Blog Lotnictwo Kolejne zmiany w lotniczym świecie: SAS uruchamia nowe trasy, a Ryanair tnie kolejne

Kolejne zmiany w lotniczym świecie: SAS uruchamia nowe trasy, a Ryanair tnie kolejne

Ostatnimi czasy coś dużo tych niedobrych informacji płynących (albo lecących) prosto od irlandzkiego przewoźnika. Niedawno Ryanair zlikwidował 10 połączeń do Budapesztu (również z Krakowa, a poza tym : Baden, Birmingham, Bolonii, Dusseldorfu, Lubeki, Monachium, Salonik, Malagi oraz Oslo). Zawrzało również w kwestii zmian w opłatach za rezerwację biletów

A tu kolejne złe wieści! Począwszy od sezonu letniego 2013, Ryanair zamierza zrezygnować z kilkunastu połączeń z hiszpańskich lotnisk (Madryt – aż 13 tras i Barcelona – 4 połączenia) i znacznej redukcji w częstotliwości innych lotów.

W przyszłym roku nie będzie już połączeń z Madrytu do: Almerii, Ankony, Bari, Barcelony Girony, Eindhoven, Faro, Frankfurtu Hahn, Genui, Londynu Gatwick, Poznania, Sztokholmu Skavsta, Turynu oraz Werony. Odbywać się będzie również mniej lotów tygodniowo z Madrytu do: Alghero, Bilbao, Bolonii, Brukseli Charleroi, Budapesztu, Cagliari, Dusseldrofu Weeze, na Fuerteventurę, Gran Canarię, Lanzarote, do Marsylii, Mediolanu Bergamo, Oslo Rygge, Oviedo, Palmy de Mallorca, Paryża Beauvais, Pizy, Porto, Rzymu Ciampino, Santander, Santiago de Compostela oraz na Teneryfę.

Jeśli chodzi o Barcelonę, to możemy pożegnać się z lotami do: Alicante, Hamburga Lubeki, Memmingen oraz Triestu. A mniej rejsów będzie odbywać się do: do Bilbao, Brukseli Charleroi, Budapesztu, na Fuerteventurę, Gran Canarię, Ibizę, do Liverpoolu, na Minorkę, do Mediolanu Bergamo, Oviedo, Palmy deMallorca, Porto, Rzymu Ciampino, Santander, Santiago de Compostela,Sewilli, Sztokholmu Skavsta, na Teneryfę oraz do Wenecji Treviso.

Nieco inaczej jest ze Skandynawskimi Liniami Lotniczymi SAS, które postanawiają od nowego roku uruchomić aż 45 nowych tras ( ze Szwecji, Norwegii, Danii i Finlandii).

Nowe trasy ze Szwecji to: ze Sztokholmu do Innsbrucka, Puli, Palermo, Cagliari, Tesalonik, Tel Awiwu, Prisztiny i Alanyii; z Goteborga do Nicei, Prisztiny i Ostersund.

Nowe trasy z Norwegii to: z Oslo do Salzburga, Berlina, Budapesztu, Santorini, Cagliari, Palermo, Prisztiny, Walencji, Lizbony, Aten, Puli oraz na Maltę i Teneryfę; z Bergen do Dubrownika i Antalyi; z Trondheim do Splitu; ze Stavanger do Antalyi.
Nowe trasy z Danii to: z Kopenhagi do San Francisco, Budapesztu, Pragi, Newcastle, Cagliari, Palermo, Alanyi, Tesalonik, Puli i Biarritz.
Nowe trasy z Finlandii to: z Helsinek do Paryża, Rzymu, Pragi, Genewy i Ostersund; z Turku i Tampere do Kittilli.

Przypomnijmy, że 29 października 2012 roku SAS uruchomił również nowe połączenie lotnicze z Łodzi do Kopenhagi oraz wprowadził dodatkowe rejsy z Warszawy i Wrocławia na główne lotnisko skandynawskiego przewoźnika. 

Napisz pierwszy komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

    Dołącz do naszego newslettera!

    Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 90 tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. W maju wyślemy Wam jako pierwszym ekskluzywny prezent. Za darmo!