Pomysły Na narty Wybieracie się na narty? Oto ośrodki narciarskie w Austrii położone najbliżej Polski. Pół dnia drogi

Wybieracie się na narty? Oto ośrodki narciarskie w Austrii położone najbliżej Polski. Pół dnia drogi

 

Dziś proponujemy Wam ferie zimowe w Austrii – w ośrodkach narciarskich położonych najbliżej Polski i to nie tylko dla tych, którzy na nartach, czy snowboardzie już jeżdżą ale też jest to propozycja dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportami zimowymi (podobnie zresztą jak ja 🙂 )

Trasy narciarskie w Austrii należą do jednych z najlepiej przygotowanych i najbezpieczniejszych, poza tym cechują się wielką różnorodnością – od tych najłatwiejszych, przygotowanych dla początkujących, czy dla dzieci, po trudne i bardzo trudne. A żebyście nie musieli długo tam jechać, wybraliśmy ośrodki, które znajdują się najbliżej Polski. Umówmy się, na upartego dojedziecie tu bez problemu w jeden dzień. A wyjeżdżając wcześnie rano – nawet zdążycie wieczorem pojeździć.

Oto nasze propozycje:

1. Ośrodki narciarskie położone koło Wiednia:

  • Semmering – około 5 h z Katowic –  malownicza miejscowość, która rozłożyła się na przełęczy o tej samej nazwie. Trasy narciarskie biegną tu  na zboczu góry Hirschenkogel (zwanej Magic Mountain – 1340 metrów n.p.m). Ośrodek narciarski Zauberberg oferuje 14 km zadbanych tras narciarskich – oświetlonych i naśnieżanych (odbywają się tutaj zawody pucharu świata w narciarstwie alpejskim pań), tor saneczkowy i snowpark (Split Park – również dla miłośników narciarstwa freestylowego), no i przepiękne widoki. Do dyspozycji miłośników białego szaleństwa są tu trzy wyciągi – orczykowy, krzesełkowy i gondolowy. Jedziemy tu zaledwie godzinkę od Wiednia obwodnicą A1 a potem trasą S6

fot. Zauberberg / https://www.zauberberg.at

  • Ostcherland, to region, który proponuje ośrodki narciarskie obejmujące aż trzy szczyty górskie – Hochkar (18 km tras zjazdowych, 9 wyciągów – 3 orczyki i 6 krzesełkowych), Durrenstein i Groser Otscher (17 km tras zjazdowych, 8 wyciągów – 5 orczyków i 3 krzesełkowe). Ponieważ trasy narciarskie w Austrii zwykle (a nawet zawsze!) są bardzo dobrze przygotowane i zadbane, tak więc i tutaj możemy się tego właśnie spodziewać. Mamy tu do dyspozycji trasy o różnym stopniu trudności począwszy od tych specjalnie przygotowanych dla dzieci, czy początkujących a na trasach ćwiczeniowych wielu mistrzów olimpijskich. Jedziemy tu autostradą A1 z Wiednia, odbijając na południe w trasę 29 lub 25

2. Ośrodki narciarski w Karyntii

Dolina Lavantall – około 6,5 h z Katowic –  znajduje się tutaj siedem terenów narciarskich, zlokalizowanych w niewielkiej odległości od siebie i w sumie posiadających około 100 tras narciarskich i około 50 wyciągów. Również miłośnicy innych – poza nartami sportów zimowych nie będą zawiedzeni – są tu bowiem tory saneczkowe, tory do curlingu i funpark dla snowbordzistów. Ośrodki te są polecane zwłaszcza rodzinom z dziećmi (specjalnie wytyczone dla najmłodszych tereny i parki zabaw) – trasy są tu w przeważającej większości łagodne i długie, a atmosfera panująca na stokach spokojna. Głównymi miejscowościami są tutaj: Wolfsberg, Frantschach, St. Gertraud, Bad St.Leonhard, St.Paul.
Jedziemy tu mijając Wiedeń dalej autostradą A2 przez okolice Grazu

3. Ramsau am Dachstein – ok 7 h z Katowic – to ośrodek narciarski wyjątkowy, położony na nasłonecznionym płaskowyżu Ramsau w sąsiedztwie lodowca Dachstein (2700 metrów n.p.m – tutaj można jeździć na nartach przez cały rok!). Narciarzy przyciągają tu doskonałe trasy, piękna pogoda, no i nieopisane alpejskie widoki. W ośrodku  znajduje się 860 km tras o różnym stopniu trudności i 10 wyciągów (tależykowe, orczykowe, taśmowe – 9, krzesełkowe – 1)

Najlepiej dojechać tu alpejskimi dolinami – trasą S36 i S6

4. Schladming – ok 7 h z Katowic – obszar narciarski, który łączy cztery ośrodki narciarskie na zboczach Hauser Kaibling, Planai (odbywają się tutaj zawody pucharu świata  narciarstwie alpejskim mężczyzn), Hohwurzen oraz Reiterlam. Oferuje w sumie około 115 km tras obsługiwanych przez ponad 50 wyciągów krzesełkowych. Każdy, bez wątpienia znajdzie tu jakąś trasę dla siebie – bo są tu zarówno te bardzo trudne, jak  i dla początkujących, czy dla dzieci. Tutaj też można szusować po najdłuższej trasie zjazdowej w regionie – z Hochwurzen do Rohrmoos. Nie zapomniano tu także o snowbordzistach – zwłaszcza na Hohwurzer.

fot. Salzkammergut / fot. dChris / flickr.com / CC

5. Salzkammergut – ok 7 h z Katowic – znajduje się w niewielkiej odległości od Salzburga, w jego centrum zobaczyć można malownicze jezioro St. Wolfgangsee. Wspaniałe trasy narciarskie, doskonała pokrywa śnieżna i niesamowite uroki to niewątpliwie atrybuty tego regionu. Wymienić tu należy następujące tereny narciarskie: Faistenau (4 km tras, 3 wyciągi orczykowe), Feuerkogel (12 km tras, 7 wyciągów), Krippenstein (11 km tras, 8 wyciągów), Kasberg (40 km tras zjazdowych, 13 wyciągów), Katrin (4 km tras, 4 wyciągi), Postalm (12 km tras, 8 wyciągów), Skischaukel Gaissau – Hintersee (40 km tras, 9 wyciągów) oraz Zwolerhorm (5 km tras, 2 wyciągi)

A JAKIE SĄ WASZE PROPOZYCJE SPRAWDZONYCH AUSTRIACKICH OŚRODKÓW NARCIARSKICH? BYLE BYŁO BLISKO… PISZCIE, CZEKAMY!

Napisz pierwszy komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Dołącz do naszego newslettera!

    Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI