Blog Odmień swoje zdjęcia z podróży i nie tylko. Prezentujemy presety zdjęciowe B U T T E R F L Y

Odmień swoje zdjęcia z podróży i nie tylko. Prezentujemy presety zdjęciowe B U T T E R F L Y

Wśród pytań do nas, które często spływają niemałymi strumieniami, dominują pytania o kierunki podróży, na drugim miejscu o blogowanie a na trzecim… o nasze filmy i zdjęcia właśnie. Pytanie o sprzęt, o obiektywy, o obróbkę fotografii. I na tej ostatniej się zatrzymajmy. Dziś uchylamy rąbka tajemnicy a właściwie to całkowicie się z niej odzieramy bo… wystawiamy na sprzedaż presety zdjęciowe, z których sami korzystamy na tym blogu i do naszych zdjęć. I co dla nas bardzo istotne, chcemy przy okazji pomóc w sprawie, która nam siedzi na sercu od dawna.

To miał być prezent na święta, niestety z powodu chorób i innych roszad nie udało nam się Wam przygotować też paczki na czas. Ale co się odwlecze to nie uciecze. Oto wystawiamy na światło dzienne pierwszą paczkę naszych autorskich, zdjęciowych presetów, które subtelnie i z klasą odmienią Twoje zdjęcia. Cena: 39 zł 

Z fotografią u nas, jak i na każdym większym lub mniejszym blogu podróżniczym jest tak, że jest na pewno ważna, czasami najważniejsza, ale w pewnym momencie doszliśmy do wniosku, że wchodząc w świat wideo, które przecież jest kolejnym krokiem rozwoju i ożywia kadry, nie możemy aż tyle czasu jej poświęcać na blogu. Uznaliśmy, że zdjęć będzie mniej, selekcja czasami bolesna, ale musi nastąpić. Dane miejsce pokażemy nie w 30 a w kilku zdjęciach, zwłaszcza gdy kolejne obiekty, miejsca i przeżycia czekają w kolejnych akapitach. Dlatego postawiliśmy sobie za cel stworzyć delikatne, subtelne ale bardzo charakterystyczne style kolorystyczne, które będą dobrze korespondowały z naszym stylem pisania i opowiadania. Ciepłe, ale czasami chłodne, wyraziste ale gdy trzeba skromne. Bez przesadnej obróbki, bez przeinaczeń, podkręcaniu kolorów, tuszowaniu szarości. Największym wyzwaniem zawsze była zieleń. Zieleń, która jest naszym symbolem. Dominuje na blogu, jest z nami kojarzona i zieleń, którą najcieplej wspominamy z kilkudziesięciu miejsc na świecie.

Finalnie zapraszamy Was do trzech światów, które skomponowaliśmy. Układy kolorystyczne nazywamy tak jak miejsca, gdzie powstawały i jakie nas do ich urodzenia zainspirowały.

Czym są presety? Możliwe, że spotykasz się pierwszy raz z tym pojęciem. Nie ma polskiego odpowiednika. Najbliższe to „ustawienie kolorystyczne”. Coś, dzięki czemu za jednym kliknięciem poprawiasz kilka parametrów zdjęcia i dopiero możesz je publikować. Do druku, do albumu, na swoją stronę czy media społecznościowej/
To nie ma nic wspólnego z nienaturalnym podkręcaniem czy fałszowaniem fotografii. Presety pozwalają na edycję zdjęcia na podstawie takich danych, jakie zostały z jego pomocą utrwalone: jasności, czasu naświetlania czy temperatury. Nasze ustawienia pozwalają zmienić, poprawić zdjęcie, ale bez zbędnych ozdobników, przeinaczeń, zmiany kolorów czy nie daj boże dodawania czy usuwania elementów zdjęcia. Po prostu nasze presety są subtelne tak jak fotografie na naszym blogu.

Sewilla PRESET

„Miasto, gdzie latem temperatura może przekroczyć czterdzieści stopni Celsjusza, zimą jest przyjemnie, choć czasem deszczowo, wiosną ciepło i kwieciście a podczas Wielkiego Tygodnia organizowane są uroczyste procesje, na które ściągają turyści i podróżni z całego świata. Jedna wielka tawerna z tapasami i bodega (winiarnia). Fantastyczne miasto, w którym moglibyśmy zamieszkać, gdyby… było nieco bliżej morza i gór. Jedno z kilku europejskich „miast geografów” od wielu wieków otwarte na świat, szlaki kupieckie, trasy odkrywców i podbijających Nowy Świat. Sewillo oto nasi czytelnicy, nasi czytelnicy, oto Sewilla. „ – Tak pisaliśmy o jednym z naszych ulubionych miast, skąd pochodzi ten preset.

Gorące słońce, wdzierające się nawet przez podwójne szyby do zacienionych arkad, piaskowe mury, elewacje w kolorze ochry, pomarańczu i dziesiątki soczystych, ukwieconych do miary możliwości patio. To właśnie w andaluzyjskim słońcu i pod przejrzystym niebem pomiędzy Sewillą a białymi miastami i Rondą stworzyliśmy dla Was ten zestaw kolorystyczny. Delikatny, ale ciepły. Doskonale sprawdzi się w wiosennych i jesiennych wypadach do krajów śródziemnomorskich ale też w szukaniu śródziemnomorskich kolorów i światła w Europie Środkowej.

Vinales PRESET

„Czym jest Viñales? Znaczenie ma potrójne. To kraina geograficzna, skupiona wokół niewysokich gór i parku narodowego o tej samej nazwie. Składa się z wielu, niezbyt głębokich dolin, otoczonych krasowymi górami stołowymi, czyli mogotami. Podobne formacje skalne występują jedynie w kilku miejscach na ziemi. W Północnym Wietnamie, Laosie, południowej Tajlandii, Słowenii i na Kubie. Przy czym tutejsze są całkowicie lądowe. Doliny pomiędzy nimi wypełnione są żyzną, żelazistą ziemią, a jedna z dolin, główna – również nazywa się Viñales. W sercu leży wioska, kiedyś mała rolnicza, centrum plantacji tytoniu i ziemniaków – Tak pisaliśmy o przepięknym, rajskim wręcz miejscu w zachodniej części Kuby.

Vinales natchnęło nas do stworzenia wariacji kolorystycznej, która idealnie sprawdzi się w różnych tropikalnych podróżach. Zarówno do kolonialnej, kolorowej obrośniętej bananowcami i drzewami tekowymi Ameryki Środkowej czy Karaibów, jak i iskrzącej się w miodowym słońcu, z dojrzałą, miejscami złotą wręcz zielenią Azji Południowo-Wschodniej. To preset, który zarówno ożywi kolorowe okiennice, odrapane mury czy drewniane altany jak i przyda się w delikatnym odseparowaniu cieni i promieni słońca wśród przepięknych krajobrazów, jak ten na Kubie, w Wietnamie czy Tajlandii

Akwitania PRESET

To preset, na którym obecnie najczęściej pracujemy. Wykształcił się nigdzie indziej jak… podczas letniej podróży po Akwitanii.

„Padał deszcz. U nas to rzadkość w podróży a dzień wcześniej były tu ogromne upały, więc zaciekawieni sytuacją przechadzaliśmy się dalej, wąchając parujące miasteczko. Uderzał o kamienne, bardzo strome chodniki, schody, rozwinięte maksymalnie liście winobluszczu, kilka skromnych parasoli nad ogródkami po czym znikał gdzieś pomiędzy jasnobeżowymi elewacjami średniowiecznych kamieniczek St. Emilion. Jednego z najstarszych i najciekawszych miast Akwitanii, otoczonego nieprzebranym morzem pól z winoroślami, winnic, urozmaiconych czasami wieżami romańskich kościółków. I zamków.”

Rzeczywiście, tak jak pisaliśmy, Akwitania, która nas urzekła i zaskoczyła to taki miks wszystkiego, co najlepsze w europejskiej architekturze. Ład, spokój, majestat, bajkowe kadry. Mnogość kamienia, piaskowca,poukładanych arterii, smukłych dachów i wytłumionego słońca a także wyzwania… pochmurne dni i oblepione wilgocią kocie łby i elewacje kamieniczek, pomogły nam przygotować zestaw, który nieco wycofany daje pierwsze skrzypce murom, przestrzeniom, ulicom i cieniom. Gdy trzeba – ociepla je, gdy potrzeba, lekko schładza. Po prostu idealny towarzysz w patrzeniu wokół siebie.

Pomoc dzieciakom z wakacjami. Pomiędzy marcem a majem zbieraliśmy pieniądze na dofinansowanie dla kolonii, obozu dla dzieci, organizowanego przez dowolną fundację. Z przyczyn oczywistych (Covid-19) nasz pomysł musieliśmy zweryfikować lub przenieść na 2021 rok. Zabezpieczyliśmy już jednak połowę dochodu z presetów na ten cel. Jeśli tylko wiecie o fundacji lub organizacji, która organizuje takie obozy dla dzieci z rodzin wykluczonych i mimo utrudnionych przepisów, organizuje je w tym roku – napiszcie do nas.

Fotografia promocyjna. Produkt cyfrowy

Co znajduje się w cyfrowej paczce?

 • Paczka presetów kolorystycznych z rodziny SEWILLA na Adobe Lightroom
 • Paczka presetów kolorystycznych z rodziny VINALES na Adobe Lightroom
 • Paczka presetów kolorystycznych z rodziny AKWITANIA na Adobe Lightroom
 • Paczka presetów kolorystycznych z rodziny SEWILLA na smartfony (Lightroom App)
 • Paczka presetów kolorystycznych z rodziny VINALES na smartfony (Lightroom App)
 • Paczka presetów kolorystycznych z rodziny AKWITANIA na smartfony (Lightroom App)
 • Samouczki obsługi i instalacji presetów na Adobe Lightroom oraz Lightroom App*Większość presetów powstawała na ustawieniach natywnych dla aparatów bezlusterkowych (Panasonic, Sony) i do takich są rekomendowane.
  *Wśród paczek znajdują się ustawienia na różne warianty oświetlenia a także dedykowane aparatom DSLR (lustrzankom)

UWAGA! W przypadku zakupu książki „Podróżuj Lepiej” w pakiecie LUX automatycznie otrzymujecie zniżkę na presety w wysokości 30%!

 

Ilość komentarzy: 12 - dołącz do dyskusji!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 • Manuel says:

  Myślicie, że to fajny prezent dla rodziców na 40 rocznicę ślubu, czy to raczej dla młodszych?

 • Piękne krajobrazy i zieleń która kojąco działa.

 • I. says:

  Witam, myślę o kupieniu presetów. Ale mam pytanie- czy działają one też na MACbooku i Iphone?
  Pozdrawiam serdecznie I.
  P.S. Bardzo ciekawy blog.

 • Paulina says:

  Na zakup presetów zdecydowałam się z dwóch powodów:
  1. Bardzo Was cenię, ponieważ wykonujecie kawał świetnej roboty. Pierwszy film jaki obejrzałam kilka lat temu na Waszym kanale to: Jak się sprytnie pakować do plecaka na 2 tygodnie. Potem były kolejne i tak zostało do dzisiaj. Zawsze z ogromną przyjemnością czytam również Wasze teksty na blogu.
  2. Pomagacie dzieciakom!!! Sama pamiętam jak spędzałam wakacje pod blokiem i marzyłam o tym żeby pojechać w góry. Na dłuższy wyjazd mogłam sobie pozwolić dopiero jak poszłam do pracy, a i wtedy cały rok musiałam zbierać fundusze na wakacje.
  Presety mam już zainstalowane zarówno na telefonie, jak i w Ligtroomie. Po testach wiem, że Akwitania to mój faworyt, ale pozostałe są równie urocze. Idealnie trafiliście w mój gust. Poza tym 39 zł za tyle fajnych presetów, to niewielka cena.
  Pozdrawiam serdecznie 🙂

  • Wędrowne Motyle says:

   Dziękujemy za wsparcie. Przynajmniej z niego wynika też coś konkretnego i dobrego dla Ciebie od nas :)))
   Niestety pomysł z wakacjami dla dzieci zawisł na włosku z wiadomych powodów, ale spokojnie. Mamy osobną „sakiewkę” gdzie odkładamy fundusze na ten cel z tej właśnie sprzedaży. Mamy w razie czego plan b i c na to.

 • allfredo says:

  Z racji tych przymusowych dni wolnych postanowiłem zrobić porządek z moimi zdjęciami i szukam jakiegoś dobrego i co najważniejsze prostego programu do obróbki zdjęć najlepiej żeby był darmowy ale jakiś niedrogi płatny też może być. Możecie coś podpowiedzieć.

 • Tomek says:

  czy można płacić PayPal?

 • Magdalena says:

  Niestety ja też mam ten sam problem, widnieje informacja że koszyk nie istnieje…

  • Wędrowne Motyle says:

   Niestety pierwsze dwa dni sprzedaży nie były wolne od usterek technicznych i awarii przepraszamy 🙁 Ale od tego czasu kilkadziesiąt osób już zakupiło presety, wszystko działa, więc chyba chochliki nas opuściły 🙂

 • rs says:

  Link niestety nie działa.