PROMOCJE Rezerwacja biletów w Wizzair – od wyboru do płatności

Rezerwacja biletów w Wizzair – od wyboru do płatności


Na naszym blogu oprócz artykułów pojawiają się również: promocje lotnicze, triki oraz okazje podróżnicze, gdzie główną rolę odgrywają przewoźnicy nisko kosztowi (Wizzair, Ryanair). Zdarza się, że niektórzy mogą mieć problemy z rezerwacją biletów w systemach tych przewoźników, dlatego właśnie powstał ten poradnik, pomogę wam dzisiaj krok po kroku przejść przez system rezerwacji biletów w linii lotniczej Wizzair.

Proces rezerwacji jest bardzo intuicyjny, a przewoźnicy cały czas udoskonalają swoje strony, aby rezerwacja łączyła się tylko i wyłącznie z przyjemnością, a nie utrudnianiem życia. Jednak warto pamiętać, że na osoby, które pierwszy raz rezerwują swój bilet czeka wiele niespodzianek jakie linie lotnicze przygotowały dla nas. Rezerwacje możecie dokonać nie tylko przez internet, ale również przez aplikację mobilną na systemy operacyjne iOS oraz Android.

Zacznijmy jednak od samego początku:

Po wejściu na stronę przewoźnika – Wizzair.com waszym oczom ukazuje się taki oto widok:

Po lewej stornie znajduje się okno rozpoczęcia rezerwacji, idąc od góry znajduje się tam:

 • Miejsce wylotu
 • Miejsce docelowe (Cel podróży)
 • Data wylotu oraz powrotu (Jeśli podróżujemy w jedną stronę nie wybieramy tej drugiej opcji)
 • Liczba pasażerów
 • Przycisk wyszukiwania rezerwacji
 • Przycisk wyboru elastycznych dat

Miasto, z którego będziemy wylatywać wpisujemy w pole ,,Miejsce wylotu” natomiast miasto do, którego chcemy się wybrać wpisujmy w pole ,,Cel podróży„. Określamy naszą datę wylotu oraz powrotu – jednocześnie decydując się, czy szukam lotu tylko w jedną stronę, czy może od razu także lotu powrotnego, określamy liczbę pasażerów podróżujących i klikamy ,,Szukaj”.

Za przykład posłuży nam trasa z Katowic do Oslo w dniach 13.04 – 15.04.2018 r., a w podróży będzie brał udział jeden pasażer.

Po naciśnięciu przycisku szukaj przejdziemy do głównego ekranu rezerwacji:

Najważniejszymi rzeczami w tym momencie rezerwacji jest:

 • Zaakceptowanie dat poprzez kliknięcie na przycisk z ceną
 • Cena – może również pojawić się informacja o danej liczbie dostępnych biletów
 • Wybranie taryfy podróży – Basic, Wizz Go oraz Wizz Plus

Jak widać na załączonym obrazku pod ceną biletów wyświetlany jest również napis ,,Cena Wizz Discount Club” teraz więc wyjaśnimy na czym to polega:

Wizz Discount Club:

Zacznijmy najpierw od wyjaśnienia. Wizz Discount Club (WDC) jest płatnym członkostwem u węgierskiego przewoźnika, które pozwala na zakup tańszych biletów.

Aktualnie WDC dzielimy na dwa rodzaje:

 • CZŁONKOSTWO STANDARDOWE 139 zł za rok (Członek WDC + jeden towarzysz)
 • CZŁONKOSTWO GRUPOWE 279 za rok (Członek WDC + maksymalnie 5 towarzyszy)

WDC_info_1

Każdy członek Wizz Discount Club ma dostęp do kilku przywilejów od razu po przystąpieniu do programu:

 1. Dostęp do niższych cen biletów (min. zniżki wynosi 10 €)
 2. W członkostwie standardowym podróżować w niższych cenach może członek oraz jeden towarzysz ( w członkostwie grupowym członek oraz 5 towarzyszy)
 3. 5 € zniżki na większy bagaż podręczny oraz bagaż rejestrowany
 4.  Oferty premium dedykowane tylko dla członków przesyłane na adres e-mail

Ważna informacja:

Taryfy Wizz Discount Club dla współpasażerów mają zastosowanie tylko w przypadku, gdy Członek Klubu jest jednym z pasażerów podróżujących na danej rezerwacji. Jeżeli Członek Klubu nie podróżuje na tej samej rezerwacji, obniżone taryfy dla współpasażerów nie mają zastosowania. Liczba miejsc w cenach Wizz Discount Club zależy od ich dostępności.

Jak zostać członkiem Wizz Discount Club?:

 • Przy waszej kolejnej podróży wybierzcie lot, który najbardziej was interesuje
 • Kiedy już wybierzecie wszystko poniżej znajdziecie informacje na temat kupna WDC, naciskacie wtedy Akceptuję Zasady i Warunki WDC, następnie wykup członkostwo (opłata za członkostwo zostanie automatycznie dodana do kwoty zapłaty za bilety)
 • Rejestrujecie się następnie w serwisie Wizzair (Na tym koncie zostanie zapisane wasze członkostwo)
 • Następnie dokonujecie zapłaty za bilety i WDC
 • I to na tyle :) Przez rok członkostwo będzie dostępne na waszym koncie

Jak widać warto zainwestować w członkostwo jeśli często wybieracie się w podróże z węgierskim przewoźnikiem gdyż można dzięki temu dużo zaoszczędzić, a członkostwo zazwyczaj zwraca nam się już po pierwszej podróży ! Natomiast w naszym poradniku zostajemy przy tym, że nie posiadamy takowego członkostwa.

Taryfy przewozowe:

Drugą ważną rzeczą jaka rzuca nam się w oczy są oczywiście trzy taryfy biletowe: Basic, Wizz Go oraz Wizz Plus.

Taryfa BASIC to najtańsza wersja biletu. Pozwala ona oczywiście przelot z miejsca na miejsce, tylko z małym bagażem podręcznym o wymiarach 55 x 40 x 23 cm. Linia lotnicza losowo wybierze miejsce w samolocie, nie będziemy mieć pierwszeństwa w wejściu na pokład, nie będziemy mieć możliwości zmiany daty naszego lotu oraz będziemy musieli dokonać samodzielnie odprawy online przed rozpoczęciem naszego lotu.

Taryfa WIZZ GO jest nieco rozszerzoną wersją poprzedniej taryfy. Różnice to bezpłatny wybór miejsca, gdzie będziemy siedzieć w samolocie (oprócz miejsc z większą przestrzenią na nogi), gwarantowany przewóz bagażu podręcznego na pokładzie, a nie w luku bagażowym, możliwość zabrania ze sobą jednej sztuki bagażu rejestrowanego o masie nieprzekraczającej 20 kg, usługę WIZZ Priority (pozwala na szybsze wejście na pokład samolotu) oraz zabranie ze sobą jednego przedmiotu osobistego jak np. torba na laptopa.

Taryfa WIZZ PLUS jest najdroższym wyborem. Zawiera w sobie to wszystko, co taryfa WIZZ GO, ale możemy wybrać miejsce do siedzenie nawet te z większą przestrzenią na nogi, waga naszego bagażu rejestrowanego wzrasta do maksymalnie 32 kg. Mamy możliwość skorzystania z Wizz Flex, czyli zmiany daty, czasu i trasy lotu online (bez opłaty za zmianę lotu) oraz anulowania rezerwacji. Odprawy nie musimy dokonywać przez internet, gdyż możemy tego dokonać bezpłatnie na lotnisku. Uwaga: Wizz Flex nie pozwala na zmianę danych pasażera.

Ponieważ naszym celem jest jak najtańsze dostanie się z Katowic do Oslo wybieramy taryfę Basic, czyli tą bez żadnych dodatkowo płatnych udogodnień.

Dane osobowe:

Po zaakceptowaniu cen i dat klikamy przycisk ,,Kontynuuj” który przenosi nas do dalszej części rezerwacji czyli uzupełnienia danych osobowych oraz sekcji związanej z dodawaniem bagażu rejestrowanego lub bagażu specjalnego (torba na kije golfowe, duży futerał na instrument).

W naszą podróż zabieramy tylko bagaż podręczny więc zaznaczmy przycisk ,,Żadna z opcji”. Bagaż podręczny jest oczywiście wliczony w cenę, ale nie ma pewności, że będziemy mogli przewieść go na pokładzie czy zostanie zdany za darmo do luku bagażowego. Poniżej znajduje się również informacja o możliwości zakupienia usługi Wizz Priority lub WIZZ Go, jeśli natomiast chcemy lecieć jak najtaniej, omijamy tą opcję.

Następnym krokiem po naciśnięciu przycisku kontynuuj będzie zalogowanie się, bądź zarejestrowanie się na konto WIZZ (konto jest w 100 % darmowe) dzięki, któremu będziecie mogli kupować bilety lotnicze na stronie wizzair.com. Zakładając, że nie posiadamy takowego konta klikamy ,,Rejestracja” i podajemy swoje dane.

Wybór miejsca:

Teraz przyszedł czas na wybór miejsca. Tak jak już wcześniej wspominałem wybór miejsca jest płatny, a cena zależy od położenia.  Ciemnozielonym kolorem oznaczone są miejsca w pierwszym rzędzie oraz z dodatkową przestrzenią na nogi, usytuowane w pobliżu wyjść awaryjnych w samolocie. Na jasno zielono: reszta miejsc. Koszt miejsca w pierwszym rzędzie to: 79 zł, natomiast miejsce z dodatkową przestrzenią na nogi to wydatek rzędu: 54 zł. Reszta miejsc klaruje się w cenach: 21 zł, 26 zł, 30 zł oraz 39 zł. 

Aby nie płacić dodatkowo kilkunastu złotych nie wybieramy żadnego miejsca i kontynuujemy proces rezerwacji poprzez naciśnięcie przycisku ,,Przejdź do lotu powrotnego” a następnie ,,Potwierdź”.

Usługi dodatkowe:

Po przejściu dalej przenosimy się do działu z usługami dodatkowymi:

Tutaj możemy wykupić takie dodatki jak Wizz Priority, Wizz Flex oraz Odprawę na lotnisku. Jako, że chcemy lecieć jak najtaniej, nie wybieramy żadnej z tych opcji. Wizzair udostępnia swoim klientom również możliwość rezerwacji przez ich stronę samochodu. Proponowane samochody pochodzą z oferty firm takich jak Budget, Hertz, Europcar, Alamo, Avis czy Sixt.

Do wyboru mamy również transfer lotniskowy, informacje o locie przez system SMS oraz gwarancje przylotu na czas. Nic nie wybieramy gdyż chcemy polecieć jak najtaniej.

Mamy również możliwość wykupienia ubezpieczenia podróżnego. Jest to już indywidualna decyzja, ale takie samo ubezpieczenie można załatwić na własną rękę. Jeśli więc nie chcemy takowego ubezpieczenia należy zaznaczyć opcję ,,Bez ubezpieczenia”. Klikamy przycisk ,,Kontynuuj„.

Płatność za bilety:

W końcowej fazie pozostało nam już tylko uzupełnić dane, na które zostanie wystawiona faktura oraz zapłacić za nasz lot. W części nazwanej „Informacje do faktury” wybieram opcję „PRYWATNIE”(część z danych, takich jak imię, nazwisko, numer telefonu i adres mail – już są wypełnione, system sam je uzupełnił na podstawie naszych wcześniejszych wyborów).

Ostatnim już krokiem będzie zapłata kartą bądź przelewem bankowym. Ważną informacją jest to, że karta nie musi być kredytowa. U góry widać ostateczną kwotę do zapłaty oraz możliwość wybrania innej waluty, a niżeli polskie złotówki. Potwierdzam Ogólne Warunki Przewozu i klikam duży przycisk „ZAREZERWUJ I ZAPŁAĆ TERAZ”.

Gdy transakcja przeszła pomyślnie*, powinien się ukazać komunikat, że płatność przeszła pomyślnie i po chwili powinien się wam ukazać obraz ze szczegółami podróży.

* gdyby pojawiły się jakiekolwiek komplikacje przy płatności, warto zanotować wszystkie dane, które nam się ukarzą (numer błędu, numer transakcji, trasa na jakiej rezerwowaliśmy bilet, data, adres mailowy itp. Itd.) Takie dane przydadzą nam się w kontakcie z biurem obsługi Polskiegobusa. Zanim dokonacie kolejnej transakcji, sprawdź najpierw czy pieniądze z konta zostały pobrane, oraz czy na email nie przyszedł już eticket.

Informacje o podróży i wasze potwierdzenie powinno pojawić się na waszym mailu.

Ilość komentarzy: 23 - dołącz do dyskusji!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 • Krystyna says:

  Ja też mam pytanie: jak skorzystać ze środków na koncie wizz. Chcąc wykorzystać środki system zwraca mi komunikat, że „Wystąpił problem przy korzystaniu z konta WIZZ. SPRÓBUJ PONOWNIE”. Ponowne próby nic nie dają.

 • Pawel says:

  Witam, chciałem kupić 3 bilety wszystko wybrałem po płatności blikiem pokazał się blad, pieniądze znikły z kąta a rezerwacji brak, dostałem na meila żebym dokończył swoją rezerwację znaczy od początku wszystko wybrał i zapłacił, ale ja już zapłaciłem i co mam teraz zrobić?

 • Paulina says:

  Witam . Mam takie pytanie. Chce kupic dwa rozne bilety na ten sam lot bedac czlonkiem wizz air discount club. Zaznaczajac dwie osoby dorosle od razu wyskakuja dwa te same bilety. Czy powinnam kazdy bilet kupic osobno ? Pozdrawiam

  • WDCstandart zakup biletow says:

   Witam ..
   Jestem członkiem clubu WDC standart czyli dwa bilety mogę kupić po obniżonej cenie a muszę kupić razem 4 czyli 2 z WDC i 2 normalne dla rodziców czy mogę kupić je na jednej rezerwacji .Boję się że gdy kupię najpierw. Te Wdc a potem może zabraknąć tych w normalnej cenie a chcę koniecznie abyśmy polecieli w czworke

 • Magda says:

  Witam. Mam pytanie czy jak wpisalam niepełne imię czyli Magda zamiast Magdalena to będę miała problem z wejściem na poklad samolotu?

 • Magdalena Latkowska says:

  Witam. Mam pytanie czy jak wpisalam niepełne imię czyli Magda zamiast Magdalena to będę miała problem z wejściem na poklad samolotu

 • Danuta says:

  To jest horror, mam srodki na koncie wizzair ale nie moge nimi zaplacic ,moze ktos wie jak to zrobic,nigdzie nie moge znalezc informacji.

 • Asia says:

  Witam,
  W jaki sposób dokonać płatności za bilet z konta WIZZ?
  Na stronie przewoźnika nie mogę znaleźć informacji.

 • Takie instrukcje są zdecydowanie potrzebne w szczególności, że wszystko bardzo szybko się zmienia. Na naszym blogu instrukcja aktualna na rok 2019 dla Ryanair i easyJet, mam nadzieję, że komuś się przyda 🙂

  http://tworcypodrozy.pl/blog/blog

 • ania says:

  Witam chciałam zapytać jak szybko po rezygnacji z rezerwacji znajdę pieniądze na koncie WIZZ

 • Kate says:

  Hey! Czy znizka WDC nalicza sie przy rezerwacji przy ktorej wykupujemy czlonkostwo? 🙂

  • ja says:

   Też jestem tym mocno zainteresowany. Tym bardziej, że okazało się, iż bilety które chcę kupić dostępne są wyłącznie dla członków klubu. Tak więc, chcąc kupić bilet, do ceny muszę doliczyć członkostwo. Postanowiłem zakupić te bilety i doszedłem już do końca (do płatności) formalności, ale żadna zniżka nie została mi naliczona. Na tej podstawie sądzę, że albo czegoś nie potrafię zrobić, albo zniżki zaczynają obowiązywać od kolejnych zakupów.

  • Czy wszystkie wycieczki do Andaluzji przez Wizzir wymagają czlonkowstaw w WDC?Mogę je wykupić bezpośrednio wraz z rejestracją bądź wykupem wycieczki?Chodzi mi o Andaluzji?

 • Michalina says:

  Mam problem z fakturą za lot of wizzair.
  Trzeba gdzieś zaznaczyć że chce sie fakture ??

 • Ilona says:

  23 lipca brdokonałam rezerwacji na lot Gdansk-Malmo w obydwie strony ,niestety mialam problem z uiszczeniem oplaty .
  Po kilku nieudanych probach postanowilam poczekac do nastepnego dnia.Dzien pozniej ceny byly juz wyzsze,postanowilam wiec poczekac sprawdzajac codzien ceny lotow.
  Dzis jest 31 lipiec 2018 r i jaknarazie pasuje mi cena .
  Jednak po probie rezerwacji wyskakuje mi ta pooprzednia ktora wciaz widnieje w systemie jako wstrzymana
  W regulaminie jest podane ze mam czas na oplacenie faktury 24 godz. ,czemu jednak wciaz jest w sysyetmie ??
  Czy jest mozliwosc ze ją opalcic chociaz minął juz tydzien ??? cz y rezerwacja pomimo regulaminowych 24 godzin nie zostala tak naporawde anulowana ???

 • Rafał says:

  A jak uzyskać kupon lub zapłacić środkami zgromadzonymi na koncie WIZZ?
  Mam uzbierane 70euro i chętnie bym je wydał na bilet, ale kompletnie nie wiem jak to zrobić

 • Tomasz says:

  Informacja niepełna. Dodałbym że w przypadku dwóch cen jak powyżej należy przygotować się na to że cena wyrażona w PLN nie jest ceną finalną. Wizz Air obciąża klienta w przypadku powyżej w NOK dlatego bank klienta może doliczyć prowizję i koszty przewalutowania jak to było w moim wypadku.

  • Jakub Ignaszak says:

   Informacja jest jak najbardziej pełna, gdyż cena w złotówkach jest ceną ostateczną, a Wizzair nie pobiera żadnej opłaty dodatkowej. Banki owszem pobierają prowizję za przewalutowanie (chyba, że posiada się konto w danej walucie zagranicznej), ale Wizzair nie otrzymuje tej prowizji. Jeśli chodzi o różnicę między ceną w Koronach Norweskich, a Polskimi Złotówkami jest spowodowana wyłącznie innym kursem walut.

  • dorota says:

   czy cena 370pln w jedna strone 6 lipca do Alicante z Chopina to duzo?

  • Agnieszka says:

   Jak duża była różnica w cenie?
   Kupuję bilet z Warszawy do Billund, przez stronę Wizzair, suma w zakładce płatności 752 zł. A gdy chce zapłacić kartą, obciąża mi konto 890 zł, przelewam 930 zł. To duża różnica. Chyba koszty przewalutowania nie wynoszą 20%.
   Z czego to wynika? Czy takie różnice są normalne?
   Czy autor mógłby mi odpowiedzieć?

  • Bolo says:

   Tak właśnie jest.
   Mam fakturę na 478 zł,a z konta poszło o ponad 40 zł więcej.
   Drugi przypadek: wybrałem płatność w euro.
   Faktura na 478 zł, a musiałem zapłacić 513 zł po przeliczeniu.
   O co tu chodzi?

Ilość komentarzy: 23 - dołącz do dyskusji!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *