Home Blog 120 najlepszych i najfajniejszych blogów podróżniczych, które polecamy [AKTUALIZACJA 2016]

120 najlepszych i najfajniejszych blogów podróżniczych, które polecamy [AKTUALIZACJA 2016]

Autor: Marcin Nowak | czwartek, 4.02.16 | 199 komentarzy

Oto Ona!

Najciekawsza, inspirująca, autentyczna, radosna, raczej pozytywna, smaczna lub smakowita, scalająca związki, pobudzająca instynkty rodzicielskie, mocno plenerowa, szalona i angażująca, zachowawcza i skrupulatnie planująca, rozpalająca ogniska, drzemiąca na lotniskach, pijąca kawę rano na balkonach.

Polująca na błędy taryfowe, uciekająca po pracy w piątek na dworzec, w sobotę pływająca po Jeziorze Como albo Adriatyku a w niedzielę w nocnym Polskim Busie z lotniska. Wzbudzająca chęć rzucenia tego co złe, zresetowania ciała, ucieczki z miasta, polowania na słońce i wino…

Czasami brudna i spocona, ze skręconymi włosami ale i przekrzywionymi okularami słonecznymi, włócząca się gdzieś po dżungli albo pomiędzy kamieniami na środku pola, śmigająca na skuterze po plantacji przypraw, wbijająca butelkę piwa w piasek na plaży, machająca ręką przy drodze i wystawiająca nogi przez szybę, fotografująca swoje paznokcie (u stóp) albo całe stopy z odbitymi od sandałów paskami, pstrykająca skrzydełka na targowisku albo skrzydła samolotu, nurkująca w kawie cappucino i przegryzająca kabanosy na lotnisku.

Spotykająca się razem na zlotach, pozytywnie nastawiona do ludzi, inspirująca setki a czasem tysiące czytelników, siadająca przy kawie czy herbacie i kaloryferze do pisania postów, godna każdego czytania…

…Blogosfera podróżnicza!

A na początku 2016 roku można uznać, że nawet „wpływowa”. Bo w rankingu najbardziej wpływowych polskich blogów (ogólnie blogów) znalazły się aż 4 blogi podróżnicze w złotej i srebrnej dziesiątce. Najwięcej w historii.
W badaniu „Blog Power Polskiego Stowarzyszenia Blogerów i Vlogerów budząca największe zaufanie wśród Internautów. Bardziej niż kulinarna czy parentingowa. A w tym miesiącu o historii jednego z nas – Busem przez Świat – rozpisywał się cały świat. Autentycznie.

Co się zmieniło przez te 2 lata?

Co się zmieniło przez te dwa lata od publikacji mapy? O sobie nie będziemy tu pisać, bo to mapa o innych (Poza tym ponieważ nasze początki to wielka życzliwość i wsparcie od wielu innych blogów – mamy pewien dług do spłacenia 🙂 )
Sporo z odnalezionych wtedy blogów jest już na ścieżce prawie profesjonalnej. Sumiennie, rzetelnie i systematycznie rozwijały się przez ten czas, bez „przestojów”, pokonując różne blogowe kryzysy i zapewne ucząc się na błędach.
Podróżniczą blogosferę zaczęły dostrzegać marki i duże firmy no i media – nie tylko z branży turystycznej. A co najważniejsze, ku blogerom zwróciły się w końcu z konkretnymi propozycjami kampanii miasta, regiony a nawet kraje. Coraz więcej blogów podróżniczych możę się poszczycić pięciocyfrową publiką. Tzn. że przestała być „niszowa”?
To fajne, bo polska blogosfera podróżnicza i liczbowo i jakościowo – naszym zdaniem należy do TOP 5 na świecie. Niektóre blogi zbudowały wokół swojego blogowania dodatkowe gałęzie – wyprawy, warsztaty, produkty do kupienia, usługi, porady. I dobrze, bo to budowa małych ekosystemów, do której zawsze zachęcamy. niektóre blogi stały się wręcz głównym zajęciem blogujących. Za to szacunek, to bo wielkie wyzwanie i masa zagrożeń. Ale jeśli daje radość?

Pomimo, że mapa nie ma charakteru rankingu. Nie wypada w tak kameralnej blogosferze bawić się w TOP-y i NAJ-e to na pewno wśród tych wszystkich blogów chcielibyśmy subiektywnie wyróżnić te, ktore ewidentnie się napracowały na swoją markę i przez te 2 lata przebyły piękną drogę rozwoju. Wiązało się to z pracowitością, konsekwencją, rozwojem jakościowym, spójnością przekazu, rozbudową innych kanałów, niż tylko blog (np. wideo czy nowe serwisy społecznościowe) no i bardzo dobrymi zdolnościami promocji i marketingu – to ważne! Przykładowo:

Najlepszy rozwój (Profesjonalizacja, konsekwencja, nowe kanały)

Wojażer, Zależna w Podróży, Busem Przez Świat, Poszli-Pojechali, Banita Travel, Kołem się Toczy, Ruszaj w Drogę, Znaj Kraj, Paczki w Podróży, Pojechana

Odkrycia blogowe 2015 (Super się rozkręcają, potencjał, wyróżniające się)

Świat według Rostków, SekuladaThe Ollie, Makulscy.com, Mama Said Be Cool, Choose TravelWłóczyMisie (WIDEO), Oops Side Down (WIDEO), W dobrym kierunku (FB)

No i oczywiście odrobina prywaty, bo młodszy Nowak zarażony nieco bakcylem podróżowania i blogowania, założył z żoną Basią bloga Podróżować Najlepiej. Starszy brat trzyma kciuki i dopinguje 😉

Rysunek Krainy Blogopodróży powstał w 2014 roku. Od tego czasu zobaczyło go dobre 25 tys. osób. Różnych. Zarówny tych szukających inspiracji, ale tych po prostu chcących zaznajomić się z Polską Blogosferą Podróżniczą. Gdy ktoś podpytuje nas o polecenie podróżniczych blogów – odsyłamy do mapy.

Od poprzedniej edycji  nastapiły oczywiście pewne zmiany. Zniknęło z niej dwadzieścia kilka blogów (blogi zamknięte, mało aktualne, zmiana stylu życia, przenosiny na FB) i pojawiło się aż ponad 40 nowych (zgłoszone, odkryte przez nas, nagradzane).
Prośba: Jest zapewne kolejne 100/120 ciekawych blogów, godnych umieszczenia, ale nie zmieściły się w tej edycji bo: Nie mieliśmy okazji ich poznać, nie widzimy ich na facebooku, przeoczyliśmy je dziś po prostu, nie są zbyt aktualne (pisanie 1-2 w miesiącu, hmmmm) albo… (…). Po prostu żaden człowiek nie jest w stanie chyba przekroczyć tej bariery i znać więcej blogów. Prosimy o dystans…

Żeby było Wam troszkę łatwiej szukać to czasami umiejscowienia na mapie bloga coś znaczy a czasami wcale niekoniecznie. Uwaga! Poczekaj chwilę, bo może się trochę ładować.

Mapa 120 najlepszych blogów podróżniczych. Zacznij eksplorować. Powodzenia!

 

Zapraszamy do zgłaszania blogów do kolejnej edycji. Być może coś sobie przypomnimy „no tak! no przecież!”. A dodatkowo pięć najciekawszych pojawi się ma mapie już teraz.

pozdrowienia! Ania & Marcin

Podobał się wpis? Podaj dalej:

Wpis z kategorii: Blog, ciekawe strony www, Polecane - wpisany przez Marcin Nowak , Tagi:

Skomentuj! Podziel się z nami opinią!


Ilość komentarzy: 199

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

 1. Witek pisze:

  Dość ciekawa ta lista. Trafiłem na kilka inspirujących pozycji. Tylko akurat kilka pozycji, tych, które określiliście jako „wyróżniające się” trochę nie kumam… Bez dwóch zdań uzasadnienia, to dla mnie pusta rekomendacja. taka bardziej „po znajomości”. Mamasaidbecool? Zdjęcia z kija? No sorry… oppsidedown widziałem wideo z gruzji, ale dopiero raczkują. w blogosferze jest o wiele wiele, wieloletnich ciekawych projektów. Pozdrowienia

  • Wędrowne Motyle pisze:

   Dlatego to my robimy te zestawienie i są to nasze subiektywne propozycje. I to wszystko tłumaczy 🙂 Nie znamy się z ani jednym ani drugim blogiem, nigdy nawet nie widzieliśmy. oppsidedown robią jedne z lepszych filmów spośród blogerów z naszej tematyki obecnie (a trochę się znamy już na tym) a Mamasaidbecool bardzo są nam bliscy ze względu na styl podróżowania, dużo tanich lotów, weekendowych, szukanie i dzielenie się promocjami, łączenie czestego podróżowania z pracą na etatach. i nawet jeśli zdjęcia z kija – są dobre. Ot co.

 2. Misza pisze:

  Antyblogi podróżnicze też mają swoją wyspę? Przylądek? Cypel chociaż? http://www.okiemmiszy.pl

 3. Cała mapa niesamowitych przygód 🙂 Zapraszam również do mnie kochamturcje.blogspot.com

 4. Zaktualizowaliście już mapę o te nowe pozycje? 🙂

 5. Katarzyna Kos pisze:

  Sporo z nich czytam 😀 ale brakuje mi tu mojego odkrycia roku – FashionVoyager 🙂

 6. Może kiedyś trafimy do Góry Ruchomych Obrazów albo do Góry Opowieści? W tak doborowym towarzystwie byłby to zaszczyt. Na razie raczkujemy – w drodze tym razem jesteśmy od 4 miesięcy i pierwszy raz opisujemy nasze przygody na blogu. Teraz doskonale wiemy jak ciężka i mobilizująca to praca… Jeszcze niedawno z zapartym tchem śledziliśmy przygody Marzeny i Janka, Alicji i Andrzeja i wielu wielu innych, teraz wreszcie opisujemy swoje. Zapraszamy zatem do nas – wpisy po polsku (Kasia) i hiszpańsku (Victor).
  http://www.kasiavictor.com
  Saludos!

 7. Olga i Marcin pisze:

  Rewelacja!!!
  Takie rankingi dodają skrzydeł. Dobrze wiedzieć, że jest nas podróżników tak pokaźna ilość. My dopiero zaczynamy, ale może znajdziecie dla nas miejsce w kolejnej odsłonie ;-).
  http://www.krok-za-krokiem.net
  Pozdrawiamy!

 8. Klatkowiec pisze:

  Pozwolę sobie zareklamować swoją skromną stronę – takie podróże mocno alternatywne – po wnętrzach kamienic w Polsce. Temat mało poruszany w mediach, a myślę, że ciekawy. Zapraszam na http://www.klatkowiec.blogspot.com / facebook.com/klatkowiec

 9. Michał pisze:

  My jak dziady ode wsi dode wsi. Zapraszamy na http://www.manowce.com Weronika i Michał

 10. Icestory pisze:

  Cześć, dziękujemy za wyróżnienie <3 Pozdrawiamy ze sztormowej Islandii!

 11. Vathsan Clan pisze:

  Super mapa! My jeszcze dorzucamy nasz http://www.vathsanclan.com , moze do archipelagu rodzinnego? Albo ruchomych obrazow? : )

 12. LeonSi pisze:

  Super! Kilkanaście z nich znam i śledzę, ale z jeszcze większą ilością będę mogła się zapoznać 🙂
  i mam skromną nadzieję, że za rok mój blog też się tutaj zakwalifikuje

 13. Ania pisze:

  Wspaniała strona! Aż miło popatrzeć, że tyle osób podróżuje 🙂
  Możemy dorzucić coś od siebie? https://dzikiegadystopem.wordpress.com/
  Blog o podróżach małych i dużych, czyli Polska i Europa autostopem 🙂

 14. Tresvodka pisze:

  Piękna mapa! Gratuluję pomysłu:) Zmotywujecie mnie do pracy, żeby przy następnej aktualizacji zamieszkać u Was na Wielkiej Wyspie Emigracyjnej 🙂 Pozdrowienia z Chile!

 15. Malena pisze:

  Bardzo ciekawa mapa 🙂 Części blogów nie znałam. Mam nadzieję, że kiedyś z wyspy blogów nieznanych przesunę się na jakąś część kontynentu :))
  Zapraszam do mnie https://okiemmaleny.wordpress.com

 16. Ania pisze:

  Świetne zestawienie. Ja zgłaszam bardzo inspirujący blog mojego kolegi: http://www.blogglobtrotera.pl

 17. MzDP pisze:

  Dorzucamy swój blog:) http://malo-za-duze-podroze.blogspot.com/
  Zapraszamy!

 18. Super 🙂 dzięki takim zestawieniom widać, jak wiele osób pasjonuje się podróżami – i co więcej – inspiruje do podróżowania pozostałych 🙂 Zapraszamy też do nas: http://www.dalekietakblisko.pl/

 19. Wow, ale się napracowaliście! Pięknie! 🙂
  Sporo znajomych blogów z własnych przygotowań do podróży dookoła świata, ale nawet nie wiedzieliśmy, że aż tyle osób pisze o podróżowaniu!
  I my też: http://spojrzenie-na-swiat.com

 20. Twoje imię pisze:

  Super ranking! 🙂 ja dorzucam jeszcze od siebie http://www.takdaleko.pl 🙂

 21. Ela pisze:

  Super zerknąć kogo chętnie czytacie 😉 Zapraszam w wolnej chwili do siebie! Pozdrawiam 🙂

 22. Paweł pisze:

  To ja zaproponuję http://www.szczepanligeza.pl – naprawdę niesamowicie opowiada o swoich podróżach na slajdowiskach i pisze ciekawe i dość oryginalne teksty. Z tego co pamiętam występował kiedyś na Kolosach. No i nakręcił fantastyczny filmik z jabłkiem (https://www.youtube.com/watch?v=LFz1yojZrtc). Brakuje nam w tym zestawieniu ludzi którzy tworzą naprawdę kreatywne materiały. Aha i z nieco innych rzeczy to dwa razy na tej mapce macie Osiem Stóp 😉

 23. i my też chcemy bardzo być na mapie! odrobina kobiecego punktu widzenia każdemu mamy nadzieję się przyda i spodoba! http://www.whynot-travel.pl – zapraszamy i pozdrawiamy ze słonecznej Australii 🙂

 24. Twoje imię pisze:

  Świetnie wykonane, naprawdę jestem pod wrażeniem! Gratuluję Motyle 😉
  Jakby ktoś chciał to polecam swój blog, przede wszystkim fotografie z różnych stron świata, głównie z Australii http://www.thewanderingpath.com. Mnóóóóstwo materiału leży na dysku i czeka na swój czas – więcej Australii (dużo!), Islandia, Indie, Polska 🙂 Pozdrawiam!

 25. Twoje imię pisze:

  Wow! Świetna sprawa i kawał dobrej roboty Motyle 🙂 Nasze Trampki z chęcią pojawiłyby się na Waszej mapie 🙂

 26. Czytania na rok! Świetna mapa. Ciekawe, że na Wielkiej Wyspie Emigrantów tak mało o Wielkiej Brytanii, tak nas tam dużo przecież! Ja co prawda piszę nie o Wyspach, a o Matuszce Rosii – niemniej się polecam – latajacysamowar.wordpress.com.

 27. Również zgłaszamy nasz rozkręcający się blog o tematyce emigracyjno-filozoficzno-podróżniczej o znalezieniu swojego miejsca na ziemi! http://gdziemieszkac.com/
  Pozdrawiamy Kasia i Robert

 28. Czytelniczka pisze:

  Jeżeli można to chciałabym polecić jeszcze Old Long Road! Bardzo przyjemnie się czyta 🙂 http://www.oldlongroad.com

  I dziękuję za pomysł! Dzięki Wam znalazłam sporo blogów, których wcześniej nie znałam 😉

 29. Dziękuję!Jak miło się znaleźć w takim zacnym gronie. Pozdrawiam wszystkich. A mapa majstersztyk!

 30. Anna pisze:

  A mogę jeszcze zasugerować nas? Nie prowadzimy co prawda bloga TYLKO podróżniczego, ale podróże są zdecydowanie jednym z ważniejszych filarów. A od tego roku sporo będę pisać o podróżowaniu z maluchem! 🙂 Zerknijcie na http://niemarudz.me/swiat 🙂

 31. Wrobels.pl pisze:

  jest szansa aby się na takiej mapie w przyszłości znaleźć? 🙂 Swoją drogą bardzo dobra robota! Kopalnia informacji i inspiracji dla wszystkich.

  pozdrowienia z Eire! 😉

 32. Jej! Czujemy się zaszczyceni i ogromnie doceniamy kredyt zaufania 😉 Ostatnio baaardzo dużo pracujemy nad blogiem i choć postępy widać powolne, to niemal każdego dnia coś dobrego tam się tworzy lub poprawia! 😉 Natomiast mapa bajeczna i podziwiamy wkład pracy, bo niby tylko aktualizacja, ale wszyscy wiemy, że przy jednej kawie to nie powstało 😉 brawo!

 33. Monika pisze:

  Jestem! I to na jakiej pięknej wyspie i w jak doborowym towarzystwie 🙂
  Pamiętam pierwszą mapę, bo czytałam ją jeszcze w okresie przedblogowym – stanowiła dla mnie wtedy ogromną inspirację i nawet nie przypuszczałam, że kiedyś też się tu znajdę.
  Mapa nieodmiennie mnie zachwyca – Marcin powinieneś zrobić kurs robienia map dla innych! 😀

 34. Cel pisze:

  No to chyba muszę się sama zareklamować:) Zapraszam do Cel i na Cel… w podróży: http://www.celwpodrozy.pl/

 35. Paulina pisze:

  Jezioro Szmaragdowe- zupełnie jak w Szczecinie 🙂

  Świetna mapka! Wiele blogów już znam, do innych z chęcią zajrzę!

  A skoro można zgłaszać inne blogi, a na mapce znalazły się nie tylko stricte podróżnicze, ale także podróżniczo-emigracyjne, to zapraszam na http://www.za-oceanem.blogpsot.com O życiu i podróżach w USA, choć nie tylko 🙂

 36. Marcin pisze:

  Rewelacyjny pomysł! Już znalazłem dzięki Wam kilka nieznanych mi blogów które dostarczą inspiracji do wyjazdów. Widać serce włożone w ich tworzenie. Ze swoją dziewczyną zaczynamy dopiero przygodę blogową, ale może za kilka lat nasz blog http://podrozezmysza.wordpress.com znajdzie się na Waszej mapie.

 37. To ja zgłoszę swój. Może do gustu akurat Wam przypadnie moja galeria magnesów 🙂 Zapraszam i pozdrawiam 🙂 http://www.magnes-z-podrozy.blogspot.com

 38. Asia pisze:

  Własna prywatna wyspa. Dzięki serdeczne 🙂

 39. Oliwia Ollie pisze:

  Mega 🙂 Dzięki wielkie! Cieszę się ogromnie 😀

 40. To ja polecam http://www.zepsutykompas.com o podróżach samotnej dziewczyny autostopem do Afganistanu i Pakistanu 🙂

 41. ciekawe kto trafi na wyspę fallusa? i za co? 😀

 42. Aga&Jarek pisze:

  Dopiero zaczęliśmy,ale marzenia o podróżach się spełniają, więc może kiedyś i nam udasię wejść na tą listę wybrańców:)
  http://neverendingtravel.pl

 43. Teresa pisze:

  A gdzie jest blog http://www.osiemstop.pl? pozdrawiam

 44. Magda pisze:

  Dopiero dzisiaj mogę podziękować, że ten mój mały italofilski blog, skupiony tylko na jednym kraju znalazł się wśród tej mega ekipy. Miejsce na Wielkiej Wyspie Emigracyjnej, tuż koło żaglowca jest wprost idealne dla Italii poza szlakiem:). Bo żaglowce to jest to, na czym wyrosłam siedząc z nosem w marynistycznych książkach, a spełniłam dopiero w dorosłości! Zapraszam do Włoch zawsze, bo tam każdy znajdzie coś dla siebie:).

 45. Bear Girl pisze:

  Ocho, i niedźwiedzie i inne wilki się załapały! Dobrze, że mapa taka baśniowa, bo jestem przekonana, że Masyw Cichych Ognisk jest na północy, nie na południu 😉 Mapa 12/10!

 46. Jarek pisze:

  Ekstra mapa! 🙂
  Może kiedyś uda się załapać z shangrilablog.pl 😉
  Pozdrawiamy 🙂

 47. Gadulec pisze:

  Bardzo dziękuję za wyróżnienie! Chociaż z początku miałam wątpliwości co do mojego miejsca na mapie. Przyjmuję oficjalną wersję, że Wyspa Potliwości dotyczy Azji, od której zaczęła się moja przygoda z blogowaniem. A nie czegoś innego 😀

 48. wow, byłam pewna, że skoro jestem blogerem nieudzielającym się, to mnie tu nie będzie, ale szukałam tak długo, aż się znalazłam 😉
  miło mi. i szacun za tyle roboty, długo Wam to zajęło?
  pozdrowienia z boliwii!

  • Wędrowne Motyle pisze:

   Było kilka wyjątków. Fory za mniejszą częstotliwość otrzymane w zamian za pomysłowość, jakość zdjęć i design np.
   długo? zaktualizowanie mapy jeden dzien. Zrobienie 2 lata temu to już inna bajka

 49. Zapraszam również do mnie: http://www.niebianskie-podroze.pl – ostatnio sporo o Izraelu + projekt 12 państw w 12 miesięcy 😉 A mapa super 🙂

 50. Pełną Parą pisze:

  Genialne zestawienie!!!! 🙂

 51. Drogie Motyle, szalenie mi miło z powodu tego, że zamieszkałam w Górach Opowieści, nie mogłam sobie wymarzyć lepszej lokalizacji! Pięknie dziękuję.

 52. Magda pisze:

  Brakuje jeszcze dzieckowdrodze.com ! 😉

 53. Jarek pisze:

  Jakby pojawiła się wolna działka na Archipelagu Familijnym to chętnie byśmy się tam osiedlili 😉

 54. Grzegorz Dzik pisze:

  Dopiero po 10 minutach zauwazylem ze wiekszosc komentarzy jest z 2014 roku. Wersja mobilna niestety nie umozliwia zobaczenia mapy.
  Osobiscie nie mam parcia by kiedykolwiek znalezc sie na tej mapie, gdyz podazam w innym kierunku, jednak przyznam, iz przyjemnie sie eksploruje ze wzgledu na finezyjny podzial, ktory daje wskazowke odnosnie tresci.

  A dla tych ktorzy zacieraja soczewki cieszac sie ze beda mieli co czytac przez rok: nie badzcie tylko czytelnikami, a tymi, ktorych sie czyta.

 55. Anita pisze:

  Kochane Wędrowne Motyle, ale miło mi się zrobiło. Bardzo Wam dziękuję za docenienie mojej pracy. TO dodaje skrzydeł. Motylich rzecz jasna =D

 56. „Puszcza Autentyczna”, najlepiej <3 Dziękuję! 🙂

 57. Krzysztof K71 pisze:

  Cześć. Chciałbym zgłosić blog, a raczej stronę z subiektywnymi relacjami z naszych wypraw. http://nasze-podroze.pl Trochę do czytania, trochę do oglądania. Zapraszam.

 58. Ola Fasola PG pisze:

  Przecudne. Brawo Gdziewyjechac.pl – Wędrowne Motyle!!

 59. Dziękuję pięknie za wyróżnienie, jest mi bardzo miło 🙂 Mogę wiedzieć, dlaczego akurat jestem nad Jeziorem Szmaragdowym?

 60. Znajkraj pisze:

  Dzięki! 🙂

 61. Zuza pisze:

  Fantastyczny koncept! Mój skromny azjatycko-emigracyjny blog http://www.zuinasia.com może też się pojawi na Wielkiej Wyspie Emigracyjnej, kto wie 🙂 Pozdrowienia z Kuala Lumpur!

 62. Dziękujemy za wyróżnienie, bardzo doceniamy miłe słowa 😉

 63. Mojekontiki pisze:

  No i oczywiście zgłaszamy się jak nie do tej to do kolejnej edycji 🙂 http://mojekontiki.blogspot.com/

 64. Mojekontiki pisze:

  My jesteśmy debiutanci, ale mamy nadzieję niebawem też zawitać na Wasza mapę! (jesli czymś malym się wyróżnaimy to tym, ze piszemy bloga w dwóch językach po polsku i angielsku- oczywiście nna bank nie jako jedyni). Świetny pomysł z mapą i generalnie to milo jak blogerzy wspierają się zamiast konkurować! Każdy pisze ciekawie i przedstawia swój punkt widzenia często jesli chodzi o te same miejsca! Więcej fajnych blogów i milych ludzi odkrywających Świat 🙂 Pozdrawiamy!!!

  • Bardzo chetnie pomoge debiutantom otoz Chorwacje po raz piwrszy odwiedziŁam w 2001 roku staŁ sie cud zakochaŁam sie w Chorwacji mysle ze wzajemnoscia mieszkam w Chorwacji 14lat w pieknym miejscu w Slano 30km od Dubrownika bardzo interesujaca miejscowosc spokojna wzdŁuz zatoki same kapieliska i wspaniaŁe miejsce wypadowe na wyspy Elafity mostar oczywiscie piekny DUBROWNIK Ston poŁwyspep PELJESEC Korczula prosze zobaczyc na mapie to miejsce do konca czerwca zostanie oddana Marina latem piekne i bardzo interesujace miejsce odbywaja sie rowniez imprezy kulturalne np.BiaŁa noc impreza sŁynna na caŁa Dalmacje Ja jestem zakochana w tym miejscu a tak ogolnie to caŁa Chorwacja jest piekna mieszkancy serdeczni przyjazni

 65. Joanna pisze:

  My mamy nadzieję też kiedyś zawitać na mapę 🙂 http://mojekontiki.blogspot.com/

 66. Gratulujemy pomysłu 🙂 Świetna robota 🙂

 67. Twoje imię pisze:

  na jakiej podstawie postała ta lista? Jest tram dużo blogów o których nie słyszałem ale wielu nie ma które są znane.

  • Wędrowne Motyle pisze:

   Subiektywna lista blogów, które znamy i obserwujemy długo. Plus systematycznie prowadzonych lub czymś nietypowym się wyróżniających. Na pewno powinno się tu znaleźć dużo więcej blogów. Pewnie w tym roku poznamy ich więcej.

 68. super zestawienie, może kiedyś też się w nim znajdziemy, jest nad czym pracować 😉

 69. Sasza pisze:

  A ja bym chciał zgłosić blog http://www.magnes-z-podrozy.blogspot.com Trochę inne spojrzenie na podróże, bo mapę zwiedzonym miejsc tworzy galeria magnesów ze świata, ze zwiedzonych miejsc.

 70. Dzięki wielkie! Bardzo nam miło 🙂 🙂

 71. Agata pisze:

  Wow, szacunek za takie wielkie mapsko 😀 Świetny pomysł i jeszcze lepsze wykonanie 🙂 Przy okazji chętnie zgłaszamy się do tego dzieła jako STO historii 🙂

 72. Wow! Dziękuję za wyróżnienie ☺️☺️ Mega miło!

 73. Wertuję tę Waszą mapę, podziwiam wyspy, nadziwić się nie mogę, czy ludzi starczy w świecie, by to wszystko zczytać 😉 Gratuluję zebranym, polecam się uwadze i przy okazji bardzo Was proszę o poprawę literówki w tekście w słowie „cappucCino”. Nigdy się nie czepiam, akceptuję inwencję twórczą autora itd, ale sami rozumiecie, że w przypadku tego słowa, to już zboczenie blogowe i nie mogę Wam darować 🙂
  Salut!

 74. Marta Patyra pisze:

  Dzięki przeogromne Motyle! <3

 75. Nawet nie będę szukać, mnie każdy pomija. 🙂

 76. ssandrass pisze:

  Wstajemy dzisiaj rano, jedziemy pod McDonalada podkraść trochę australijskiego Internetu i tu takie wieści! Bardzo nam miło znaleźć się w tak cudownym gronie!
  Dzięki Motyle! 🙂

 77. U mnie też byliście na zwiady 😉 Nie podobało się czy słabo eksploruję mapę? Z pozdrowieniami 🙂 http://www.blogopodrozach.pl

 78. Jest mi niezmiernie miło za wyróżnienie oraz za obecność na „Wyspie Niesamowitej” w tak doborowym towarzystwie! Gratulacje dla wszystkich, którzy wkładają swój czas i energię w rozwój polskiej blogosfery podróżniczej! Dzięki raz jeszcze i pozdrawiam! 🙂

 79. Jest mi bardzo miło znaleźć się w wyróżnionej grupie oraz na mapie. Pamiętam, gdy zaczynałem lekko ponad 2 lata temu, ta mapka, której byłem jednym z fanów, była miejscem, na którym z pewnością kiedyś chciałem się znaleźć. Dziękuję więc i serdecznie pozdrawiam! 🙂 A przy okazji gratuluję innym blogom, które w ciągu ostatnich 2 lat wykonały kawał dobrej roboty!

 80. To ja zgłaszam blog Szymon Radzimierski 🙂 http://www.planetkiwi.pl – ciekawe, gdzie wpisywałby się prowadzący dwujęzycznego bloga podróżniczego…. 9-latek, który był już w 27 krajach 😉

 81. Oliwia pisze:

  O rany, ale ekstra! Lista sama w sobie i ilość blogów, można przeglądać i przeglądać, no i dziękuję pięknie za wspomnienie mojego bloga 🙂

 82. Dzięki za wyróżnienie! Czy jesteśmy gdzieś na mapie? Bo nie mogę dojrzeć… W każdym razie – miło 😉 Pozdro od Mamy

 83. Maciej pisze:

  gdzie znajdę listę tych 120 blogów?

 84. Pamiętam zestawienie z zeszłego roku. Teraz znam już 70% wymienionych blogów i po cichu marzę, że kiedyś wspomnicie o polsko-europejskich podbojach trojga włóczykijów.

  Zgłaszamy się zatem z blogiem

  http://www.trzywloczykije.blogspot.com

 85. Pamiętam zestawienie z zeszłego roku. Teraz znam już 70% wymienionych blogów i po cichu marzę, że kiedyś wspomnicie o polsko-europejskich podbojach trojga włóczykijów.

  Zgłaszamy się zatem z blogiem

  http://www.trzywloczykije.blogspotcom

 86. Dzięki za wyróżnienie! Blogów na mapie jest już tyle, że niedługo trzeba zacząć kolonizować nowe kontynenty 😀

  • Łukasz pisze:

   Tak sobie siadłem przed normalnym monitorem i szukam Choose Travel na mapie. Jest gdzieś ukryte czy jeszcze trzeba popracować, żeby przenieść się do tego magicznego świata? 😀

 87. Jeszcze przyczajeni, ale z bagażem doświadczeń:) Miło nam, że wpadliśmy w Wasze Góry Ruchomych Obrazów. Chapeau bas za Waszą tytaniczną pracę 🙂 Asia i Łukasz

 88. Zalatana Para pisze:

  Jeszcze przyczajeni, ale z bagażem doświadczeń 😉 Miło nam, że wpadliśmy w Wasze Góry Ruchomych Obrazów. Chapeau bas za Waszą tytaniczną pracę 🙂

 89. Wow, nie spodziewaliśmy się, dzięki za wyróżnienie:) A mapa piękna!

 90. Pomysł na takie zestawienie turystyczno-podróżniczego dobra jest prześwietny. Teraz tylko powiedzcie, kiedy to wszystko czytać? 😉
  A tymczasem, gdyby Was naszła ochota na zapoznanie się z górsko-turystycznymi klimatami, polecam się do zestawienia. 🙂

 91. Kochani <3 Pięknie dziękuję za wyróżnienie 🙂

 92. Przegenialne, przegratuluję, przedziękuję! Nie wiem, ile trwa Wasza doba, ale musicie naginać czasoprzestrzeń – my ledwie kończymy jedną porcję materiału z podróży obrabiać, a u Was nowe zdjęcia, nowe filmy i miażdżąca mapa 🙂

 93. Yey! Dziękujemy za wyróżnienie 🙂 Obiecujemy dalszy mrówczy rozwój 😉

 94. Marcin pisze:

  Świetne zestawienie. Może kiedyś i ja tu się znajdę. Zapraszam do zapoznania się z moim blogiem.

 95. Świetna sprawa 🙂 Nie wszystkie blogi były mi znane 🙂 Zapraszam też do siebie 🙂

 96. Zosia pisze:

  Piękne zestawienie 🙂 Nieźle się napracowaliście, zbierając to wszystko w ładną całość.
  To niesamowite ilu jest ciekawych świata, podróżujących Polaków 🙂 Oczywiście zapraszamy też do nas http://everydayroutes.com
  Pozdrawiamy Z&R

 97. Marta pisze:

  Podziwiamy. Pomysł i wykonanie przednie. No i zapraszamy do nas na zwiedzanie świata 😉

 98. Iwona pisze:

  Mam nadzieję, że szpilki-w-podróży znajdą się w kolejnej edycji 🙂 mapa fantastyczna! i teraz zamiast pisać swojego bloga, będę siedzieć i czytać inne blogi:) pozdrawiam Was i wszystkich blogerów, których powolutku, wirtualnie poznaję 🙂

 99. Aneta pisze:

  A „zapiski ze świata są?” bo nie umiem znaleźć, bo Natalia świetna jest!

 100. Ile inspiracji, ile podróży! 🙂 Będziemy grzecznie wszystkich podglądać, a może i my pewnego dnia pojawimy się w takim spisie. Pozdrawiam Was 🙂

 101. Magda pisze:

  Piękna mapa, ale brakuje na niej bloga odprawieni.pl

 102. I my się zgłaszamy;) podróże małe i duże z 4 letnim dzieckiem;)

 103. Kasia pisze:

  My się nie załapaliśmy. Smuteczek. Ale mapa fantastyczna!!! 😀

 104. ja mam Obserwatorium a nie Laboratorium 😛 ale może być 🙂

 105. Michał pisze:

  Dziękujemy za uwzględnienie naszej osady podróżniczo-jedzeniowo-pijackiej 🙂

 106. Hej Motyle, a może przyfruniecie także do nas? 😉 Zapraszamy!

 107. Katarzyna pisze:

  Ooo dziękuję 🙂 Miłoooo i Was także czytam kochani, zawsze mi towarzyszycie w większości moich podróżniczych przygotowań, za co Wam dziękuję !

 108. Magdalena pisze:

  O cholera ! jest po prostu przepiękna ! nie chciała mi się przez chwilę załadować i w międzyczasie zastanawiałam się, jak to może być ułożone, ale to przeszło najśmielsze oczekiwania 😀 jestem dumna z siebie, że większość blogów znam, ale jest też dużooo do odkrywania więc zamiast dokończyć pakowanie (!) będę czytać i inspirować się, bo byłoby super kiedyś tam trafić 🙂 pozdrawiam 🙂

 109. Ola Wysocka pisze:

  Jakiś taki niepełny ten archipelag familijny…bez nas;P

 110. balkanyrudej pisze:

  Niesamowicie nam miło, że nasz bałkański blog również znalazł się w tym zestawieniu 🙂
  Mapa jest niesamowita, aczkolwiek mój domowy internet musiał pomedytować, by w pełni ją wczytać. Ale jak już to łaskawie zrobił, to jest naprawdę meeeega 😉
  Pozdrawiamy,
  ruda&Marek&Kianka 😉

 111. Przez dzisiejszy Tłusty Czwartek napisaliśmy „Pączki w Podróży” zamiast Paczki w podróży – już poprawione (hehe)

 112. Super pomysł i wykonanie! No i cieszę się, że i dla nas znalazło się miejsce w tej podróżniczej krainie 😉 Dzięki!

 113. Marzena pisze:

  Przepiękna mapa! Absolutnie ciekawa – ja także wiele z tych blogów już znałam. Kilka nowych właśnie przeglądam i będę wracać! Może i mi uda się kiedyś ‚być’ na Waszej mapie 🙂

 114. Marcin Gabruk pisze:

  Bardzo fajnie to wszystko wygląda a i pewnie pracy z tym mnóstwo. My zapraszamy do siebie – http://kusiewbusie.pl

 115. See the world pisze:

  Polecam nasz blog ^_^

 116. Przedeptane pisze:

  Gdzie się można zgłaszać? 😉

 117. Piotr pisze:

  Jej! Dzięki Motyle! Jest nam super extra miło za wyróżnienie 🙂 Pozostaje wracać do pracy nad blogiem i nie zawieść!

 118. Mikołaj pisze:

  Ja ze swojej strony zapraszam do siebie – http://www.seetheworld.pl 🙂
  PS. Super mapka 🙂

 119. Karol Werner pisze:

  Ponownie bardzo miło, tym bardziej za szczególne wyróżnienie 🙂 Dzięki 🙂

 120. To my chętnie zajmiemy to puste miejsce na wyspie jeszcze nie poznanych blogów 🙂 Uściski z Wiatrakowa 🙂

 121. Genialny pomysł z taką mapą 🙂

 122. Adik pisze:

  Lista jest mega :). Sporo ciekawych rzeczy nie wiem tylko kiedy ja to wszystko przeczytam :)?

 123. Michał pisze:

  Nie wiem, dlaczego ale mi to się kojarzy ze Śródziemiem, które stworzył Tolkien. BTW – świetny pomysł 🙂

 124. Maja pisze:

  Świetny pomysł z mapą! Może warto by było dodać Wyspę Świeżaków dla młodych blogów? http://www.survoje.pl

 125. Nancy Irving pisze:

  Mapa jest genialna, nie mogę się napatrzeć! W wolnej chwili, zapraszam i do nie na warszawsko- londynskie opowiesci: http://thetravel-book.blogspot.com

 126. Demdi Mars pisze:

  Super mapa, super pomysł. Może i również dla mnie znajdzie się jakieś miejsce 😀 Zapraszam na: http://www.globeexplorer.pl/ !

 127. Piękna jest ta mapa! A że do map mam słabość, to czasem lubię do niej wrócić, by sprawdzić, co tym razem można poczytać! Pozdrawiam!

 128. Julek pisze:

  Świetny pomysł z tą mapą, kawał dobrej roboty – szacun.

 129. Łukasz pisze:

  fajnie wykonane zestawienie. Ja polecam też swojego bloga, choć ma on charakter bardziej fotograficzny (co nie znaczy, że nie brak w nim zdjęć z kilku wypadów). Szczególnie polecam siedmioczęściowy fotoreportaż z pielgrzymki do Santiago de Compostela: Camino de Santiago na http://lukaszmigura.blogspot.com

 130. travelerka pisze:

  Kapitalny pomysł z tym zestawieniem 🙂 Wiele z tych blogów już znam, ale kilka dopiero odkryłam i z pewnością do nich wrócę 🙂 A teraz zabieram się do pracy, żeby i mój kiedyś tak trafił 😉

 131. Mariusz pisze:

  Właśnie pobieram nowe zasoby blogów z Państwa mapy. 🙂

  Gdyby co to zapraszam do Arabii Saudyjskiej 🙂 http://alahalala.blog.pl/

 132. Kasia pisze:

  Świetna sprawa:) I okazuje się, że całkiem dużo z nich kojarzę i całkiem dużo odwiedzam 🙂

 133. KK pisze:

  rewelacja! Mam nadzieję, że się kiedyś załapiemy jako punkt na tej mapie 😉
  Pozdrawiamy !

  http://www.trzywloczykije.blogspot.com

 134. admiring-diversity.pl pisze:

  Za każdym razem, kiedy widzę Wasze mapy, to nie mogę oderwać wzroku 🙂 Są zachwycające!
  Życzę kolejnych nominacji, a także wygranych! 🙂

  Pozdrawiam,
  Justyna

 135. Świetna mapa, czytania będę miał na najbliższy rok 😀

 136. Aleksandra pisze:

  Super zestawienie, mam wielkie ambicje się kiedyś w nim znaleźć 😉

 137. justabrr pisze:

  Ale twórczo o blogosferze podróżniczej 🙂

 138. Joanna Julia Sokołowska pisze:

  Może i my zasłużymy kiedyś na umieszczenie 😉
  Pozdrawiam, Asia z >>>> btth.pl

 139. Emiwdrodze pisze:

  dzięki i pozdrawiam spod Wielkiego Lasu Inspiracji, a tak naprawdę z Nowej Zelandii 😉 kawał dobrej roboty Motyle!

 140. Magdalena pisze:

  Świetna mapa! Mam nadzieję, że mój blog też się kiedyś na niej znajdzie, a na razie pozostaje mi zajrzeć tak, gdzie jeszcze mnie nie było;-)) Dzięki za to!

 141. Jan Piętek pisze:

  Ale przeludniony ten nasz step. Jakieś koło toczy się na nas ze wschodu. Nie ma ciszy i spokoju.

  A w ogóle to bardzo fajne 🙂

 142. Ja to sie dlugo nie zalapie 🙂

 143. Genialna mapa, takie blogowe Śródziemie 🙂 A ja na wybrzeżu, u podnóża Gór Wielkich Zmian – jak u mnie w życiu 😉 Gratuluję wyróżnienia, udanych przygotowań!

 144. Ania, Marcin – dzięki! Niesamowita mapa! Rewelacyjny pomysł 🙂 Pozdrowienia i udanych przygotowań do wyjazdu!

 145. Marcin Nowak pisze:

  Dziękóweczka, cieszę się, że wszystkim nam się podoba 🙂

 146. Zawsze nam się marzyła bezludna wyspa!! Skąd wiedziałeś?? :>
  Mam tylko nadzieję, że jakiś zasięg Internetu mobilnego tam jest! 😉
  Dzięki za tyle pracy!

 147. Super! Dziękujemy za miejsce dla nas na Archipelagu Familijnym :)) Powodzenia na Waszej Wielkiej Wyprawie!

 148. Joanna pisze:

  wychodzi na to, że tylko jemy i plażujemy ;)) Dzięki Marcin!

 149. padusia pisze:

  Świetna!!! Zacieram rączki i cieszę się okrutnie, bo najbliższy weekend będzie bardzo ciekawy 🙂

 150. wkrainieteczy pisze:

  Ale super ta mapa!

 151. panstwopodrozni.pl pisze:

  Świetny pomysł i cudne wykonanie! Zapewniliście nam lekturę pod swoją nieobecnosc 😉 nie ma co

 152. Ola Świstow pisze:

  Bardzo mi się podoba mój górzysty kraniec wyspy (emigracyjnej) 😀 Super pomysł, gratki! I wielkie GRATULACJE za wyróżnienie specjalne!

 153. Domi pisze:

  O! Archipelag Familijny! Ale fajnie! :))) Mapa jest fantastyczna! 🙂

  PS. Gratulujemy wyróżenienia w BR 🙂 Należy się Wam!

 154. whereisjuli.com pisze:

  Ja nie mogę, ale zdolniach z Was! 🙂 dziękuję za umieszczenie i macham Wam z drugiej półkuli!!

 155. Super sprawa, fajnie się przegląda:) Dzięki za umieszczenie i pozdrowienia z Lizbony!:)

 156. Ewa Janisz pisze:

  Melduję się na WJNPB 😉
  Super mapa! I jakie wsparcie dla prokrastynacji magisterkowej… 😀

 157. pięknie wygląda mapka… nie ma co…

 158. Zalezna pisze:

  super! Dzięki 😉

 159. świetna jest ta mapa 🙂 A teraz… zabieram się za odkrywanie tych nowych lądów 🙂

 160. Gratulacje! nalezalo Wam sie to wyroznienie specjalne:) A ode mnie specjalne podziekowania, za zaznaczenie mnie na Waszej ‚specjalnej mapie’:)

 161. A jednak bylo warto cierpliwie czekac na twoja inwencje Marcin 🙂

 162. Aneta Krzysztof Jokisz pisze:

  Świetna mapa 🙂
  Gratulujemy wtorkowego występu na bloSilesia 🙂
  może i my kiedyś trafimy na Twoją mapę, kto wie 😛

 163. ojej ile czytania:) może i ja się tu kiedyś znajdę 🙂 Bawcie się dobrze na wyjeździe.

 164. Cuba mi amor pisze:

  O wow! Ale śliczna! I świetna zabawa z szukaniem i odkrywaniem 🙂 Dzięki za przygarnięcie mojego „kropka” 😉

 165. Rafał [HS] pisze:

  Ale świetnie zrobione! 🙂

 166. Marcin Mossakowski pisze:

  O kurcze to musiało wymagać dużo pracy! Ale piękna mapa i niesamowity pomysł 😀

 167. olacom pisze:

  czekałam na tę mapę od cssm 🙂
  ps. trzymałam kciuki za statuetkę dla Was! na szczęście nagroda specjalna jest i chyba się przyda :-)))

 168. Artur pisze:

  Fajny pomysł i świetne wykonanie! Już się zagłębiam w eksplorację. 🙂 Szczęśliwej podróży!

 169. Łukasz pisze:

  to jest niesamowite!!

  Powodzenia dziś wieczorem

Skomentuj! Podziel się z nami opinią!


Ilość komentarzy: 199

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

O blogu w mediach