Blog Fotogalerie 45 najlepszych i ulubionych fotografii, jakie wybraliśmy z podróży na Sri Lankę [DUŻE ZDJĘCIA]

45 najlepszych i ulubionych fotografii, jakie wybraliśmy z podróży na Sri Lankę [DUŻE ZDJĘCIA]

[poczekaj 5-10 sekund, aż cała fotogaleria załaduje się poniżej]

W takim wpisie jak ten wymagana jest cierpliwość i precyzja sapera. Z 200 najfajniejszych zdjęć wybiera się 100, a potem 60 a potem jeszcze mniej. Nigdy nie mieliśmy aspiracji, by nasze zdjęcia nazywaniu „super” „niesamowite” „cudowne”. Po prostu udane i dobre. Ale z tej fotogalerii będziemy na pewno jeszcze długo dumni. Panie i Panowie. Sri Lanka w fotopaczce. Częstujcie się.

Wszystkie wpisy dotyczące Sri Lanki napisane, możecie znaleźć je w osobnym dziale na blogu Ciekawe Miejsca na Sri Lance. Brakuje jedynie podsumowania praktycznego, które niebawem zagości na blogu, ale to już chyba moment, by podsumować wyjazd fotograficznie. Tradycyjnie, większość zdjęć wykonana została aparatem Panasonic Lumix Gh4 z obiektywem Vario 12-35/2.8. Jednakże Ania fotografuje naszym starszym Canonem 60d i 50m/1.8.

Warunki fotograficzne były świetne. Może oprócz gór i Nuvara Elija, gdzie napotkała nas „lampa” i ogromna przejrzystość powietrza. Sprzyjało nam też szczęście fotograficzne. Zwłaszcza w postaci podwójnej tęczy na powitanie pierwszego dnia oraz zjawiskowego światła i temperatury barwowej w Mirissa. Uwielbiamy gdy soczysta zieleń walczy z miodowymi lemoniadowymi promieniami słońca, wtedy tworzy się specyficzna poświata o kolorze zielonkawego złota. To właśnie wyłapaliśmy m.in. w Pollonaruwa. Natomiast do najpiękniejszych zachodów słońca na pewno zaliczymy ten nad Jeziorem Parakrama Samudra. Ale to w ogóle nie było w planie…

P.S. Jeśli chodzi o torbę to ciekawa sprawa. Dostaliśmy ostatnio info, że „z taką torbą to modowymi na pewno nie będziemy”. I super! Bo to najwygodniejsza i najfajniejsza plecako-torba jaka może być w podróży na drobniejsze wypady. Po złożeniu mieści się w kieszeni a kosztuje 9,90 zł. Także będzie na różnych zdjęciach z nami i trudno. Bo taka jest rzeczywistość 🙂

  • Zdjęcia ułożone w miarę chronologicznie. Na początku Dambula, potem Sigirija i Kandy, potem Pollonnaruwa, następnie góry i Nuvara Elija a na końcu południowe wybrzeże i Galle.

 « Książe Kassjapa odebrał sobie życie, skacząc ze skały i nabijając się na swój miecz.
Jego zrozpaczone żony również wolały rzucić się ze skały, niż zostać zhańbionymi przez wojska brata, które nadciągnęły z Indii.
Sigirija ostatecznie usnęła i zarosła dżunglą. Aż do ponownego „odkrycia” pod koniec XIX wieku »

Ilość komentarzy: 36 - dołącz do dyskusji!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ilość komentarzy: 36 - dołącz do dyskusji!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *