Pogoda Urlop wakacje w maju Maroko (Agadir) – jaka pogoda w maju? Temperatury wody i powietrza

Maroko (Agadir) – jaka pogoda w maju? Temperatury wody i powietrza

Wybrzeże Oceanu Atlantyckiego jest obszarem, który odznacza się niską średnią temperaturą. Klimat jest tu dość łagodny, a wysokie temperatury panują tu jedynie latem (wtedy jest naprawdę upalnie i słonecznie), wiosną zaś jest dość chłodno i wietrznie.

Maj jest miesiącem idealnym dla turystów, którzy chcą zwiedzać i podróżować po kraju unikając upałów oraz tłumu turystów. Średnia najwyższych temperatur wynosi 23 stopnie, a najniższych 14 stopni – warto jest więc wziąć ubrania z długim rękawem, które przydadzą się zwłaszcza wieczorami i wcześnie rano. Temperatura wody w oceanie jest dość niska – wynosi średnio 18 stopni, co może odstręczać od kąpieli. Słońce świeci tu jednak przez 12 godzin w ciągu dnia, co może być bardzo przyjemne podczas zwiedzania, a nawet odpoczynku na plaży.

Uwaga! Pogoda wewnątrz kraju, już 100-200 km od wybrzeża jest trochę inna. W maju będzie cieplej tu o 2-3 stopnie i zdecydowanie mniej wietrznie.

ŚR. TEMPERATURA MAKSYMALNA ŚR. TEMPERATURA MINIMALNA ŚR. TEMPERATURA WODY ILOŚĆ DNI DESZCZOWYCH ILOŚĆ GODZIN SŁONECZNYCH W DNIU
23°C 14C
18°C 2
12h

Byliście w Maroko w maju? Podzielcie się swoimi opiniami – polecacie ten okres innym?

GDZIE SPAĆ? Porównaj najtańsze noclegi w Agadirze | Zarezerwuj hotel w Agadirze

Napisz pierwszy komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Dołącz do naszego newslettera!

    Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI