Blog Branża turystyczna ciekawe strony www Mix Tygodnia #31: Karaiby, Nepal, Girona + Paragon z Podróży

Mix Tygodnia #31: Karaiby, Nepal, Girona + Paragon z Podróży


Nasze cotygodniowe przeglądy okazji lotniczych z różnych serwisów przechodzą metamorfozę! Od dzisiaj oprócz propozycji najfajniejszych ofert lotniczych najfajniejszych serwisów, blogów, portali będziemy także proponować coś takiego jak MIASTO TYGODNIA oraz BLOGA TYGODNIA. Zobaczcie jak to będzie wyglądało. Mamy nadzieję, że się Wam spodoba (oczywiście czekamy na Wasze propozycje – piszcie do nas na redakcja<małpka>gdziewyjechac.pl)

NAJFAJNIEJSZE PROMOCJE MINIONEGO TYGODNIA:

Maroko pustynia merzouga
Są dobre opcje na loty do Maroko z przesiadkami – fot. Marcin Nowak

Na serwisie Mlecznepodroze.pl znajdziemy lot do Bangkoku z możliwością wylotu albo z Warszawy, albo z Krakowa lub też z Gdańska za 1761 zł, jest tam też propozycja lotu do Curacao (Karaiby) z Dusseldorfu za 1670 zł w dwie strony

Z flymazovia.pl polecicie do Budapesztu za 68 zł w dwie strony albo do Frankfurtu za 134 zł

Fly4free.pl odnalazło bardz0 dobrą ofertę na loty do Maroko z Warszawy za cenę około 300 zł w dwie strony ale też na lot do Indii z Mediolanu za 1377 zł – to propozycja na zimę!

Silesiaair proponuje loty do Manchesteru za 152 zł i przepiękny Edynburg – w podobnej cenie – 168 zł w dwie strony

Loter.pl promuje loty dalekie, między innymi Nepal z Europy za 1599 zł (terminy od października do kwietnia 2013), czy Indonezję z Mediolanu za 1862 zł

Na serwisie latamyzgdanska.pl jest moje kochane Maroko – lot do Marrakeszu za 407 zł w dwie strony, jest także propozycja wakacji na Costa Brava (lot plus zakwaterowanie)

Wroclot.pl zrobił przegląd lotów do Londynu – warto przejrzeć i wybrać termin odpowiedni dla siebie

My pisaliśmy o Tajlandii z Krakowa za 1833 zł, zrobiliśmy też przegląd tanich lotów do Anglii – terminy oscylujące w okolicach weekendów oraz do Włoch – od 108 zł w dwie strony. Jeśli ktoś się pospieszy, to może skorzysta z lotu do Egiptu za 397 zł – wylot już jutro!

MIASTO TYGODNIA

girona

Na początek Girona, to tutaj często zaczyna się przygoda z Katalonią, tych turystów, którzy wybrali usługi tanich przewoźników chcąc dostać się do Barcelony. Tutaj właśnie znajduje się lotnisko, które obsługuje loty Ryanair między innymi z Katowic, Wrocławia, Rzeszowa, Gdańska, Bydgoszczy czy Krakowa. Port lotniczy znajduje się dość daleko od Barcelony – jakieś 100 km, jednak od centrum miasta Girona już tylko 8 km. Warto poświęcić temu miejscu chociaż jeden dzień, zanim udamy się do Barcelony, czy na słoneczne wybrzeże Costa Brava.

A do miasta naprawdę warto pojechać, bo to miejsce z wielką historią, wspaniałymi zabytkami i atmosferą! Zobaczymy tu wspaniałe Stare Miasto z malowniczymi wąskimi uliczkami, gotycko – renesansową Katedrą (można zwiedzić skarbiec), do której prowadzą wysokie schody, kolejny piękny sakralny zabytek miasta to Colegiata de San Feliu, gdzie zobaczymy wczesnochrześcijańskie sarkofagi, poza tym na uwagę zasługuję Łaźnie Arabskie, czy też Muzeum Archeologiczne (w XII – wiecznym kościele, znajdują się tu między innymi rzymski grobowiec). Dla odpoczynku proponujemy gaj platanów – Parc de la Devesa, czy też podziwianie nurtu rzeki Onyar (dzieli miasto na dwie części – starą i nową), nad którym wznoszą się malownicze zabudowania miasta, zwłaszcza Dzielnicy Żydowskiej. Kuszącą propozycją jest także spacer po murach obronnych, z których roztaczają się piękne widoki.

UWAGA! Jeśli widzieliście film „Pachnidło” (Perfume: The Story of a Murderer) będziecie pewnie kojarzyć niektóre sceny, kręcone w kilku przypadkach właśnie w Gironie

[sprawdz] » Jak dojechać z lotniska w Gironie do Barcelony [/sprawdz]

WITRYNA TYGODNIA

paragonzpodrozy

Co w debiucie? Proponujemy „Paragon z Podróży” – trochę nasz bratni blog, dużo starszy, bardziej znany, wciąż tak pozytywnie zakręcony. Blog Patryka Świątka i Bartka Szaro na pewno należy do naszych TOP10 ulubionych, czytamy regularnie, śmiejemy się przy nim, inspirujemy, planujemy pewne rozwiązania. O ile nasz blog traktuje o tanim czy umiarkowanie tanim podróżowaniu, dzięki PzP dowiecie się jak podróżować… ultratanio. Kilka dni temu po przylocie z Bliskiego Wschodu spotkaliśmy się wspólnie na planie programu w studio TVN, gdzie rozprawialiśmy o tanich i samodzielnych podróżach i blogowaniu o nich. Chłopaki inspirują i za to im chwała! Spróbujemy spać na plaży niedaleko Salonik w tym samym miejscu, gdzie Wam się udało. Powodzenia!

Paragonom nadajemy dwa wirtualne przydomki: Inspiratorów Podróżnych i Włóczykijów Dzikośpiących

Napisz pierwszy komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Dołącz do naszego newslettera!

    Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI