Jak tanio podróżować po świecie? PORADY Lotniska w Europie Lądujesz, wychodzisz z lotniska, idziesz na plażę! Lista najlepiej położonych portów lotniczych Europy

Lądujesz, wychodzisz z lotniska, idziesz na plażę! Lista najlepiej położonych portów lotniczych Europy

znak plaża
Niektóre plaże są ukryte, nieoficjalne, niektóre to znane kampingi i miejsca wypoczynku / fot flickr CC

Modne tanie loty na jeden dzień/dwa dni do miast to już przeżytek. Teraz lata się… na plażę! Oczywiście przesadzamy, nie mamy pewności, że tak jest, ale mamy pewność, że można tak robić.

Czasami nie zastanawiamy się nawet jak ciekawie położone są porty lotnicze na południu Europy, i że ich peryferyjność to czasami atut. – Kurde, szkoda, że lotnisko jest na takim „zadupiu”, jak stamtąd dojechać!!?? – słyszy się często w komentarzach i czyta na forach. A my w takim razie pokazujemy Wam, że w oczekiwaniu na transport, albo, żeby naładować swoje słoneczne akumulatory można poświęcić pół godziny – godzinę marszu i wylegiwać się na plaży.

Czasami skorzystać a autobusu, od biedy zamówić taksówkę 😉 Jeśli macie jakieś doświadczenia albo uwagi, albo znacie inne miejsca tego typu – skomentujcie! Uzupełnimy listę.


Faro, południowa Portugalia.
 Lot z przesiadką. Ciepło, choć woda chłodna. Często wieje, więc idealnie na deskę. Plaża i niesamowita laguna Ilha de Faro to godzina drogi z lotniska i 10 minut autobusem 14 albo 16.


Wyświetl większą mapę

Tanger, północne Maroko. Lot oczywiście z przesiadką. Lotnisko położone jest blisko Atlantyku. Wychodzimy na południe, mijamy osiedle mieszkaniowe i idziemy w kierunku bagien El Hayniyine, gdzie często brodzą flamingi. Plaża dalej jest dzika ale również wietrzna.


Pokaż porty przy plażach na większej mapie

Malaga, Andaluzja. Bezpośrednie loty np. z Krakowa, Wrocławia, Bratysławy, Wiednia. Lotnisko położone jest od plaży w Guadalmar zaledwie o 2,7 km – czyli około pół godziny drogi. Fajna dzika plaża, z kępami krzaków czasami niestety jest napadana przez quadowców.


Pokaż porty przy plażach na większej mapie

Santander, północna Hiszpania, loty z przesiadkami. Może niezbyt ciepłe miejsce, plaża też nie jest w stylu południowym, ale za to lotnisko leży praktycznie nad Zatoką Salvador. Miejska plaża a właściwie skwer z łąką to około 45 minut marszu z terminala.


Pokaż porty przy plażach na większej mapie

Barcelona El Prat, Katalonia. Bezpośrednie loty z Polski np.Wizzairem. Prat – duże lotnisko, położone prawie nad morzem. Na nieszczęście wyjście z T2jest na północ (T1 na południe) i, aby dotrzeć do campingów na morzem trzeba obejść całe ogrodzenie (około godzina)


Pokaż porty przy plażach na większej mapie

Palma de Mallorca. Bezpośrednie loty z Polski np. Ryanairem. Absolutny hit. Zaledwie 3 km z wyjścia z lotniska znajduje się fajna, trochę skalista plaża, zwrócona na południowy-zachód, czyli idealna dla miłośników leżenia plackiem


Pokaż porty przy plażach na większej mapie

Sardynia, Alghero. Loty z przesiadkami. Bardzo blisko nie jest, bo ponad 5 km, ale plażowanie na Sardynii to chyba jest pokusa? Plaża z laguną znajduje się w Fertilii a stąd natomiast busy miejskie kursują do samego Alghero.


Pokaż porty przy plażach na większej mapie

Trapani, Sycylia. Loty bezpośrednio z Wrocławia i Krakowa. To naprawdę ciekawie położone lotnisko. Nie dość, że obok znajduje się baza włoskiej floty powietrznej, to mijając południowe opłotki lotniska dojdziemy do plaży w San Teodorro i mierzei pomiędzy morzem a uroczymi solnymi polami.


Pokaż porty przy plażach na większej mapie

Lamezia, Kalabria. Loty z przesiadkami. Nasz czarny koń, bo po wyjściu z terminala idziecie zaledwie… 2 km i jesteście na plaży. W Kalabrii zawsze świeci słońce, woda jest gorąca a plaża w tym miejscu szeroka.


Pokaż porty przy plażach na większej mapie

Brindisi, Włochy. Loty z przesiadkami. Ale do Brindisi naprawdę lata dużo Ryanairów. Najciekawsze miejsce na wypoczynek plażowy to położona 3,6 km na północ Punta Penne z fajną półksiężycową plażą i równie uroczym dzikim półwyspem o tej samej nazwie.


Pokaż porty przy plażach na większej mapie

Heraklion, Kreta. Loty z przesiadkami. Np. Wizzair z Budapesztu i czartery. Lotnisko w Chanii leży dosyć daleko od morza a plaże tam nie występują, więc proponujemy Heraklion. Tu wychodzicie i od razu kierujecie się w Wasze lewo czyli wschód. Plaża znajduje się ponad 2,5 km w Agios Ioannis. Cały czas idziecie lekko w dół.


Pokaż porty przy plażach na większej mapie

Marsylia, Francja. Loty z przesiadkami, albo np. Olt Express. Lotnisko leży w miejscowości Marignane i w połowie leży na wodzie. To niestety jest utrudnienie, bo trzeba obejść cały pas lądowania, aby dostać się do ciekawie położonej mierzei Le Jai. Natomiast nie mamy pewności czy obejście lotniska wzdłuż brzegu wciąż jest możliwe. Lotnisko się rozbudowało i nabrzeże mogło być zamknięte. Dajcie znak! Jeśli tak to trzeba będzie obejść lotnisko od strony wschodniej.


Pokaż porty przy plażach na większej mapie

Ilość komentarzy: 5 - dołącz do dyskusji!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 • Magda says:

  Nie zgodzę się z tym, że przy lotnisku w Chanii nie występują plaże. Około 3-4 km od lotniska jest piękna Seitan Limania Beach. Droga trudna, zejście na plażę również, ale widoki wynagradzają wszystko. Można na niej spotkać bardzo dużo Polaków, którzy przed wieczornymi lotami Ryanairem postanowią jeszcze się wykąpać i poopalać 🙂 zdecydowanie polecam, jedna z piękniejszych plaż na Krecie!

 • Dj says:

  Nicea

 • Kasia says:

  lotnisko w Pafos – Cypr, obok kamienista plaża.Na Lanzarote tez zaraz za ogrodzeniem lotniska jest plaża, nie poszłam tam bo nie miałam siły z plecakiem wokół ogrodzenia łazić :-)W sumie większość lotnisk na Kanarach ma pas startowy wzdłuż morza/plaży ale te ogrodzenia…..

 • KRYSTYNA says:

  A LOTNISKO NA RODOS!!!!!!!!!!!! KTOŚ SŁABO PRZYGOTOWAŁ SIĘ Z TEMATU

  • gdziewyjechac.pl says:

   Na Rodos nie tak łatwo dostać się wygodnymi przesiadkami za pomocą tanich linii, ale ok – dodamy. Tak samo jak Cypr. Wyraźnie w tekście proponujemy, byście dodawali swoje propozycje 🙂 Tych lotnisk na pewno jest jeszcze więcej. Pozdrawiamy – Ania i Marcin

Dołącz do naszego newslettera!

Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI