Pogoda Urlop w październiku Costa Brava (Hiszpania) – jaka pogoda w październiku? Temperatury wody i powietrza

Costa Brava (Hiszpania) – jaka pogoda w październiku? Temperatury wody i powietrza

Costa Brava rozciągająca się na północ od Barcelony do granicy z Francją, z poszarpaną linią brzegową i licznymi turystycznymi kurortami jest rejonem Hiszpanii chłodniejszym i bardziej wilgotnym niż cała reszta terytorium. Turyści już w maju licznie przybywają na wybrzeże, mimo niskich jeszcze temperatur. Największy „szturm” spragnionych słońca turystów obserwowany jest tutaj w letnich miesiącach – lipcu i sierpniu. Pod koniec września robi się tu raczej pustawo i mniej hałaśliwie.

W październiku w dalszym ciągu jest tutaj bardzo przyjemnie. Pogoda przypomina tą jaka ma tu miejsce w miesiącach wiosennych, głównie w maju (za wyjątkiem opadów deszczu, które w październiku nieco się zwiększają i można spodziewać się około 10 deszczowych dni w ciągu miesiąca). Średnia najwyższych temperatur wynosi 21 stopni, a najniższych 15 stopni. Woda w morzu nagrzana jest do 20 stopni (dla porównania, w sierpniu woda ma około 25 stopni, a średnie temperatury dochodzą do 28 kresek)

>> ZOBACZ: Najlepsze i najtańsze noclegi na Costa Brava. TERAZ TANIEJ nawet o 80 procent

ŚR. TEMPERATURA MAKSYMALNA ŚR. TEMPERATURA MINIMALNA ŚR. TEMPERATURA WODY ILOŚĆ DNI DESZCZOWYCH ILOŚĆ GODZIN SŁONECZNYCH W DNIU
21°C 15°C
20°C 10
6h

Ja byłam rok temu w II połowie września ponad 2 tyg i trafiły się deszcze i spore zachmurzenie.Mam znajomą która mieszka tam od kilku lat i mówi że od połowy września to pogodowe koło fortuny. W tym okresie może być różnie, trudno jednoznacznie określić czego możesz się spodziewać.
Przygotuj się na ciepłe temperatury ale również na chłodne dni i deszcze – tel-ma na forum.gazeta.pl

Byliście na Costa Brava w październiku? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami – polecacie ten okres innym?

Napisz pierwszy komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Dołącz do naszego newslettera!

    Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI