Pogoda Urlop w październiku Majorka i Ibiza – jaka pogoda w październiku? Temperatury wody i powietrza

Majorka i Ibiza – jaka pogoda w październiku? Temperatury wody i powietrza

Te śródziemnomorskie wyspy przyciągają turystów zwłaszcza w miesiącach letnich, kiedy temperatury wody i powietrza są najwyższe (lipiec i sierpień – średnia najwyższych temperatur wynosi 30 stopni, a woda nagrzana jest średnio do 24 stopni). Jednak wypoczynek na Majorce i Ibizie jest możliwy i bardzo przyjemny o każdej porze roku (w lutym na przykład, kiedy u nas jest zimno, tam kwitną drzewa migdałowe).
Październik jest bardzo dobrym okresem na zwiedzanie i spacery po wyspie, ale w dalszym ciągu można też korzystać z dobrodziejstw plaż, słońca i wody – zwłaszcza, że turystów jest znacznie mniej niż w szczycie sezonu, więc panuje mniejszy tłok i większy spokój. Średnia najwyższych temperatur wynosi 23 stopni, a najniższych tylko 12 stopni- warto jest więc wziąć cieplejszy sweter, który może się przydać wieczorami i wcześnie rano. Woda jest jeszcze nagrzana – ma około 22 stopnie, pamiętać jednak trzeba o tym, iż od czasu do czasu może popadać (około 12 dni deszczowych w ciągu miesiąca)

>> ZOBACZ: Najlepsze i najtańsze noclegi na Majorce. TERAZ TANIEJ nawet o 80 procent

>> SPRAWDŹ: Najlepsze i najtańsze noclegi na Ibizie. TERAZ TANIEJ nawet o 80 procent 

ŚR. TEMPERATURA MAKSYMALNA ŚR. TEMPERATURA MINIMALNA ŚR. TEMPERATURA WODY ILOŚĆ DNI DESZCZOWYCH ILOŚĆ GODZIN SŁONECZNYCH W DNIU
23°C 12°C 22°C 12 7h

Byłam na ibizie w pierwszej polowie pazdziernika i juz bez rewelacji – cieplo ale umiarkowanie, popadywalo, juz poza sezonem to wiekszosc rzeczy pozamykana – kluby koncza sezon 1 pazdziernika itd, itd – chilli na forum dziecko-info.rodzice.pl Ja byłem w zeszłym roku na Majorce w połowie października (z przewagą na druga połowe) i było ciepło – ok. 20-30 stopni. Raz padał deszcz ale wciąż było ciepło. Było tez pare dni typowo gorących – Lord Bobick na forum.gazeta.pl

Byliście na Majorce lub Ibizie w maju? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami – polecacie ten okres innym?

Napisz pierwszy komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

    Dołącz do naszego newslettera!

    Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 90 tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. W maju wyślemy Wam jako pierwszym ekskluzywny prezent. Za darmo!