Home Blog Ciekawostki Nocleg w celi, a może w jaskini albo w rurze ściekowej? Miejsca noclegowe, które mogą Cię zdziwić

Nocleg w celi, a może w jaskini albo w rurze ściekowej? Miejsca noclegowe, które mogą Cię zdziwić

Autor: Ania Nowak | niedziela, 4.11.12 | 0 komentarzy

Okazuje się, że tradycyjne, nawet te najbardziej luksusowe pięciogwiazdkowe hotele są już nudne! Dzisiaj ludzie szukają czegoś oryginalnego, czegoś co może czasem budzić podziw, innym razem zdziwienie. No bo czy nocleg w ściekowej rurze albo w beczce po winie to przejaw ekscentryzmu, czy sposób na spróbowanie czegoś zupełnie innego?

Lista najdziwniejszych hoteli według serwisu Trivago:


1. Hotel Quinta Real Zacatecas(lokalizacja – Zacatecas/Meksyk), XIX – wieczna arena do walki z bykami stała się pięciogwiazdkowym hotelem. Miejsca, które niegdyś stanowiły trybuny zaadaptowane zostały na pokoje hotelowe, natomiast arena, gdzie rozgrywały się krwawe sceny dziś stanowi urocze patio.

Hotel Quinta
2. Cappadocia Cave Suites(loalizacja – Göreme/Turcja), luksusowy hotel w jednej z wielu jaskiń wydrążonych w materiale pochodzenia wulkanicznego (tuf). To 36 pokoi z widokiem na przepiękną dolinę Goreme, w samym sercu Parku Narodowego wpisanego na listę UNESCO. Mieliśmy okazję być w Kapadocji i spać w takiej (no może nie aż tak luksusowej) jaskini – niezapomniane przeżycie!

Cappadocia Cave Suites
3. Hotel Malmaison Oxford(lokalizacja – Oxford/Wielka Brytania), prawie 100 luksusowych, urządzonych z przepychem pokoi w… dawnych celach więziennych. Niegdyś wiktoriańskie więzienie – dzisiaj hotel butikowy z restauracją, zapleczem sportowo-rekreacyjnym i piwiarnią.

Hotel Malmaison Oxford

fot.photoverulam / flickr.com / CC

4. Jumbo Stay(lokalizacja – Arlanda/Szwecja), pokoje hotelowe urządzone zostały na pokładzie wyłączonego z eksploatacji samolotu Boeing 747. W samolocie znajdują się miejsca noclegowe w różnym standardzie od „zwykłego” łóżka po luksusowy apartament z panoramicznym widokiem na lotnisko Arlanda, na którym znajduje się hotelo-samolot.

Jumbo Stay

fot. Robin von Post / flickr.com / CC

5. Martin’s Patershof(lokalizacja – Mechelen/Belgia), tym razem XIX – wieczny kościół Franciszkanów przekształcony został na hotel – tak to nie żart! W pokojowych oknach zamiast szyb – kolorowe witraże, a bufet śniadaniowy – na dawnym chórze.

Martin’s Patershof
6. Crowne Plaza (lokalizacja – Indianapolis/Stany Zjednoczone), był już hotel w samolocie, to tym razem – w odrestaurowanych wagonach pociągowych, które stoją w jednym z najstarszych dworców kolejowych w kraju.

Crowne Plaza

fot. Bormang 2 / flickr.com / CC

My dodalibyśmy jeszcze do tej listy kilka dodatkowych propozycji:

7. Eksperymentalny dizajnerski hotel Blow Up Hall w Starym Browarze w Poznaniu (uznany został kilka lat temu przez The Guardian za najbardziej fuyurystyczny hotel na całym świecie – nie ma tu recepcji, pokoje nie są numerowane, a zamiast obsługi i kluczy do pokoju każdy gość porusza się po obiekcie dzięki specjalniej aplikacji na iPhone’a).

Blow Up Hall
8. Mini – hotele w Szwajcarii („Whitepoty”) w białych kopułach stojących na platformach z niesamowitym widokiem na Alpy (każde z wygodnym łóżkiem i kominkiem)

Whipetopts
9. Miejsca noclegowe na „szczycie” 18 – metrowego dźwigu portowego – to w Harbour Crane w Harlingen w Holandii (hotel pomieścić może jedynie dwie osoby).

Harbour Crane Harlingen

10. Pokoje (a właściwie jeden pokój) w betonowej rurze ściekowejDas Park Hotel w Linz . Podobno bardzo wygodne, a na dodatek płaci się „co łaska”.

Das Park Hotel
11. Ciekawy jest również Hotel De Vrouwe van Stavoreno – znajduje się w holenderskim Stavoner – pokoje hotelowe urządzone tu zostały w wielkich beczkach na wino (w pokojach unosi się intensywny zapach winorośli).

Hotel De Vrouwe van Stavoreno


ZNACIE JAKIEŚ DZIWNE HOTELE? SKORZYSTALIŚCIE Z ICH USŁUG? PISZCIE…

Podobał się wpis? Podaj dalej:

Wpis z kategorii: Branża turystyczna, Ciekawostki - wpisany przez Ania Nowak , Tagi: ,

Skomentuj! Podziel się z nami opinią!


Ilość komentarzy: Brak komentarzy

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

O blogu w mediach