Blog Ciekawostki Nowy Rok lub Mikołaj w Bikini i Bangalow. Oto miejsca, gdzie wszystko mają szybciej od Was…

Nowy Rok lub Mikołaj w Bikini i Bangalow. Oto miejsca, gdzie wszystko mają szybciej od Was…

 

Świat to nie globus, nie można go obracać w dowolnym kierunku. Kula ziemska obraca się, tak jak się obraca. Krąży wokół słońca, tak jak krąży. Bo to przyroda, wszystko jest ustalone!

Tak też się dzieje, gdy nadchodzi Nowy Rok. Albo gdy śledziliśmy za pomocą google świętego Mikołaja (na Śląsku nie śledzą) lub obserwujemy, gdy w czasie naszych serwisów informacyjnych pokazują pokazy sztucznych ogni z kilku miejsc na świecie. To znaczy których?

1. Providenyia, Czukotka – Rosja

Położona blisko Cieśniny Barentsa. Mikołaj lub Nowy Rok witają tutaj stosunkowo szybko – to pierwsze miasto, które rozpoczyna ogólnoświatowe imprezowanie

2. Labasa i Suva – Wyspy Fidżi

Potem Mikołaj się przebiera w lżejszy strój i odbija na rajskie wyspy. Archipelag również jako jeden z pierwszych pokazywany jest w telewizji jako miejsce, gdzie już celebrowano Nowy Rok. I tak co rok 🙂

fot. Adam Selwood / flickr.com / CC

3. Wyspa Północna – Nowa Zelandia

Nieco dalej na południe, dosłownie kilkanaście minut po Fidżi, Nowy Rok wkracza na Nową Zelandię. Zaczynają od wulkanicznej Wyspy Północnej po surową, znaną z plenerów Władcy Pierścieni Wyspę Południową. Tanie bilety lotnicze do Nowej Zelandii nie zdarzają się zbyt często, no ale od czasu do czasu i takie się pojawiają.

fot. PhillipC / flickr.com / CC

4. Bikini i Majuro – Wyspy Marshalla

Nie wiemy czy Mikołaj przebiera się w bikini (Albo jego elfki) jednak tak właśnie nazywa się jedna z większych wyspy w Archipelagu Wysp Marshalla, niezależnego koralowego panstewka, przez lata nękanego przez USA testami nuklearnymi.

5. Vanuatu

Państwo, które już za 10,20 50 lat może przestać istnieć, gdyż jego najwyższy punkt ma mniej niż górka koło Waszego osiedla, z której zjeżdżaliście na sankach.

fot. PhillipP / flickr.com / CC

6. Kamczatka – Rosja

Powrót na surową północ. Ale jaką piękną. Gigantyczny półwysep w kształcie maczugi, dymiący wulkanami i zasiedlony przed olbrzymią populację niedźwiedzi to kolejny przystanek na drodze Św. Mikołaja i Nowy Rok.

fot. Ssppeeeeddyy / flickr.com / CC

7. Wyspy Salomona

Złożone z tysięcy atoli i wysp koralowych obecnie należy do Brytyjskiej Wspólnoty Narodów (kiedyś stanowiło część pacyficznego terenu zamorskiego… Niemiec)

fot. xplorer dive / flickr.com / CC

8. Australia

Bangalow to ciekawa nazwa miasta, które jako jedno z pierwszych w Australii wita Nowy Rok. Położone jest na południe od Brisbane Natomiast najbardziej wysunięty na wschód punkt Australii jest przylądek Byron Bay.

fot. Eduardo MC / flickr.com / CC


>>POLECAMY: 21 miejsc w Tropikach, gdzie warto uciec zimą za mniej niż 2000 zł!

Napisz pierwszy komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Dołącz do naszego newslettera!

    Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI