Fakultatywne Wycieczki fakultatywne w Egipcie,Wycieczki fakultatywne Egipt Egipt, Hurghada. Wycieczki fakultatywne | OPINIE | CENY

Egipt, Hurghada. Wycieczki fakultatywne | OPINIE | CENY

Będąc w Hurghadzie– mieście na wybrzeżu Morza Czerwonego (jedno z największych ośrodków turystycznych w Egipcie), warto jest skorzystać z licznych oferowanych przez lokalne, a także krajowe biura oraz agencje turystyczne wycieczek fakultatywnych.

Poniżej przedstawione zostały przykłady najpopularniejszych wycieczek opisane w sposób praktyczny, uwzględniający czas jej trwania, przydatne rzeczy, które należy ze sobą zabrać, a także charakter wycieczki- dla jakiego turysty jest dana wycieczka kierowana, a także orientacyjne ceny.

1. REZERWAT PODWODNY SCHARM EL NAGA (cena około 30-40 USD) ***

Czas trwania wycieczki: 2/3 dnia z obiadem

Opis: Wyjazd na jedną z najpiękniejszych raf koralowych w okolicach Hurghady. Wycieczka odbywa się busami. Miejsce położone jest na pustyni, nad morzem – możliwe są długie spacery po plaży. Wycieczka jest polecana dla osób z małymi dziećmi, znajduje się tam też plac zabaw.

Co zabrać z sobą: Sprzęt do nurkowania ABC, ubrania kąpielowe
Dla kogo: Przyroda, rodziny z dziećmi, wypoczynek na plaży

 

2. KAIR JEDNODNIOWY (cena około 90 USD) ***

Czas trwania wyczieki: Cały dzień

Opis:  Wyjazd z hoteli bardzo wcześnie rano w okolicach godziny 3.00. Przyjazd do Kairu autobusem planowany na godzinę 9.00. W planie zwiedzanie słynnego na cały świat Muzeum Egipskiego z 120 tys. eksponatów w tym skarbami z grobu Tutenchamona. Później transfer do Gizy, zwiedzanie 3 piramid i Sfinksa. Później planowany jest obiad i wizyta w wytwórni perfum. Za dodatkową opłatą możliwa wizyta na bazarze Khan El Khali. Powrót do miejscowości późnym wieczorem

Co zabrać z sobą: Okulary przeciwsłoneczne, poduszkę do autobusu, nakrycie głowy
Dla kogo: Historia, architektura, poznawanie kultury


3. LUKSOR + DOLINA KRÓLÓW  lub DOLINA KRÓLOWYCH (cena około 60 USD w przypadku Doliny Królów, 50 USD w przypadku Doliny Królowych) ****
Czas trwania wycieczki : cały dzień
Co ze sobą zabrać: okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, poduszka do autokaru
Dla kogo: Historia, poznawanie kultur
Czytaj więcej o wycieczce i atrakcjach


4. WYCIECZKA ŁODZIĄ NA RAFY (dorośli cena około 18 USD, dzieci do 12 r.ż około 9 USD) ***

Czas trwania wycieczki: cały dzień

Opis: Wyjazd w godzinach rannych busikiem do portu. Na łodzi znajduje się sprzęt ABC do nurkowania. Nurkowanie na dwóch rafach koralowych- możliwość podziwiania podwodnego świata Morza Czerwonego. Przy jednym z postojów łodzi zaplanowano obiad.

Co ze sobą zabrać: stroje kąpielowe, ręzniki, kremy z filtrem

Dla kogo: przyroda, rekreacja, relaks.

5. WYSPA GIFTUN (cena około 20 USD) ***

Czas trwania: 1 dzień

Opis: Wyjazd busikiem z hotelu do portu w godzinach porannych. Tam czeka statek ze sprzętem ABC do nurkowania. Nurkowanie na rafach, obiad na statku oraz plażowanie na wyspie Giftun (około 1.5 h)

Co ze sobą zabrać: stroje kąpielowe, ręczniki,nakrycia głowy, kremy z filtrem, napoje, okulary przeciwsłoneczne

Dla kogo: przyroda, rekeracja, relaks, plażowanie

6. MONASTERY KOPTYJSKIE ( cena około 65 USD) ****

Czas trwania: 1 dzień

Opis: Wyjazd z hotelu we wczesnychych  godzinach porannych w kierunku Pustyni Arabskiej, gdzie znajduje się Klasztor Św. Antoniego.  Na terenie klasztoru znajduje się kilka budynków oraz młyn i kościół, a całość otoczona jest kamiennym murem. Atmosferze miejsca dodają niewątpliwie znajdujące się w obrębie muru palmy, drzewka oliwne oraz winorośle.  Turyści mają możliwość zwiedzanie kościoła jego imienia a także średniowiecznej wieży obronnej i kolejnego klasztoru- Św. Pawła, dla którego pustynia stała się schronieniem podczas ucieczki przed Rzymianami.

Co ze sobą zabrać: okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, przewiewne ubrania

Dla kogo: Historia, poznawanie kultury, architektura

7. JEEP SAFARI (cena około 17 USD) **

Czas trwania: pół dnia

Opis: Wyjazd spod hotelu jeepem w godzinach popołudniowych. Półgodzinna jazda jeepem po pustyni, zwiedzanie wioski beduińskiej, następnie przejażdżka na wielbłądzie, zachód słońca na pustyni, tańce beduińskie. Nocny powrót do hotelu.

Co zabrać ze sobą: wygodne buty i ubrania, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne

Dla kogo: przygoda, poznawnie kultury

8. ABU SIMBEL (cena około 220 USD) ****

Czas trwania: 1 dzień

Opis: Wycieczka rozpoczyna się od transferu samolotem do Abu Simbel (miejscowość leżąca niegdyś nad Nilem, dziś nad Jeziorem Nasera, w dolnej Nubii). Największą atrakcją wycieczki jest zwiedzanie świątyni w Abu Simbel (kompleks świątynny złożony z dwóch świątyń zbudowanych przez faraona Ramzesa II, świątynie te wykute są w litej skale i poświęcone bogom słońca Amonowi-Re i Re-Horachte oraz bogu sztuki i rzemiosł Ptahowi- Wielka Świątynia z monumentalnymi posągami Ramzesa strzegącymi wejścia do niej oraz bogini miłości i piękności Hathor oraz Nefertar- Mniejsza Świątynia). Niezwykle ciekawym zjawiskiem jest to, iż dwa razy do roku- 19 lutego i 21 października wschodzące słońce oświetla wizerunek Amona-Ra i Ramzesa, po chwili także Re-Horachte (jedynie wizerunek Ptaha nigdy nie jest oświetlony promieniami słońca, bowiem uważany był on za bóstwo ciemności). W latach 1964-1968, świątynie zostały przeniesione ponad lustro wody, na miejsce położone o około 65 m wyżej, w stosunku do swej uprzedniej lokalizacji, ponieważ pierwotne położenie było zbyt narażone na zalanie. Spowodowało to, iż zjawisko oświetlenia posągów świątynnych przesunął się o jeden dzień.

Co zabrać ze sobą: Okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy

Dla kogo: Historia, poznawanie kultury, architektura

9. KAIR- 2 DNI (cena około 190 USD) *****

Czas trwania: 2 dni

Opis: wycieczka rozpoczyna się we wczesnych godzinach rannych transferem do Kairu. Pierwszego dnia zaplanowano zwiedzanie Muzeum Egiptu. Jest to muzeum, które posiada aż  120 tysięcy przedmiotów, między innymi wyposażenia z grobowca faraona Tutanchamona,  posągi faraonów, królewskie mumie. Ciekawostką jest to, iż przed budynkiem ustawiono popiersia najwybitniejszych archeologów i badaczy starożytnego Egiptu, wśród nich znajduje się także popiersie prof. Kazimierza Michałowskiego, polskiego archeologa, egiptologa członka PAN. Następnie zwiedzanie Wielkich Piramid (Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa) oraz podziwianie znajdującego się niedaleko piramidy Chefrena monumentalnego pomnika Sfinksa.

 

Ilość komentarzy: 2 - dołącz do dyskusji!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dołącz do naszego newslettera!

Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI