Fakultatywne Wycieczki fakultatywne w Egipcie,Wycieczki fakultatywne Egipt Wycieczki fakultatywne w Egipcie: Kair 1 dzień, Muzeum Egipskie, piramidy | Opinie | Ceny

Wycieczki fakultatywne w Egipcie: Kair 1 dzień, Muzeum Egipskie, piramidy | Opinie | Ceny

Osoby zainteresowane historią starożytną bez wątpienia powinny odwiedzić jedno z największych atrakcji w „Mieście tysiąca minaretów”- Kairze– Muzeum Egipskie. Dwupiętrowy neoklasyczny budynek muzeum kryje w swoich wnętrzach około 140 tyś. skarbów starożytności (nie licząc tych umieszczonych w piwnicach). Również w ogrodach przed budynkiem muzeum wokół znajdującej się w jego centrum fontanny umieszczono wiele ciekawych posągów oraz grób Auguste’a Mariette’a – francuskiego archeologa i założyciela kairskiego muzeum.

Ogromna liczba eksponatów sprawia, że będąc w muzeum nie jesteśmy w stanie zobaczyć ich wszystkich (musielibyśmy na to przeznaczyć przynajmniej kilka dni), powinniśmy chociaż zobaczyć te, które budzą największe emocje wśród odwiedzających: wyposażenie grobowca faraona Tutenchamona wraz ze złotą maską,  królewskie mumie (między innymi największych faraonów, m.in. Totmesa II, Setiego I, Ramzesa II), kopię Kamienia z Rosetty, zbiór starożytnej biżuterii, posągi faraonów (między innymi Chefrena, Hatszepsut,  kolosy Echnatona), mumie zwierzęce znalezione na terenie całego Egiptu, makiety przedstawiające codzienne życie starożytnych Egipcjan.

Przed rozpoczęciem zwiedzania muzeum warto jest kupić „Ilustrowany przewodnik po Muzeum Egipskim”, w którym eksponaty opisane zostały  alfabetycznie, a ilustrowany indeks na końcu książki grupuje je według sal wystawienia. Dzięki niemu zwiedzanie stanie się mniej chaotyczne i pozwoli każdemu wybrać te sale, pomieszczenia i eksponaty, które w pierwszej kolejności należy zobaczyć. Warto też wiedzieć, iż w muzeum nie wolno robić zdjęć.

W niewielkiej odległości od Kairu, na lewym brzegu Nilu znajduje się starożytne miasto Giza– obecnie trzecie co do wielkości miasto w Egipcie. Około 8 km. od centrum starożytnego miasta znajduje się największa atrakcja turystyczna- sztandar Egiptu,to z czym Egipt kojarzy się nawet dzieciom- kompleks trzech piramid- Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa, świadczące o geniuszu budowniczych tamtej epoki. Ta pierwsza- piramida Cheopsa uznana została już przez starożytnych za jeden z siedmiu cudów antycznego świata.

Tuż przy piramidzie Chefrena znajduje się kolejna niezwykle ważny i znany zabytek starożytności- monumentalna rzeźba Sfinksa o ciele lwa i głowie faraona z charakterystyczną chustą okalającą jego głowę. Warto jest pospacerować pomiędzy piramidami, obejrzeć je i uwiecznić na zdjęciach mając na uwadze, że przetrwały one tak wiele i że będąc tuż obok nich możemy przenieść się w zupełnie inny świat, tak odległy a jednocześnie dzięki tym znakomitym budowlom, niemal na wyciągnięcie ręki. W 1979 roku kompleks budowli starożytnych został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

JAK WYGLĄDAJĄ WYCIECZKI FAKULTATYWNE DO KAIRU?

Przykładowy ramowy program wycieczki jednodniowej:

1. Wyjazd autokarem z hotelu późno w nocy, około 1.00.

2. Przyjazd do Kairu około godziny 9.00, tam zwiedzanie Muzeum Egipskiego z polskojęzycznym przewodnikiem, istnieje możliwość zwiedzenia sali z mumiami (dodatkowo płatne 100 LE). Niektórzy organizatorzy w wolnym czasie za dodatkową opłatą przewidują możliwość udania się na bazar Khan El Khali-  główny suk znajdujący się w islamskiej dzielnicy Kairu. Po zwiedzaniu muzeum przewidziano obiad.

3. Przejazd autokarem do Gizy, podziwianie piramid oraz Sfinksa (w wolnym czasie za dodatkową opłatą około 100 LE- możliwość zwiedzenia wnętrza jednej z piramid)

4. Zwiedzanie instytutu papirusa i instytutu perfum

5. Powrót do Hurghady około godziny 24.00

RODZAJ WYCIECZKI: HISTORIA, POZNAWANIE KULTUR
CO ZABRAĆ ZE SOBĄ:
PODUSZKA DO AUTOKARU, NAKRYCIA GŁOWY, OKULARY PRZECIWSŁONECZNE
CENY:
około 75 $A WAM, JAK PODOBAŁO SIĘ NA WYCIECZCE W KAIRZE? CZY WARTO SIĘ NA NIĄ WYBRAĆ?

 

Ilość komentarzy: 2 - dołącz do dyskusji!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dołącz do naszego newslettera!

Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI