Fakultatywne Wycieczki fakultatywne w Egipcie,Wycieczki fakultatywne Egipt Wycieczki fakultatywne w Egipcie: Luksor i Karnak oraz Dolina Królów w Tebach

Wycieczki fakultatywne w Egipcie: Luksor i Karnak oraz Dolina Królów w Tebach

Karnak, dziś uważany za północną dzielnicę Luksoru, to jedno z największych muzeów świata na wolnym powietrzu. Każdy, kto interesuje się historią starożytną, powinien tutaj przyjechać, podczas wakacji w Egipcie. W Karnaku znajduje się zespół świątynny z różnych okresów poświęconych bogom tebańskim. Najznakomitszą z nich jest Świątynia Amon-Re, największa na świecie świątynia z salą kolumnową. Podziwiać tutaj można między innymi aleję sfinksów z głowami barana, posąg Ramzesa, świętą  sadzawkę. Ponadto na zobaczenie na zasadniczo małym terenie czekają: Świątynia Luksorska i Muzeum w Luksorze. W 1979 Luksor został wpisany na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. A dziś popularny jest wśród tych turystów, którzy mają w nosie leżenie na plaży i spędzanie czasu w hotelu nad morzem. Tu zaczyna się sporo słynnych „rejsów po Nilu”.

Po drugiej stronie Nilu znajdują się tzw. Teby Zachodnie, czy też Miasto Umarłych, gdzie występuje jeszcze większe nagromadzenie zabytków, świątyń i pozostałości po potędze starożytnego Egiptu w tym ogromne Kolumny Memnosa. Aby zwiedzić ten obszar może zabraknąć dnia. Zazwyczaj wybiera się część z całej gamy obiektów.

Trochę dalej, poza zieloną doliną Nilu w suchych i niegościnnych wzgórzach leży słynna Dolina Królów – miejsce spoczynku królów Egiptu w okresie od XVIII do XX dynastii oraz wejście do 3 grobowców. W sąsiedniej w Dolinie Królowych  znajdują się  również 3 grobowce. To właśnie tutaj znajduje się między innymi słynny Grobowiec Tutanchamona – odkryty z pełnym wyposażeniem, którego znaczna większość przeniesiona zostałą do Muzeum Egipskiego w Kairze, Grobowiec Setiego I czy Grobowiec Amenhotepa II.

JAK WYGLĄDAJĄ WYCIECZKI FAKULATYWNE DO LUXORU?

I tutaj plan ramowy takiej wycieczki fakultatywnej przykładowej:

1. Wyjazd wcześnie rano z hotelu w Hurghadzie (Do Luksoru kursują wycieczki tylko z tego kurortu)
2. Podróż trwa około 4 godzin. Na początku zwiedzanie Świątyni w Karnaku potem obiad
3. Przepłynięcie łodzią na drugą stronę Nilu, podróż autokarem z możliwością podziwiania ruin Świątyń zbudowanych przez Ramzesa II, Kurnah Starej i zwiedzanie fabryki alabastru.
4. Na tym etapie wycieczki kierują się do Doliny Królów lub Doliny Królowych (W zależności jaką opcję wycieczki wybierze klient). Tam zazwyczaj można wejść do trzech wybranych zabytków, grobowców (Do Doliny Królów, Doliny Królowych, Doliny Nobles, Doliny Poległych, Deir el Bahari, Rammasseum, Habu Temple itd)
5. Za dodatkową opłatą (około 10 $) można zwiedzić Świątynię Haczepsut albo Wyspę Bananową
6. W drodze powrotnej podziwianie Kolosów Memnona (posągi  siedzącego faraona Amenhotepa III z XVIII dynastii, będące jedyną pozostałością ze zniszczonej przez trzęsienie ziemi świątyni grobowej tego faraona).
7. Powrót do Hurghady w godzinach 22.00-23.00

RODZAJ WYCIECZKI: HISTORIA, POZNAWANIE KULTUR
CO ZABRAĆ ZE SOBĄ:
PODUSZKA DO AUTOKARU, OKULARY PRZECIWSŁONECZNE, NAKRYCIE GŁOWY
CENY: Około 50 – 60 dolarów


Pokaż Zwiedzamy Teby na większej mapie

A WAM, JAK PODOBAŁO SIĘ NA WYCIECZCE W LUKSORZE? CZY WARTO SIĘ NA NIĄ WYBRAĆ?

 

Napisz pierwszy komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Dołącz do naszego newslettera!

    Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI