Pogoda Urlop wakacje w maju Tunezja – jaka pogoda w maju? Temperatury wody i powietrza

Tunezja – jaka pogoda w maju? Temperatury wody i powietrza

Tunezja jest krajem, do którego warto jest przyjechać na urlop niemal przez cały rok w zależności od preferencji i gustów określonej grupy turystów. Okres od marca do maja to w Tunezji wiosna. Wtedy to podziwiać można mnóstwo kwitnących kwiatów ale też spodziewać się należy przelotnych deszczów.

[sprawdz]» Najlepszy i najtańsze noclegi w Tunezji [/sprawdz]

Średnia najwyższa temperatura maja sięga 25 stopni, natomiast najniższa to 15 stopni. Woda w morzu ma 17 stopni. Maj jest więc idealnym miesiącem dla turystów, którzy chcą uniknąć wysokich temperatur, które pojawiają się już w czerwcu, a swoją kumulację osiągają w lipcu i sierpniu. Warto jest też wtedy zorganizować swój czas na zwiedzanie, spacery i przejażdżki po kraju. Zachęcający może być fakt, iż w maju w Tunezji nie ma jeszcze tak dużo turystów jak w szczycie sezonu, co sprawia, że odpoczynek staje się naprawdę wielką przyjemnością, zwłaszcza, że ceny są nieco niższe niż w miesiącach typowo letnich.

ŚR. TEMPERATURA MAKSYMALNA ŚR. TEMPERATURA MINIMALNA ŚR. TEMPERATURA WODY ILOŚĆ DNI DESZCZOWYCH ILOŚĆ GODZIN SŁONECZNYCH W DNIU
25°C 15°C
17°C 4
10

„Ja byłam koniec maja/poczatek czerwca i było gorąco (nie tak jak w sierpniu). Owszem, były takie 2 dni „nie do opalania” (lekki deszczyk i pochmurne niebo) ale wtedy własnie zwiedzałam 🙂 Super czas na Tunezje – jeszcze mało turystów, czyste plaże – Sylwia na  forum.gazeta.p”

Byliście na wakacjach w Tunezji w maju? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami- polecacie ten okres innym?

Napisz pierwszy komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Dołącz do naszego newslettera!

    Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI