Pogoda Urlop wakacje w kwietniu Dżerba (Tunezja) – jaka pogoda w kwietniu? Temperatury wody i powietrza

Dżerba (Tunezja) – jaka pogoda w kwietniu? Temperatury wody i powietrza

Dżerba (Dżarba, Djerba) to wyspa na Morzu Śródziemnym, która połączona jest ze stałym lądem groblą. Klimat jest tu bardzo przyjemny, a pogoda słoneczna przez cały rok. Od maja do października temperatury są tu już naprawdę wysokie – zwłaszcza w lipcu oraz sierpniu, kiedy średnia temperatura powietrza przekracza 30 stopni, a wody – 27 stopni. Śmiało można tu przylecieć w zimę, żeby się wygrzać i uciec przed chłodem oraz mrozem.

W kwietniu średnia najwyższych temperatur wynosi 22 stopnie, a najniższych 12 stopni. Woda w morzu jest już trochę nagrzana i ma 17 stopni. Słońce świeci aż przez 9 godzin w ciągu dnia, a padać może jedynie przez 3 dni w ciągu miesiąca.

ŚR. TEMPERATURA MAKSYMALNA ŚR. TEMPERATURA MINIMALNA ŚR. TEMPERATURA WODY ILOŚĆ DNI DESZCZOWYCH ILOŚĆ GODZIN SŁONECZNYCH W DNIU
22°C 12°C
17°C 3
9

Byliście na wakacjach na Dżerbie (Tunezja) w kwietniu? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami- polecacie ten okres innym?

GZIE SPAĆ: Porównaj najtańsze noclegi na Dżerbie | Zarezerwuj hotel na Dżerbie 

Napisz pierwszy komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Dołącz do naszego newslettera!

    Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI