Pogoda Urlop wakacje w kwietniu Madera – jaka pogoda w kwietniu? Temperatury wody i powietrza

Madera – jaka pogoda w kwietniu? Temperatury wody i powietrza

 

Madera to wyspa, która charakteryzuje się bardzo łagodnym klimatem i często nazywana jest „Wyspą Wiecznej Wiosny” (przez cały rok średnia najwyższa temperatura waha się tutaj od 18 do 25 stopni). Warto jest tutaj przyjechać o każdej porze roku, choć oczywiście w miesiącach letnich jest cieplej, woda w Oceanie jest bardziej nagrzana i nie zaskoczy nas deszcz. Najcieplejszymi miesiącami na portugalskiej Maderze jest lipiec, sierpień oraz wrzesień.

W kwietniu średnia najwyższych temperatur wynosi 19 stopni, a najniższych – 13 stopni. Woda w oceanie ma 18 stopni (w najcieplejszych miesiącach temperatura waha się od 21 do 23 stopni). Słońce świeci przez 6 godzin w ciągu dnia, a deszcz może popadać przez 9 dni w ciągu miesiąca. Okres od marca do maja jest idealny na zwiedzanie wyspy i odpoczynek na świeżym powietrzu.

ŚR. TEMPERATURA MAKSYMALNA ŚR. TEMPERATURA MINIMALNA ŚR. TEMPERATURA WODY ILOŚĆ DNI DESZCZOWYCH ILOŚĆ GODZIN SŁONECZNYCH W DNIU
19°C 13°C 18°C 9 6h

Byliście na Maderze w kwietniu? Podzielcie się swoimi opiniami – polecacie ten okres innym?

GDZIE SPAĆ? Porównaj najtańsze noclegi na Maderze | Zarezerwuj hotel na Maderze

Jeden komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Tessi says:

    Byłam na Maderze koniec marca, początek kwietnia. Było cieplutko, chodziłam cały czas w krótkim rękawku i szortach. Woda w oceanie trochę chłodna, lecz mimo to kapałam się. Kwiecień jest fajnym miesiącem do zwiedzania, nawet wycieczka w góry riberia była cudowna, bo nie było takiego upału.

Dołącz do naszego newslettera!

Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI