Pogoda Urlop wakacje w czerwcu Madera – jaka pogoda w czerwcu? Temperatury wody i powietrza

Madera – jaka pogoda w czerwcu? Temperatury wody i powietrza

Madera jest wyspą  gdzie z powodu przyjemnego, łagodnego klimatu a także malowniczych krajobrazów i licznych zabytków sezon turystyczny trwa cały rok. Pogoda różni się tutaj jednak ze względu na występowanie łańcuchów górskich, które zatrzymują masy chmur deszczowych na północy stanowiąc swego rodzaju barierę – przez co na południu jest przyjemnie ciepło oraz słonecznie.W górach jest oczywiście chłodniej niż na wybrzeżu i wieje silny wiatr, dlatego wybierając się na trekking należy wziąć ze sobą długie spodnie, lekką kurtkę i odpowiednie (najlepiej zamknięte) buty.

W czerwcu średnia najwyższych temperatur wynosi 22 stopnie, a najniższych – 17 stopni, temperatura wody w oceanie ma natomiast średnio 20 stopni – można więc zażywać  kąpieli i odpoczywać na plaży (choć ich akurat na Maderze jest niewiele). 10 czerwca obchodzone jest tutaj również Święto Narodowe – Dzień Portugalii (Dia de Portugal) zwane inaczej Dia de Camões (dzień Camoesa – portugalskiego wieszcza).

ŚR. TEMPERATURA MAKSYMALNA ŚR. TEMPERATURA MINIMALNA ŚR. TEMPERATURA WODY ILOŚĆ DNI DESZCZOWYCH ILOŚĆ GODZIN SŁONECZNYCH W DNIU
22°C 17°C
20°C 5
9h

Byliśmy na Maderze w czerwcu i bylo albo bardzo cieplo/upalnie, albo cieplo. Wyzej w gorach, szczegolnie rano bywalo bardzo zimno(polar plus kurtka od wiatru). Woda w oceanie byla zimna, ale tego mozna sie spodziewac. Zazdroszczę Ci ze dopiero sie tam wybierasz, ta wyspa zrobila na mnie niesamowite wrażenie – Karolina na forum goldenline.

GDZIE SPAĆ? Porównaj najtańsze noclegi na Maderze | Zarezerwuj hotel na Maderze

Byliście na Maderze w czerwcu? Podzielcie się swoimi opiniami – polecacie ten okres innym?

Napisz pierwszy komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Dołącz do naszego newslettera!

    Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI