Pogoda Urlop wakacje w czerwcu Gran Canaria – jaka pogoda w czerwcu. Temperatury wody i powietrza

Gran Canaria – jaka pogoda w czerwcu. Temperatury wody i powietrza

Gran Canaria jest wyspą na którą warto się udać o każdej porze roku. Klimat jest tam niezwykle łagodny i mówi się, że panuje na wyspie wieczna wiosna. Czerwiec jest miesiącem z bardzo przyjemnymi temperaturami. Średnia najwyższych temperatur wynosi 24 stopnie a najniższych 18. Woda ma około 21 stopni.

To miesiąc, który sprzyja plażowaniu – pogoda jest wówczas najpewniejsza a woda nagrzana. Można też liczyć na to, iż turystów nie będzie jeszcze tak dużo jak w kolejnych miesiącach. Wielu gości przyjeżdża na Gran Canarię zimą, by uciec od mrozu i zimna.

W czerwcu w stolicy wyspy – Las Palmas de Gran Canaria bardzo pięknie obchodzone jest Boże Ciało – na ulicach rozkładane są dywany z kwitowych płatków. Warto jest wziąć udział w uroczystości razem z mieszkańcami wyspy.

ŚR. TEMPERATURA MAKSYMALNA ŚR. TEMPERATURA MINIMALNA ŚR. TEMPERATURA WODY ILOŚĆ DNI DESZCZOWYCH ILOŚĆ GODZIN SŁONECZNYCH W DNIU
24°C 18°C
21°C 1
9h

GDZIE SPAĆ? Porównaj najtańsze noclegi na Gran Canaria | Zarezerwuj hotel na Gran Canaria

Byliście na Gran Canarii w czerwcu? Podzielcie się swoimi opiniami – polecacie ten okres innym?

700x90_lpa_180216

Ilość komentarzy: 4 - dołącz do dyskusji!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dołącz do naszego newslettera!

Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI