Pogoda Urlop wakacje w czerwcu Południowa Portugalia – jaka pogoda w czerwcu? Teperatury wody i powietrza.

Południowa Portugalia – jaka pogoda w czerwcu? Teperatury wody i powietrza.

Począwszy od maja na południu Portugalii w Algarve słońce zaczyna mocno grzać, powodując, że roślinność niemal wysycha spalona przez słoneczne promienie. W czerwcu jest już bardzo ciepło, średnia najwyższych temperatur wynosi 25 stopni, a najniższych – 18 stopni. Temperatura wody ma średnio 19 stopni. Słońce świeci 12 godzin dziennie, co sprzyja długiemu leniuchowaniu na licznych plażach południowego wybrzeża Portugalii.

[sprawdz]» Najlepsze i najtańsze noclegi na wybrzeżu Algarve [/sprawdz]

Pamiętać jednak należy, że im dalej na zachód, tych silniej wieje. Szczególnie wietrznie jest na Przylądku Świętego Wincentego – najbardziej na południowy – zachód wysunięte miejsce w Europie (tutaj warto wziąć coś ciepłego do ubrania). Tego regionu nie polecamy turystom, którzy szukają ciszy i spokoju, natomiast tym, którym odpowiadają tłumy i gwarna atmosfera powinni zdecydowanie wybrać się do Algarve właśnie.

Południowa Portugalia – jaka pogoda w czerwcu?

ŚR. TEMPERATURA MAKSYMALNA ŚR. TEMPERATURA MINIMALNA ŚR. TEMPERATURA WODY ILOŚĆ DNI DESZCZOWYCH ILOŚĆ GODZIN SŁONECZNYCH W DNIU
25°C 18°C
19°C 0
12

Byliście w czerwcu w Portugalii (Algarve)? Podzielcie się swoimi opiniami – polecacie ten okres innym?

Jeden komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Dariusz says:

    Witam byliśmy z żoną w czerwcu piękna pogoda woda w Atlantyku 20 stopni powietrza od 25-32.Piękne plaże bardzo mili i uczynni ludzie,można zupełnie spokojnie jechać indywidualnie .

Dołącz do naszego newslettera!

Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI