PROMOCJE Promocje tanich lotów i biletów lotniczych Mix Tygodnia #35: Filipiny, Antwerpia, Timisoara + Zależna

Mix Tygodnia #35: Filipiny, Antwerpia, Timisoara + Zależna

Uffff, ale upał! W dzisiejszym Miksie Tygodnia będzie trochę ochłody. Ale generalnie można uznać ten tydzień za udany w promocjach. Pojawiła się świetna okazja do Azji oraz trochę nietypowych propozycji lotniczych. Zapraszamy na 35 odcinek naszego przeglądu.

NAJLEPSZE PROMOCJE LOTNICZE UBIEGŁEGO TYGODNIA

antwerpia

Zdecydowanie promocją miesiąca może być śmiało oferta tanich lotów na dalekie Filipiny za 1592zł, które opublikowało Loter.pl. Promocja dotyczy lotów z Rzymu. Ponadto na Loterze właśnie z pomocą aktywnych czytelników pojawiły się podobne propozycje eurolotó, któe od dłuższego czasu wam wymyślamy. To „oblotówki”. A najfajniejsza, która nam się podobała to Budapeszt – Stambuł – Gruzja

Fly4free trochę rozwinęło promocję na Filipiny, dodając sporo nowych terminów oraz generalnie całą promocję Saudian, proponując bardzo egzotyczne loty do… Pakistanu za 1417 zł. Ktoś się odważy? Zdecydowanie Mega i bezpieczniejsze wydają się loty ze Sztokholmu do Dubaju za 663zł. Dobra cena!

Mlecznepodróże – mimo, że autor popija pewnie mleko kokosowe na Martynice – zaproponowały nam „obcas” czyli włoską Apulię w atrakcyjnej – jak na lato – cenie 260zł. Podobnie na wakacje – może nie supertanio, ale atrakcyjnie rysują się loty z Wrocławia na Maltę.

Silesiair proponuje coś co bardzo lubimy (no trzeba znów gdzieś polecieć) czyli jednodniówki do Londynu ze Śląska w super cenie. Lub świetne cenowo loty do Kampanii we Włoszech za 128zł. Bardzo oryginalny wydaje się też październikowy weekend w Luksemburgu.

Supertanielatanie sprawdzają przeloty do Norwegii z różnych polskich miast a Wroclot przegląd lotów do Oslo na lato od 34zł w jedną stronę

Latamyzwroclawia.pl pokusili się o przegląd lotów do Paryża, (bo mają wybór przynajmniej) oraz loty weekendowe do Holandii od 68zł.

Kolejny pomysł, podobny do „eurotripów” serwuje Flymazovia i proponuje wyprawę wielolotniskową za 561zł

Aktywnie ostatnio w Gdańsku. Propozycja całkowitych wakacji na Kos za 669zł to jedno a przegląd lotów do Bergamo od 34 zł to drugie.

I kilka znalezisk naszych. Spróbowaliśmy zaproponować Wam lot do Eindhoven ale ze zwiedzaniem… Antwerpii. Chyba się udało. Całość za 128zł. Do tego był przegląd lotów na Islandię – różne opcje oraz tanie loty do Kijowa za 191zł i tanie loty do Włoch – różne miasta

MIASTO TYGODNIA

Timisoara rumunia

Timisoara. Czyli znów zapraszamy do Rumunii. O samym mieście napiszemy niebawem więcej, ale warto powiedzieć, że to co się mówi o jego architkturze secesyjnej – jest prawdą. Nie bez przyczyny więc nazywana była niegdyś „Małym Wiedniem” (w XIV wieku miał tu swoją siedzibę król Węgier Karol I Robert). Do Timisoary latają samoloty Wizzair z Włoch i Hiszpanii czy Dortmundu a samo miasto jest świetnym punktem wypadowym m.in do Belgradu, nad przełom Dunaju czyli Żelazną Bramę oraz dzikie i wysokie Góry Ratezat.

Do największych atrakcji Timisoary należy Stare Miasto, położone w obrębie dawnej cytadeli. Wokół rynku zobaczymy ładne kamienice, barokową katedrę rzymskokatolickąkatedrę serbską a także pałac z XVIII wieku. Symbolem miasta pokazywanym często na wielu zdjęciach jest Prawosławna Katedra, wybudowana w latach 40′ XX wieku. Pałac Hunyadych, jest najstarszym, bo pochodzącym z początków XIV wieku, zabytkiem w mieście. Jego nazwa wzięła się od wojewody Hunyady, który wzniósł go na fundamentach poprzedniego zamku. Natomiast poza centrum miasta koniecznie trzeba odwiedzić Skansen dawnej wsi Banackiej, w któej chałupy pamiętają podobno nawet XVIII wiek! Timosara to idealne miasto na 1 lub półtora dnia

BLOG TYGODNIA

zaleznazpodrozy

Dziś chcielibyśmy Wam przybliżyć bloga Agnieszki – „Zależna w Podróży”, na którego natrafiliśmy przy okazji poszukiwań relacji z Sycylii. Jej była inna i nietypowa. I z wielkim zdziwieniem przeczytaliśmy materiał o tym, że Erice jest… miejscem paskudnym. Agnieszka, studentka polonistyki często choruje, jak nie podróżuje i jest miłośniczką autostopu i coufchsurfingu. Oprócz Sycylii fajnie opisałą m.in. Chiny i Malezję i swoją… samotną podróż.

Aaaa! Zapomnielibyśmy. O blogu Zależnej piszemy głównie dlatego, że ogłosiła świetny pomysł na swoją najnowszą podróż. Będzie podążało mało znanym – ale bardzo ciekawym Szlakiem Sułtańskim z Wiednia do Stambułu. Świetny pomysł, świetny klimat. Jak czytacie naszego bloga, zapewne wiecie, że uwielbiamy podróże „z kluczem”, podróże „śladem”, co chwila jeździmy gdzieś „śladem….”. Dopingujemy również i w tym pomyśle Anię i życzymy obfotego rozkwitu bloga.

Zależnej dajemy cotygodniowy wirtualny przydomek. Będzie przekornie – Niezależna Włóczykijka

WIDEO TYGODNIA

Zachwyciło nas fantastyczne znalezisko, które wrzucili u siebie na fejsa Ania i Paweł z odjechani.com. PEwien facet kręci świetne wideo Canonem 5d ale to nic – sam komponuje muzykę do niego. Efektem jest – naszym zdaniem – świetny i klimatyczny film o Prowansji. Taki „tripklip”, jakie tworzymy, ale o kilka szczebli lepszy 🙂

French Taste from Paul Wex on Vimeo.

Ilość komentarzy: 3 - dołącz do dyskusji!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dołącz do naszego newslettera!

Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI