PROMOCJE Problemów Ryanaira ciąg dalszy, lecz tym razem na korzyść pasażerów. Dalej będziemy mogli wnieść dwie sztuki bagaż podręcznego na pokład (ale nie na długo).

Problemów Ryanaira ciąg dalszy, lecz tym razem na korzyść pasażerów. Dalej będziemy mogli wnieść dwie sztuki bagaż podręcznego na pokład (ale nie na długo).


Będziemy mieć jeszcze trochę czasu na przygotowanie się do nieuniknionych zmian w zasadach przewozu bagażu podręcznego w irlandzkich liniach lotniczych.

Ryanair (bo o niego tutaj chodzi) w ostatnim czasie wydał oświadczenie, w którym zmienił zasady przewozu bagażu podręcznego, ale również rejestrowanego. Na plus dla nas jako pasażerów można oczywiście zaliczyć zwiększenie wagi bagażu rejestrowanego z 15 kg do 20 kg oraz zmniejszenie ceny za jego wykupienie z 35 € na 25 €. Lecz nie ma tylko dobrych informacji…

Wraz z tą zmianą Ryanair zapowiedział, że zakończy możliwość wzięcia na pokład dwóch sztuk bagażu podręcznego (pierwszy duży bagaż podręczny trafi do luku, natomiast na pokład będziemy mogli wziąć ze sobą jedynie drugą – mniejszą sztukę bagażu). Jeśli natomiast chcielibyśmy zabrać dwie sztuki „podręcznego” musielibyśmy wykupić lot w taryfie Plus, Flexi Plus lub Family Plus, albo wykupić usługę Priority Boarding.

Jednak w ostatnim komunikacie firmy, Ryanair oświadczył, że przedłuża czas kiedy można jeszcze zabrać ze sobą dwie sztuki bagażu podręcznego. Data została przesunięta z 1 listopada 2017 r. na 15 stycznia 2018 r. Irlandzki przewoźnik tłumaczył się między innymi tym, że jest to spowodowane okresem świątecznym podczas, którego pasażerowie zabierają ze sobą więcej rzeczy do bagażu podręcznego.

Chcą przez to również zmniejszyć opóźnienia lotów jakie powstałyby podczas procedury załadowania wszystkich bagaży podręcznych do luku bagażowego.

Jeden komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dołącz do naszego newslettera!

Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI