Blog Wielka promocja Polskiego Busa. Czyli zapomnijcie o biletach. Strona padła

Wielka promocja Polskiego Busa. Czyli zapomnijcie o biletach. Strona padła


konserwacjapbCiekawa historia z dziś, którą obserwowaliśmy od samego początku. Polskibus.com wrzucił dziś rano ogromną pulę biletów za 1zł na wszystkie trasy w terminach jesiennych aż do pierwszego weekendu grudnia. O samej promocji pisały inne portale. My się skupimy na jej „przebiegu”.

Informacja najpierw ukazała się w dwóch największych polskich serwisach z okazjami biletowymi czyli Fly4free i Mlecznepodroze.pl i około godziny 09:30 zaczęły się pierwsze problemy ze stroną internetową polskibus.com – zaczęła po prostu wolniej się ładować.

Około godziny 12:00 obydwa wspomniane serwisy wypuściły newslettery do swoich użytkowników z informacją o promocji, informacja pojawiła się również z kilkunastu innych blogach i fanpage a strona przewoźnika zaczęłą odmawiać posłuszeństwa. Przestało działać wybieranie miast i dat a w końcu strona przestała się ładować losowo

Około 13:30 na fanpage Polskiegobusa zaroiło się od fanów-klientów, pytających, zdenerwowanych, zaskoczonych takim obrotem sprawy.  Na co spłołeczni administratorzy fanpage (hmmmm!) odpowiadali mniej więcej w stylu „Serwer PolskiBus.com jest obecnie oblężony przez użytkowników. Żaden serwer nie wytrzyma takiego ataku na stronę. Szanowni użytkownicy musicie uzbroić się w cierpliwość, a strona się podniesie. Pozdrawiam.” Potem na fanpage  zdezorientowanych klientów było już duuuuużo więcej.

Wśród niektórych komentarzy na fp pojawiły się natomiast stwierdzenia mniej więcej typu „Ale się obłowiłem”, „Trzeba umieć handlować”, ktoś inny dodał „No to spodziewajmy się wieczorem mnóstwa biletów na Allegro”

W końcu epilogiem całej historii jest „czerwony ekran śmierci” i całkowite zawieszenie działania strony gdzieś od godziny 14:30 (widoczne na obrazku).

Około 15:20 strona wstała, jednak przywitała nas już najtańszymi biletami za 15 i 30zł (co oczywiście też jest tanio, no ale, ale…)

My wobec tego pytamy: Czy polskibus.com (żeby nie było – jedna z najciekawszych inicjatym na polskich rynku w ostatnich latach) nie powinien zmienić swojego systemu kupna biletów? Po pierwsze nie wrzucać jednego dnia WSZYSTKICH promocyjnych za 1 zł na wszystkich liniach. Po drugie wprowadzić jednak dane imienne albo cokolwiek, co uniemożliwi spekulację i handel biletami, bo wygląda na to, że znaczna ilość osób (np. dobrze poinformowana) startuje z kupnem masy biletów za 1ł w pierwszej minucie promocji i blokują ruch. Potem przychodzi „naturalny ruch” klientów i pogarsza sytuację. A w sumie generalnie biletów za 1 zł już po godzinie nie ma.

I jeszcze jedna refleksja. Tak, wiemy, że Polak Potrafi i zazwyczaj ma to pozytywny wydźwięk. Tu jednak aż kartofle w piwnicy się tracą, gdy czyta się o ludziach, którzy masowo skupują bilety za złotówkę, by potem nimi handlować. Sprytne – jesteście normalnie rekinami biznesu. „Niepozdrawiamy…”

A JAKIE JEST WASZE ZDANIE? JAK POLSKIBUS.COM POWINIEN WYBRNĄĆ Z TEGO TYPU SYTUACJI? KOMENTUJCIE

Ilość komentarzy: 5 - dołącz do dyskusji!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

 • Axel says:

  Wielcy znawcy i cwaniaki. Kupiliscie? Spoko. Handel na Allegro jest niedozwolony? Naiwniaki to sobie wklepcie polskibus bilety wieczorem a nawet teraz. Polskie wiejskie zwyczaje. Sam sie nażrę byleby drugi nie miał…

 • David D. says:

  PS. Miało być „Kapitalizm” oczywiście.

 • David D. says:

  Kapitalim oznacza miedzy innymi że kto pierwszy ten lepszy. Jak kupiłem Berlin i Pragę na weekendy listopadowe za 1 zł w jedną stronę (plus 1 zł za rezerwację) i zrobiłem to ok 15.30 czyli już po zmasowanym ataku. Jak widać – jednak można, a to że są osoby które kupują masowo bilety za 1 PLN jak tylko pojawią się w systemie – cóż, skoro na takie trafili, to mają prawo je kupić. Jak dla mnie – gadanie o tym że jest to nielegalne jest jedynie typowo polskim jeczeniem tych, którzy mało uważnie sledzili info na temat tego, kiedy tanie bilety na kolejne miesiące pojawią się w systemie sprzedarzy przewoźnika i już się na takie nie załapali. Sorry babe – inni byli szybsi od Ciebie, to nie znaczy że masz ich za to nienawidzieć!

 • k says:

  Co to za głupoty i bzdury? 1. Zakazany jest handel biletami PB, na allegro nie mają prawa sie pojawić. 2. Właśnie kupiłem bilecik do Wiednia za 1zł. godzina 15:54.

Dołącz do naszego newslettera!

Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 90 tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. W maju wyślemy Wam jako pierwszym ekskluzywny prezent. Za darmo!