Blog Branża turystyczna Alpinus i Campus w tarapatach. Właściciel marki złożył wniosek o upadłość

Alpinus i Campus w tarapatach. Właściciel marki złożył wniosek o upadłość


Wczoraj  dotarła do nas wiadomość, że zarząd właściciela marek Alpinus i Campus a także sklepów Planet Outdoor (sieć sklepów turystycznych) – Euromark Spółka Akcyjna, ma zamiar złożyć wniosek o upadłość.

W komunikacie prasowym możemy przeczytać dość przygnębiające słowa: „Decyzja zarządu jest pochodną sytuacji, w jakiej znalazła się spółka w związku z utratą finansowania ze strony banków kredytujących jej działalność, o czym spółka informowała w poprzednich raportach bieżących oraz jednostkowym i skonsolidowanym raporcie rocznym, oraz coraz mniejszą – w ocenie zarządu – szansą na wypracowanie porozumienia między spółką a ww. bankami”

Na razie nie wiadomo jeszcze, czy upadłość będzie upadłością likwidacyjną, czy z możliwością zawarcia układu. Oczywiście, ta druga jest o niebo lepsza, bo umożliwia zawarcie porozumienia z wierzycielami i dalsze prowadzenie działalności. Czy wobec kłopotów finansowych spółki (w wielkim skrócie – wskaźnik ogólnego zadłużenia wyniósł w II kwartale aż 56%) możemy spodziewać się likwidacji tak dobrze znanych (zwłaszcza turystom) marek jak Alpinus i Campus?

Euromark S.A będąca właścicielem jednych z najbardziej rozpoznawanych wśród Polaków marek turystycznych Campus i Alpinus działa na krajowym rynku od 1993 roku. Sieć sklepów Planet Outdoor, oprócz tych dwóch marek zajmuje się sprzedażą również innych, jak chociażby: Columbia, Ecco, North Face.

To już kolejne, tym razem chyba najpoważniejsze kłopoty spółki, którą w 1990 roku założyła grupa alpinistów w Świętochłowicach. Marki przez lat były dumą polskiego eksportu. Czy mamy do czynienia z kryzysem branży odzieży turystycznej? Czy ludzi nie stać na dobrej jakości markowe produkty outdoorowe? Co o tym sądzicie?

Napisz pierwszy komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Dołącz do naszego newslettera!

    Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI