Pogoda Urlop wakacje w maju Majorka, Ibiza – jaka pogoda w maju? Temperatury wody i powietrza

Majorka, Ibiza – jaka pogoda w maju? Temperatury wody i powietrza

Ta śródziemnomorska wyspa przyciąga turystów zwłaszcza w miesiącach letnich, kiedy temperatury wody i powietrza są najwyższe (lipiec i sierpień – średnia najwyższych temperatur wynosi 30 stopni, a woda nagrzana jest średnio do 24 stopni). Jednak wypoczynek na Majorce i Ibizie jest możliwy i bardzo przyjemny o każdej porze roku (w lutym na przykład, kiedy u nas jest zimno, tam kwitną drzewa migdałowe).

[sprawdz] » Najlepsze i najtańsze noclegi na Majorce » Najlepsze i najtańsze noclegi na Ibizie [/sprawdz]

Maj to tak naprawdę ostatni moment, kiedy na wyspie można rozkoszować się bujną zieloną roślinnością, która w kolejnych miesiącach letnich zostanie spalona przez słońce. Średnia najwyższych temperatur wynosi 22 stopnie, a najniższych 11 stopni. Morze jest już dość nagrzane, ma około 17 stopni. Maj jest idealną porą na zaplanowanie pieszych i rowerowych wycieczek po wyspie.

ŚR. TEMPERATURA MAKSYMALNA ŚR. TEMPERATURA MINIMALNA ŚR. TEMPERATURA WODY ILOŚĆ DNI DESZCZOWYCH ILOŚĆ GODZIN SŁONECZNYCH W DNIU
22°C 11°C
17°C 9
9h

Byliście na Majorce lub Ibizie w maju? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami – polecacie ten okres innym?

Ilość komentarzy: 2 - dołącz do dyskusji!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

  • monia says:

    Czy byl ktos na ibizie pod koniec maja? wybieramy sie ze znajomymi w ostatni majowy tydzien i za bardzo nie wiem czy brac ze soba stroje kapielowe. Czy o tej porze mozna sie opalic?

    • Justyna says:

      Byłam w zeszłym roku koniec czerwca/początek lipca. Temperatura wieczorami chłodna, trzeba było nałożyć sweterek. W ciągu dnia ciepło- można było się opalać.

Dołącz do naszego newslettera!

Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 90 tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. W maju wyślemy Wam jako pierwszym ekskluzywny prezent. Za darmo!