Jak tanio podróżować po świecie? PORADY Przed podróżą Grecja poradnik Jeśli jechać na Zakynthos na wakacje, to właściwie które miasto wybrać?

Jeśli jechać na Zakynthos na wakacje, to właściwie które miasto wybrać?

zakynthos miastaGrecka wyspa Zakinthos leżąca w Archipelagu Wysp Jońskich jest coraz bardziej popularnym celem podróży wielu turystów – również tych pochodzących z Polski.

Przyciąga ona głównie swoimi jasnymi plażami u stóp białych klifów oraz pięknym turkusowym morzem i licznymi jaskiniami. Specjalnie dla tych, którzy uwielbiają swój wolny czas spędzać opalając się na plaży i kąpiąc w ciepłym morzu przygotowaliśmy listę 5 najpopularniejszych nadmorskich kurortów wyspy.

KALAMAKI to znany kurort znajdujący się na południu wyspy w zatoce Laganas około 3 km od hałaśliwego i zatłoczonego kurortu Laganas. Plaża tego bardzo rodzinnego, spokojnego kurortu jest piaszczysta i urozmaicona licznymi skałami (to idealna plaża dla dzieci ze względu na płyciznę tuż przy brzegu morza). Warto pamiętać, że na fragmentach tutejszej plaży nie można kąpać się po zmroku oraz uprawiać sportów wodnych, ponieważ jest to miejsce lęgowe żółwi morskich Caretta Caretta (miejsce zamknięte dla turystów).

LAGANAS to kurort zdecydowanie polecany osobom, które lubią tłok, gwar i bogate nocne życie (znajduje się tu mnóstwo klubów nocnych , barów, pubów). Jednak i ci turyści, którzy wolą spokój i odpoczynek od zgiełku znajdą tu wiele zakątków odpowiednich dla siebie (gwarno i tłoczno jest głównie w centrum). W miejscowości znajduje się długa, piaszczysta plażą (największa na wyspie), na której znoszą jaja żółwie Caretta Caretta (znaczna część plaży Laganas objęta została ochroną ze względu na migrujące tu żółwie).

AGIOS SOSTIS to niewielka miejscowość znajdujący się niedaleko Laganas lecz w przeciwieństwie do tamtej – bardzo spokojna a nawet nieco senna. Idealny kurort dla osób, które poszukują spokoju i odpoczynku na pięknej, piaszczystej długiej (choć wąskiej) plaży, która łagodnie wchodzi do krystalicznie czystej morskiej wody. Tuż przy plaży znajduje się mała wysepka, które połączona jest z lądem drewnianym mostkiem. To na niej właśnie organizowane są liczne imprezy i to ona jest najgłośniejszym miejscem.

Zakynthos mapa turystyczna

AGIOS NIKOLAOS – niewielka miejscowość i port na północy wyspy charakteryzujący się białą, żwirową plażą oraz błękitno – zieloną morską tonią. Będąc w tej miejscowości można udać się promem na wyspę Kefallonię lub na wycieczkę na wyspę o tej samej nazwie co port – Agios Nicolaos i do przepięknych Błękitnych Jaskiń (północny kraniec wyspy zbudowany jest z białej skały i „podziurawiony” jest licznymi jaskiniami oraz grotami).

ARGASSI – popularny kurort, który zlokalizowany jest na wschodnim wybrzeżu wyspy Zakinthos. Znajduje się tutaj wąska, zatłoczona w sezonie plaża. Zdecydowanie większą popularnością niż plaża,  cieszą się miejscowe dyskoteki, puby i bogate życie nocne. Kurort zdecydowanie polecany osobom rozrywkowym.

>>POLECAMY RÓWNIEŻ: WYCIECZKI FAKULTATYWNE Z ZAKYNTHOS. JAKIE WYBRAĆ?

Napisz pierwszy komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Dołącz do naszego newslettera!

    Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI