Blog Branża turystyczna ciekawe strony www Odjechani.com polecają TOP10 miejsc do skakania. [+KONKURS] Wygraj czytnik Kindle!

Odjechani.com polecają TOP10 miejsc do skakania. [+KONKURS] Wygraj czytnik Kindle!


Kolejny gościnny wpis na naszym blogu. Tym razem trochę o sobie i swoich pasjach – Odjechani. Właściwie to chyba „poskakani” naszym zdaniem. No ale…

U progu kolejnej wyprawy bungee Odjechani.com polecają 10 najciekawszych miejsc do oddania skoku. Jeśli macie ochotę zmierzyć się z własnymi ograniczeniami i przeżyć przygodę życia śledźcie Gdziewyjechac.pl i Odjechani.com – do kolejnych wypraw Odjechanych będzie można dołączyć. Z miejscem 4. dzisiejszego zestawienia zmierzymy się w niedzielę, 2 czerwca około 11:00 – trzymajcie kciuki!

Ale to nie wszystko – startuje wspólny konkurs GdzieWyjechac.pl i Odjechani.com, w którym do wygrania będzie… Czytnik eBooków Kindle 5 WiFi. Szczegóły na dole wpisu 🙂

10. Mosty Navajo, USA (142 m)

Bliźniacze mosty nad rzeką Colorado w Wielkim Kanionie.

m10

Foto: Jens FrickeCC BY-NC-SA 2.0

9. Most Perrine, USA (148 m)

Niezwykle widowiskowe miejsce. Bardzo popularne zarówno wśród skoczków bungee jak i base-jumperów.

m9

Foto: Great BeyondCC BY-NC-SA 2.0

8. The Last Resort, Nepal (160 m)

Kolejny most wiszący – tym razem nad rzeką Bhote Kosi w Nepalu. Genialne widoki, szczególnie drzewa rosnące na niemal pionowych skarpach.

m8

Foto: Michael StrausCC BY-NC-SA 2.0

7. Most Europabrücke, Austria (192 m)

Kolosalna budowla – most pomiędzy Włochami i Austrią. Niemal 10 sekund spadku swobodnego.

most austria

Foto: RamiCC BY-NC-SA 2.0

6. Niouc, Szwajcaria (190 m)

Bardzo ciekawe miejsce – skok oddajemy z wiszącego mostu pieszego. Efekt potęguje ciągły ruch mostu wynikający z jego konstrukcji.

m6

Foto: bulbocode909CC BY-NC-SA 2.0

5. Most Bloukrans, RPA (216 m)

Jedno z najstarszych miejsc skoków bungee na świecie, z niemal 20-letnią tradycją. Most długości niemal 500 m. zachwyca skoczków miejscem, z którego skaczą – pokład znajduje się pod drogą.

most bungee

Foto: nomsalinaCC BY-NC-SA 2.0

4. Most Colossus, Włochy (150 m)

Bardzo charakterystyczny most o długości niemal 350 m. położony w przepięknej zielonej dolinie. Cel naszej aktualnej wyprawy.

m4

3. Tama Verzasca, Szwajcaria (222 m)

Miejsce skoku Jamesa Bonda w scenie otwierającej film Goldeneye. Kolosalna betonowa tama i skały na dnie robią ogromne wrażenie. Miejsce naszego skoku w 2011 roku, z pewnością tam wrócimy.

YouTube: zobacz nasz film!

m3

2. Most nad Wodospadami Wiktorii, Zambia (152 m)

Ponad 100-letni most graniczny pomiędzy Zambią i Zimbabwe. Niezwykle efektowne miejsce z zapierającymi dech w piersi widokami.

m2

Foto: Yuen-Ping aka YPCC BY-NC-SA 2.0

1. Most Royal Gorge, USA (321 m)

Most w stanie Colorado, nad rzeką Arkansas to mekka skoczków bungee. Pomimo swojego wieku (84 lata) na liście najwyższych mostów na świecie zajmuje 10 miejsce – jako jedyny z pierwszej dziesiątki ma więcej niż 12 lat.

most bungee usa

Foto: Dave SoldanoCC BY-NC-SA 2.0

UWAGA, KONKURS! ŚWIETNA NAGRODA


konkursBungeeChętnie będziemy promować/pomagać innym fajnym blogom podróżniczym. Jak macie jakieś ciekawe inicjatywy – piszcie.
Znacie bloga ODJECHANI.com? To zwariowana para popełniająca wyprawy turystyczne, najchętniej z adrenaliną w tle. Niedawno byli na Kubie. A teraz wymyślili ciekawy konkurs, Wy decydujecie gdzie i co powinni zrobić w czasie następnej wyprawy. A na dodatek rozdają… No właśnie, co?

– Z okazji kolejnej wyprawy bungee zapraszamy do konkursu – do wygrania czytnik e-booków Amazon Kindle 5 WiFi. Nowiutki, pachnący, czekający na właściciela, który zabierze go ze sobą nawet na koniec świata – wszak na jednym ładowaniu czytnik wytrzymuje nawet miesiąc!

Troszkę zasad zabawy:

1. Do 23 czerwca włącznie w komentarzach do tego wpisu zamieszczajcie pomysły na kolejną przygodę Odjechanych. Mile widziane linki, filmy, zdjęcia. Unikajcie popularnych turystycznie miejsc i wydarzeń 🙂

2. W konkursie mogą wziąć udział tylko fani Odjechanych  na Facebooku.

3. Wśród nadesłanych pomysłów Odjechani wybiorą najciekawszy pomysł wraz z uzasadnieniem i 26 czerwca u siebie na blogu ogłoszą zwycięzcę, który otrzyma nagrodę: czytnik e-booków Amazon Kindle 5 WiFi.

4. Pamiętajcie, aby dodając komentarz wypełnić pole „e-mail” – po ogłoszeniu zwycięzcy prosimy o kontakt z tego adresu e-mail (do 31 lipca włącznie) zawierający: Imię i nazwisko oraz adres do wysyłki, adres profilu zwycięzcy na Facebooku. Dane wysyłacie na adres: konkurs@odjechani.com

5. Nie limitujemy pomysłów pochodzących od jednego uczestnika – nie musicie się ograniczać do jednego 🙂

Macie pytania? Konkursowy adres to: konkurs@odjechani.com – zapraszamy do kontaktu.

Ilość komentarzy: 22 - dołącz do dyskusji!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ilość komentarzy: 22 - dołącz do dyskusji!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dołącz do naszego newslettera!

Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI