Blog Lotnictwo nowe loty w polsce Air One, nowa tania linia lotnicza weszła do Polski. Będzie przydatna w lotach na południe!

Air One, nowa tania linia lotnicza weszła do Polski. Będzie przydatna w lotach na południe!

samolot fly air one
Oj mnoży nam się konkurencja na polskim niebie. Po rodzimych Eurolot i OLT Express, klientów chce pozyskać znana i lubiana we Włoszech tania linia lotnicza Air One, należąca do grupy kapitałowej Air Italia. To nic nowego, że tradycyjne linie tworzą linie – córki. To jedyna szansa na pozostanie w grze i krojenie tego samego tortu z klientami. (Plotki mówią, że Lufthansa też chce utworzyć nową tanią linię pod swoimi skrzydłami).

Ciekawa jest historia nazwy. Jeszcze kilkanaście lat temu linia nazywała się Aliadriatica. Potem nazwę zmieniono na Airone, co świetnie pasuje do nazwy linii lotniczej a poza tym po włosku oznacza… czaplę. Czapla znajduje się w logo przewoźnika.

Do Polski linie weszły niedawno. Ale z przytupem.

Na trasie Mediolan-Warszawa-Mediolan (Okęcie) przewoźnik zamierza operować od 1 czerwca przez siedem dni w tygodniu. Od niedzieli do piątku wyloty z Warszawy odbywać się będą o godz. 12:50 a przylot do Mediolanu o 14:55. W soboty wylot z Warszawy zaplanowano na 17:40 a lądowanie w Mediolanie na 19:45. Bilety dostępne są na stronie internetowej przewoźnika w cenie od 25 euro.

Loty do Wenecji rozpoczną się od 16 czerwca i odbywać się będą trzy razy w tygodniu. We wtorki i czwartki wylot z Warszawy zaplanowano na godz. 20:25 zaś lądowanie w Wenecji o 22:25. W soboty odpowiednio o 15:30 i 17:30. Bilety dostępne są na stronie internetowej przewoźnika w cenie od 29 euro.

air one mapa połączeń

Airone obsługuje mnóstwo ciekawych połączeń w basenie Morza Śródziemnego. Z tych ciekawszych, nieznanych Wam z siatki Wizzaira czy Ryanaira można wymienić np. Tiranę w Albanii, Regio di Calabria na samym czubku włoskiego buta czy Minorkę. Z Wenecji samoloty kursują również codziennie do Stambułu. Promocyjne bilety na jesień na tej linii oscylują wokół 80-100 Euro tam i z powrotem co nie jest złą ceną jak na Stambuł.

Airone słyną z promocji. Niektóre bilety na połączenia zich hubów (Piza, Mediolan, Wenecja) można kupić za 19 albo 29 Euro. Przewoźnik prowadzi również program konsumencki Mille Miglia. Ten sam co Ailitalia. Popularna jest też polityka kodów promocyjnych. Polujcie na nie 😉

Ktoś z Was leciał już liniami Airone? Dajcie znać. Czekamy na Wasze opinie i komentarze

Jeden komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Andrzej says:

    Niestety próba zakupu biletu w Air One mimo kilkudniowych prób nie udaje się. Każda próba kończy się propozycją lotu liniami Alitalia za cenę ponad
    2-krotnie wyższą.

Dołącz do naszego newslettera!

Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI