Jak tanio podróżować po świecie? PORADY Przed podróżą Chorwacja poradnik TOP 5 najlepszych miejsc w Chorwacji dla dzieci

TOP 5 najlepszych miejsc w Chorwacji dla dzieci

artykuł pochodzi z naszej aplikacji Mobilizator Podróżny i nie jest wpisem blogowym

Wybieracie się do Chorwacji z dziećmi? Nie macie pojęcia jakie atrakcje przeznaczone dla najmłodszych można znaleźć w tym pięknym kraju? My wam pomożemy! Oto lista miejsc, które na pewno spodobają się Waszym dzieciom (i Wam również)

Chorwacja z dzieckiem

>> Sprawdź najtańsze hotele w Chorwacji – teraz nawet 80% TANIEJ!

ZOO W ZAGRZEBIU: znajduje się niemal w centrum miasta w parku Maksimir i otwarty jest codziennie od godziny 9:00 do 20:00. Dzieci będą miały okazje zobaczyć tam wiele gatunków zwierząt – ssaków, ptaków, gadów, płazów, ryb i bezkręgowców z prawie wszystkich kontynentów. Dzieci do lat 7 wchodzą do zoo za darmo. Więcej informacji można znaleźć na stronie zoo.
Oprócz ogrodu zoologicznego w parku znajdują się też liczne alejki spacerowe, jeziorka nad którymi można odpocząć oraz obserwatorium astronomiczne.

W Zagrzebiu można udać się również z dzieckiem (ale nieco starszym) do MUZEUM ARCHEOLOGICZNEGO  z kolekcją egipskich mumii lub do MUZEUM TECHNIKI (polecane zwłaszcza chłopcom), gdzie zobaczyć można modele statków kosmicznych, satelitów, lokomotyw i innych zaskakujących nieraz pojazdów.

AKWARIUM W DUBROVNIKU: mieści się na parterze zabytkowej Twierdzy świętego Jana. W 27 akwariach dzieci będą miały okazje zobaczyć jak wyglądają przeróżne stworzenia morskie żyjące w Adriatyku (ryby, korale, ośmiornice, ślimaki, rozgwiazdy, gąbki). Kolejne akwarium znajduje się  w Crikvenicy (ulica Vinodolska 8, w sezonie otwarte codziennie), gdzie w 24 zbiornikach wodnych żyje ponad 100 gatunków ryb pochodzących z Adriatyku i około 50 gatunków tropikalnych stworzeń morskich.

PIASZCZYSTE PLAŻE: Chorwacja słynie głównie z żwirowych i kamienistych plaż, jednak można tam znaleźć również piaszczyste plaże, z płytką wodą, takie idealne dla dzieci np. Lopar, w pobliżu miejscowości Supetarska Draga i Barbat na wyspie Rab, miejscowość Duce koło Omisa (20 km na południe od Splitu), Prapratno na półwyspie Peljesac (wybrzeże dalmatyńskie), Omis na Riwierze Makarskiej, Lumbarda niedaleko Korculi, plaże Soliscica, Pantera i Telascica, Saharun na wyspie Dugi Otok (Długa Wyspa), plaża w Makarskiej, plaże na wyspie Vis (np. Stotnica), plaża Bacvice niedaleko Splitu.

>> POLECAMY RÓWNIEŻ: ZOBACZ TOP 10 NAJPIĘKNIEJSZYCH PLAŻ W CHORWACJI

LAS DUNDO: znajduje się około 4 km na zachód od miejscowości Rab (Wyspa Rab). To najładniejszy park przyrody w całym basenie Morza Śródziemnego. Rosną tu dęby więzożołdy, około pięćdziesiąt drzew dębu korkowego (prawdziwa rzadkość na Adriatyku) i wiele innych wspaniałych roślin. Jeśli będziecie mieli trochę szczęścia zobaczycie muflony i sarny żyjące tutaj swobodnie.

Ponadto dedykowane na wycieczkę z dziećmi mogą być:  Rejs statkiem po jeziorach Plitwickich, rejsy statkami w okolicach np. Orebica dla podglądania delfinów butlonosych, park dla zwierząt w Brijuni (zebry i słonie „prawie” na wolności).

BYLIŚCIE W CHORWACJI Z DZIEĆMI? JAKIE MIEJSCA POLECACIE? PODZIELCIE SIĘ SWOIMI OPINIAMI

Ilość komentarzy: 3 - dołącz do dyskusji!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dołącz do naszego newslettera!

Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI