Fakultatywne w Chorwacji Wycieczki fakultatywne Chorwacja (Riwiera Makarska): Wyspa Korcula i miasto Marco Polo

Wycieczki fakultatywne Chorwacja (Riwiera Makarska): Wyspa Korcula i miasto Marco Polo

korcula wyspaWyspa Korcula to kolejna przepiękna wyspa środkowej Dalmacji wokół której znajduje się archipelag prawie 50 małych wysepek (w tym Badija). Wymarzona dla osób lubiących dziką przyrodę (w 60% porośnięta jest lasem, a żyzna gleba rodzi pachnące zioła, winogrona, oliwki, drzewa owocowe), kąpiele morskie i leniuchowanie na wspaniałych plażach. Na wybrzeżach pojawiają się delfiny a orzeźwiający wiatr mistral ochładza spalonych słońcem turystów i stwarza doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych. W jednym z piękniejszych miast wyspy noszącej nazwę taką samą jak ona sama czyli Korcula jest miejscem urodzenia słynnego podróżnika Marco Polo (podczas walk między flotą Wenecji i Genewy został on pojmany i wtrącony do więzienia, gdzie napisał swoje dzieło „Opisanie Świata”).

Oprócz słynnego podróżnika Korcula słynie z tego, że jest jednym z najlepiej zachowanych miast średniowiecznych, położonym na cyplu otoczonym wspaniałymi murami obronnymi i zabytkową starówką z wąskimi kamiennymi uliczkami pełnymi romantycznych zaułków (przypomina Dubrovnik).
Spacerując po starej  części miasta trzeba koniecznie zobaczyć XV wieczną katedrę św. Marka, renesansowo barokowy Pałac Biskupi, budynek sądu miejskiego, baszty Mali revelin i Revelin, średniowieczny kościół Świętego Michała. Ponieważ w mieście tym urodził się Marco Polo, to w jednym z domów, gdzie według legendy podróżnik przyszedł na świat urządzono ciekawe muzeum.

JAK WYGLĄDAJĄ WYCIECZKI FAKULTATYWNE NA KORCULĘ?

Przykładowy ramowy program wycieczki:

1. Całodniowa wycieczka, rejs na wyspę Korcula, połączona z kąpielami morskimi, odpoczynkiem na plaży i degustacją lokalnych trunków, a także zwiedzanie starej tłoczni  oliwy (w zależności od organizatora).
2. Pierwszy punkt wycieczki to średniowieczne miasto Korcula. Zwiedzanie miasta urodzenia Marco Polo, spacer po wąskich, kamiennych uliczkach pełnych tajemniczości i romantyzmu, podziwianie zabytków Starówki.
3. Odpoczynek na jednej z plaż, kąpiel w morzu (w zależności od organizatora, kąpiel na wyspie Badija), degustacje lokalnych trunków, lunch i zwiedzanie starej tłoczarni oliwy (ten punkt wycieczki nie u wszystkich organizatorów)

RODZAJ WYCIECZKI: ODPOCZYNEK, RELAKS
CO ZABRAĆ ZE SOBĄ: NAKRYCIA GŁOWY, OKULARY PRZECIWSŁONECZNE, STROJE I RĘCZNIKI KĄPIELOWE
CENY: około 20-30€

A WAM, JAK PODOBAŁO SIĘ NA REJSIE NA WYSPĘ KORCULAR? CZY WARTO SIĘ NA NIĄ WYBRAĆ?

Ilość komentarzy: 2 - dołącz do dyskusji!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dołącz do naszego newslettera!

Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI