Fakultatywne w Chorwacji Wycieczki fakultatywne Chorwacja (Riwiera Makarska): rejs na wyspy Brac i Hvar z „morskim pniknikiem”

Wycieczki fakultatywne Chorwacja (Riwiera Makarska): rejs na wyspy Brac i Hvar z „morskim pniknikiem”

Wyspa Brac to wyspa położona w niewielkiej odległości od lądu, trzecia co do wielkości wyspa na Adriatyku, niezwykle piękna i bardzo górzysta. Słynie ona ze znakomitych plaż, że słynnym Złotym Rogiem (żwirowa plaża w miejscowości Bol na górzystym południowym wybrzeżu wyspy) na czele ale też z produkcji znakomitego wina (najlepsze Bolski Plavac), miodu, aromatycznych ziół i z wydobycia śnieżnobiałego marmuru, który wykorzystywany był między innymi do budowy Pałacu Dioklecjana w Splicie, czy Białego Domu w Waszynktonie.

wyspa hvar chorwacja
Croatia Travel - official foto

Najcieplejsza i najbardziej słoneczna wyspa na Adriatyku (no i prawie najdłuższa ze wszystkich!) czyli Hvar, to „raj na ziemi”: turkusowe morze, zielone zatoczki, obmywane przez morskie fale góry, malownicze wioski i miasteczka. Wyspa kojarzyć się może również z zapachem lawendy, wspaniałą oliwą z oliwek i jeszcze lepszym winem (czerwone Plavac i białe Bogdanusa). Jednym z najpiękniejszych miejscowości na wyspie jest Vrboska zwna „małą Wenecją„, ponieważ podziwiać tutaj można urocze renesansowo barokowe domki na wodzie usytuowane wzdłuż zatok połączonych mostami. Jest tutaj również XVI wieczna monumentalna twierdza  kościół św. Marii i inne stare klimatyczne budowle. Niezapomniany i jakże romantyczny widok!

JAK WYGLĄDAJĄ WYCIECZKI FAKULTATYWNE NA WYSPĘ BRAC I HVAR?

Przykładowy ramowy program wycieczki:

1. Całodniowa wycieczka stateczkiem pomiędzy lądem i dwiema wyspami Brac i Hvar połączona z piknikiem: degustacją wina i smakowaniem ryby z grilla (smakołyki uzależnione są od organizatora) oraz odpoczynkiem na plaży.
2. Pierwszy punkt wycieczki to miasteczko Vrboska czyli „Mała Wenecja” na wyspie Hvar, zwiedzanie zakątków tego romantycznego miejsca.
3. Następnie rejs na kolejną wyspę: Brac (miejscowość Bol), odpoczynek na znakomitych plażach, w tym na jednej z najbardziej znanych, będącej cudem natury: Złotym Rogu.

RODZAJ WYCIECZKI: ODPOCZYNEK, RELAKS
CO ZABRAĆ ZE SOBĄ: NAKRYCIA GŁOWY, OKULARY PRZECIWSŁONECZNE, STROJE I RĘCZNIKI KĄPIELOWE
CENY: około 20-25€

A WAM, JAK PODOBAŁO SIĘ NA REJSIE NA WYSPY BRAC I HVAR? CZY WARTO SIĘ NA NIĄ WYBRAĆ?

Napisz pierwszy komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Dołącz do naszego newslettera!

    Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI