Jak tanio podróżować po świecie? PORADY Czym jest Karta Kredytowa Citibank Wizzair? [Koniec sprzedaży]

Czym jest Karta Kredytowa Citibank Wizzair? [Koniec sprzedaży]

Pytacie nas często czy warto jest skorzystać z karty Citibanku, czy to się opłaca i czy rzeczywiście posiadacze tego produktu mogą latać taniej. Postanowiliśmy więc zebrać wszystkie znane nam informacje na ten temat w jednym miejscu, tak by pomóc Wam w dokonaniu wyboru.

Ostatnie dni na kupno tej karty?
Tym bardziej, że jak ćwierkają ptaszki – na dniach prawdopodobnie karta może zostać wycofana ze sprzedaży. Citybank zakończył interetową kampanię promującą kartę. Więc jest to ostatni możliwy dzwonek na jej zdobycie!

AKTUALIZACJA: W dniu 5 maja 2014 – współpraca City Bank i Wizzair została zakończona. No cóż… czekamy na nowe partnerstwo z innym bankiem

AKTUALIZACJA: Nowa karta! Karta kredytowa Wizzair Reiffeisen Polbank

Karta Kredytowa Citibank Wizzair World Mastercard, to dobre rozwiązanie dla osób, które często latają linią lotniczą Wizzair. Posiadacz tej karty zbiera punkty i może je wymienić na bilety lotnicze oraz inne usługi Wizzair, no i latać taniej…

kartawizzzaircity

Ostatnia okazja, by kupić kartę. Wypełnij formularz

Jakie są podstawowe zalety posiadania karty Citibank Wizzair World Mastercard? 

1. Płacąc Kartą Kredytową Citibank Wizzair World Mastercard zbieramy punkty, a potem wymieniamy je na bilety lotnicze 

  • każde 5 zł wydane przy pomocy karty to 1 punkt,
  • każde 5 zł wydane na wizzair.com to 2 punkty,
  • każde zebrane 10 punktów pozwala obniżyć cenę biletu o 1 zł

2. Posiadanie Karty Kredytowej Citibank Wizzair World Mastercard gwarantuje nam bezpłatne uczestnictwo w Wizz Discount Club (o tym dalej)

3. Za pierwszą transakcję kartą otrzymamy 1000 punktów powitalnych o wartości 100 zł. Polecamy rzucić okiem na regulamin oferty „Premia za Kartę Kredytową Citibank w Internecie”- Regulamin Oferty

Wizz Discount Club. Czy to się opłaci i kiedy się zwróci?

Dość szybko 🙂 Pamiętajmy, że „normalnie” roczna opłata za uczestnictwo w klubie to koszt 130 zł. Członkostwo w klubie gwarantuje nam między innymi zniżkę w wysokości 45 zł od każdego zakupionego biletu w jedną stronę, którego cena jest większa niż 69 zł ; oferty specjalne dla klubowiczów, czy zniżki rodzinne.
Oznacza to, że na jednym locie „gdzieś” na weekend i z powrotem oszczędzacie już 90 zł. To prawie tyle, co wartość uczestnictwa w Klubie, a jeśli lecicie we dwójkę, to oszczędność wyniesie 180 zł, czyli już więcej, niż sama wartość uczestnictwa w klubie.

Poniżej możecie zobaczyć przykładową rezerwację bez oraz z uczestnictwem w WDC 

Lot Warszawa – Mediolan Bergamo – Warszawa, termin 2-4 czerwca, bez uczestnictwa w WDC – koszt 198 zł

lot bez wdc

Lot Warszawa – Mediolan Bergamo – Warszawa, termin 2-4 czerwca, z uczestnictwem w WDC – koszt 108 zł

bergamo z warszawy

Ile biletów może kupić jedna osoba, będąca uczestnikiem Wizz Discount Club?

Wydaje nam się, że dość dużo, bo aż 8 dodatkowych (ww ramach tej samej rezerwacji maksymalnie do 9 osób). Ważne jest jednak, to, że osoba będąca członkiem klubu musi widnieć na tej rezerwacji. Jeśli jednak nie może na przykład lecieć w danym terminie, to nie dokonuje odprawy on – line, jednak reszta osób może śmiało lecieć. Wiemy, wiemy – członek WDC traci wówczas kasę, no ale dzięki zniższe obowiącującej pozostałych podróżnych, nawet taka opcja się opłaca.

Jakie są opłaty za użytkowanie Karty Kredytowej Citibank Wizzair World Mastercard?

Przez pierwszy rok – żadne! Zamawiając Kartę Kredytową Citibank Wizzair World Mastercard przez Internet, korzystamy z niej bez żadnej opłaty miesięcznej w pierwszym roku.
Po upłynięciu tego czasu – opłata za użytkowanie karty wynosi 18 zł miesięcznie, czyli 216 zł rocznie, chyba, że uda nam się w danym miesiącu dokonać transakcji w wysokości 2 tys zł – wtedy będziemy zwolnieni z opłaty za użytkowanie karty.

W jaki inny sposób można uniknąć dodatkowych opłat po roku?

Istnieje podobno także inny sposób uniknięcia opłat za użytkowanie karty, po pierwszym – promocyjnym roku. Podobno – tak przekonuja ludzie na licznych forach internetowych, należy zadzwonić na infolinię banku CitiPhone z prośbą o zamknięcie karty kredytowej. Powodem, jaki podamy konsultatnowi ma być oczywiście miesięczny koszt karty. W większości przypadków, wspaniałomyślny konsultant zaproponuje nam zwolnienie z opłaty za użytkowanie karty na kolejny rok.

Jak zamieniać zebrane punkty na bilety lotnicze?

Aby sprawdzić saldo zebranych punktów lub wykorzystać punkty do zakupu biletów musimy zalogować się do Citibank Online lub skontaktowć się z CitiPhone. Doradca przeleje punkty na konto w Wizz Air, które zostanie automatycznie otwarte przy wniosku o kartę

UWAGA! Bank nie nalicza punktów w Programie Lojalnościowym Wizz Air za przelewy dokonywane z rachunku karty oraz za wypłatę gotówki z bankomatu

Kto może starać się o kartę? Jakie są podstawowe wymagania?

Żeby starać się o Kartę Kredytową Citibank WizzAir World MasterCard trzeba mieć minimum 21 lat i osiągać dochód miesięczny wynoszący minimum 1200 zł. Warunkiem jest także okres zatrudnienia w obecnej firmie wynoszący minimum 3 miesiące.

Nieco inaczej rzecz się ma w przypadku osób prowadzacych własną działalność gospodarczą. W tym przypadku należy mieć minimum 25 lat oraz prowadzić działalność gospodarczą przez minimum 2 lata.

Reprezentatywny przykład dla Karty Kredytowej Citibank Wizz Air World MasterCard. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania 17,23%, całkowita kwota kredytu 3900 zł, zmienne oprocentowanie nominalne 16% w skali roku, czas obowiązywania umowy 12 miesięcy, całkowity koszt kredytu 346,20 zł, w tym opłata roczna za wydanie i możliwość użytkowania karty głównej 0 zł. Stan na dzień 31/08/2013.

Z powyższych informacji wynika, że karta jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które dużo latają (lub mają zamiar latać więcej niż do tej pory). Warto jest też spróbować, w miarę możliwości, przedłużyć o kolejny rok a może nawet jeszcze dłużej, darmowe użytkowanie karty. Chyba, że nasze miesięczne wydatki tą kartą będą przekraczać 2 tysiące złotych –  wtedy nie mamy się co bać tej dodatkowej opłaty.

Ostatnia okazja, by kupić kartę. Wypełnij formularz

Jeden komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Jagna says:

    Proszę mi dokładniej wyjaśnić, mam kartę, chcę nią kupić bilety, w którym momencie to zaznaczam, bo ostatnio próbowałam i mi nie wyszło. Miałam opcję, chcę należeć do klubu Wizz Discount Club i w tym wypadku musiałabym zapłacić za uczestnictwo, jak to ominąć jeżeli mam już kartę?

Dołącz do naszego newslettera!

Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI