Pogoda urlop wakacje we wrześniu Sycylia – jaka pogoda we wrześniu? Tempertury wody i powietrza

Sycylia – jaka pogoda we wrześniu? Tempertury wody i powietrza

Sycylia to wyspa, na której panuje klimat śródziemnomorski. Sezon turystyczny zaczyna się tu od czerwca i trwa do połowy września, jednak tak na dobrą sprawę przyjemnie jest tu przez cały rok. Średnia roczna temperatura powietrza waha się na wyspie między 15 stopni w styczniu, a 30 – w sierpniu.

We wrześniu na Sycylii jest bardzo ciepło, choć już nie tak upalnie jak w szczycie sezonu (w lipcu czy sierpniu maksymalna średnia temperatura dochodzi do 30 stopni). My byliśmy na tej wyspie właśnie we wrześniu, no i nie mogliśmy narzekać na brak słońca!
W opisywanym miesiącu, średnia najwyższa temperatura to około 27 stopni, a średnia najniższa – 21 stopni. Woda w morzu jest bardzo ciepła – ma około 25 stopni, a słońce świeci przez osiem dni w ciągu dnia. Deszcz może popadać przez około pięć dni w ciągu całego miesiąca.

Sycylia – jaka pogoda we wrześniu? Temperatry wody i powietrza

ŚR. TEMPERATURA MAKSYMALNA ŚR. TEMPERATURA MINIMALNA ŚR. TEMPERATURA WODY ILOŚĆ DNI DESZCZOWYCH ILOŚĆ GODZIN SŁONECZNYCH W DNIU
27°C 21°C
25°C 5
8

GDZIE SPAĆ? Porównaj najtańsze noclegi na Sycylii |Zarezerwuj hotel na Sycylii

Byliście na wakacjach na Sycylii we wrześniu? Podzielcie się swoimi wrażeniami- polecacie ten okres innym?

 

Napisz pierwszy komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Dołącz do naszego newslettera!

    Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI