Blog Lotnictwo nowe loty w europie A teraz kolejna niespodzianka! Z Wizzairem polecimy tanio do Macedonii. Ale z przesiadką

A teraz kolejna niespodzianka! Z Wizzairem polecimy tanio do Macedonii. Ale z przesiadką

ohrid macedoniaZaczęli od Luton i Airbusa A320 trzy razy w tygodniu. Jak widać chyba się opłacało. Wizzair ewidentnie chce odróżnić się od Ryanaira i szuka nowych kierunków e Europie. Można powiedzieć orientalnych nawet. Niedawno nowe połączenie do Gruzji z Ukrainy, teraz kilka dogodnych lotów do Skopje. Co dalej? Turcja? Serbia? Albania? Jesteśmy za!

Nowe loty Wizzair są dostępne z  Mediolanu Bergamo, Bazylea, Memmingen, Malme, Dortmund i Eindhoven. Szczególnie cieszy Bergamo, Malme i Dortmund, bo to porty do których wciąż można dolecieć za 4 zł. A wiecie co to oznacza 🙂 Wszystkie loty debiutują późną jesienią około 28-29 października.

Lotnisko im. Aleksandra Macedońskiego znajduje się około 20 km na wschód od miasta. Macedończycy mają szumne zamiary zwiększenia ruchu pasażerskiego z 700 tys. rocznie do kilku milionów i zrobienia z niego ważnego bałkańskiego portu przesiadkowego.

A samym Skopje już niebawem napiszemy. Co warto tam zobaczyć? Na pewno jego wielokulturowość, turecką dzielnicę, poczuć klimat wschodu. Ewentualnie wsiąść w autobus i pojechać do zachwycającego Ohrydu czyli serca prawosławia.

Napisz pierwszy komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Dołącz do naszego newslettera!

    Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI