Blog Lotnictwo nowe loty w polsce Wizzar puchnie w Katowicach! Otwiera nowe połączenia do 3 krajów!

Wizzar puchnie w Katowicach! Otwiera nowe połączenia do 3 krajów!

Mówiliśmy już Wam jak dobrze mieszkać na Górnym Śląsku? I to blisko lotniska, które obok Okęcia ma najbardziej rozbudowaną siatkę low-cost? No jak się ma taką siatkę połączeń to nie ma co narzekać. Do niezwykle rozbudowanej wizzairowej dojdą od dziś trzy nowe. Co prawda kiedyś już te połączenia funkcjonowały, ale nic to – z Katowic polecimy znów tanio do Bristolu (Anglia), Bolonii (Włochy) i Larnaki (Cypr).

wieze bolonia

Połączenia będą realizowane 2 razy w tygodniu:

Bolonia – od 26 czerwca w poniedziałki i piątki
Bristol – od 26 czerwca w poniedziałki i piątki
Larnaka – od 24 czerwca w środy i niedziele

Przykładowe ceny do Bolonii na weekend od 78 zł w 2 strony (z WDC)

bolonia78

ktwbolonia

Taki oto rozkłąd pozoli nam zorganizować sobie wokołoweekendowe wypady do Bristolu z powrotem w niedzielę o 18:00 do wrocławia (i powrót tanim busem) lub Bolonii z powrotem do Krakowa w sobotę po 13:0 lub Wrocławia w niedzielę do południa. Samolot do Larnaki z Warszwy również lata w niedziele, więc nie pokombinujemy.

Na razie nie Lizbona i nie Gdańsk

Niestety w nowej puli połączeń nie znalazła się Lizbona o której plotkowano i na którą liczono oraz Gdańsk, który sam Wizzair zapowiadał jesienią: „Przyszłoroczne lato nie jest wykluczone. Polska jest jednym z rynków, w których bierzemy pod uwagę uruchomienie lotów krajowych, wykorzystując doświadczenia w tej dziedzinie choćby z Bułgarię.”

Niewykluczone, że pierwsza krajówka węgierskich linii jednak zostanie uruchomiona w przyszłym roku. Jednak niewykluczone również, że nie przed wakacjami :v

Edit: Dodatkowo w tej samej informacji Wizzair poinformował o otworzeniu nowego połączenia Warszawa-Stavanger.

Osobom, które jeszcze nie był w Bolonii polecamy nas wpis: Jeden dzień w Bolonii – zwiedzanie godzina po godzinie. Oraz przypominamy, że Bolonia jest świetnym punktem wypadowym do… odwiedzenie Florencji lub Rawenny.

Napisz pierwszy komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Dołącz do naszego newslettera!

    Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI