PROMOCJE Powrót giganta do Europy?! AirAsia X wraca po 5 latach na lotnisko w Londynie, będą tanie loty do Azji

Powrót giganta do Europy?! AirAsia X wraca po 5 latach na lotnisko w Londynie, będą tanie loty do Azji


Malezyjski przewoźnik, uznawany za najlepszą tanią linię na świecie, od czerwca zacznie latać na trasie z Londyn-Gatwick do Kuala Lumpur. Ceny biletów mają rozpoczynać się od 150 EUR.

Malezyjska linia latała już kilka lat temu z Malezji do Paryża i Londynu, jednak obie trasy z powodu niewystarczającej opłacalności zostały zawieszone w marcu 2012 roku. Teraz malezyjski przewoźnik wraca – linia dostała już wszystkie zezwolenia i od czerwca 2017 r. poleci z Londynu na lotnisko w Kuala Lumpur. Według informacji, AirAsia X będzie wykonywać na tej trasie do 9 lotów w tygodniu.

Lecz zanim przewoźnik powróci do Europy najpóźniej w połowie 2017 r., musi najpierw otrzymać zamówione dwa Boeingi 777-300 ER.

Wiemy jednak, że AirAsia przymierza się do większej liczby tras z Europy do Azji. Thai AirAsia rozważa rozpoczęcie lotów z Bangkoku do Europy Środkowo-Wschodniej. Prezes tej linii stwierdził, że wśród potencjalnych destynacji, do których mógłby polecieć tani przewoźnik są: Warszawa, Praga i Budapeszt. Lecz jeszcze dokładnie nic o tych planach nie wiemy.

Chcemy zachęcić jak najwięcej Europejczyków do spędzania wakacji w Azji, a z powodu taniej ropy, cena biletu może osiągnąć nawet poziom 150 EUR – mówił Fernandes w rozmowie z agencją DPA.

Napisz pierwszy komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Dołącz do naszego newslettera!

    Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI