Blog Branża turystyczna Nowa sieć designerskich hoteli ruszy już niebawem w Europie! Taki ciekawy pomysł ma… IKEA

Nowa sieć designerskich hoteli ruszy już niebawem w Europie! Taki ciekawy pomysł ma… IKEA


ikea hostelHotelowy news roku? Szwedzka firma IKEA – znana nam wszystkim bardzo dobrze z produkcji tanich i ładnych (?) mebli oraz akcesoriów domowych, ma w swoich planach otwarcie sieci tanich ale designerskich hoteli, które mają powstać między innymi w Holandii, Skandynawii, Wielkiej Brytanii, Austrii i… w Polsce.

W sumie, jak zapowiadają członkowie koncernu ma być ich pond 100. Z pierwszych informacji wynika jednak, że hotele nie będą wyposażone w meble szwedzkiego koncernu, ani też sygnowane jej marką. Idea powstającej sieci hotelowej, ma być jednak taka sama jak ta, która przyświeca IKEI – „dobra jakość za rozsądną cenę”. „Jest to kontynuacja naszych normalnych działań inwestycyjnych w nieruchomości.” – tłumaczą w koncernie.

Niewiele osób wie, że Inter IKEA (spółka koncernu) ma już tego typu inwestycje już w swoim dorobku (jest posiadaczem hoteli w Europie). Tym razem nową sieć hoteli, które mają się prawdopodobnie pojawić już 2014 roku (w Niemczech powstaną najwcześniej) będą prowadzić z inną firmą, która stanie się operatorem sieci

Czekamy więc z niecierpliwością na tanie hotele, które mają się wyróżniać ładnym wyposażeniem (ale też brakiem między innymi recepcji) również w Polsce!  Być może swoim projektem IKEA nawiąże do popularnej na zachodzie i taniej Formule 1 – sieci samoobsługowych hoteli modułowych, należącej do Accor. Aczkolwiek z marketingowego punktu widzenia rezygnacja z prezentacji produktów IKEA w wystroju obiektów jest naszym zdaniem straconą szansą. ( tzn. Marcina zdaniem )

JAK MYŚLICIE? CZY TO SIĘ MOŻE UDAĆ!?

Ilość komentarzy: 2 - dołącz do dyskusji!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dołącz do naszego newslettera!

Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI