PROMOCJE Państwa, do których zostały zawieszone loty pasażerskie na skutek pandemii. Aktualna lista oraz informacje o jej aktualizacji.

Państwa, do których zostały zawieszone loty pasażerskie na skutek pandemii. Aktualna lista oraz informacje o jej aktualizacji.


W tym wpisie chcielibyśmy wam przybliżyć do jakich krajów na chwilę obecną nie będziecie się mogli wybrać drogą lotniczą. W związku z epidemią Covid – 19, rząd Rzeczpospolitej Polskiej wprowadził ograniczenia w ruchu lotniczym do danych krajów, w których współczynnik zarażeń na 100 tyś. mieszkańców jest na poziomie 50. 

Poniżej znajduje się pełna lista krajów gdzie na chwilę obecną loty pasażerskie z Polski się nie odbywają (stan na 13.09.2020r.):

1) Belize;
2) Bośni i Hercegowiny;
3) Czarnogóry;
4) Federacyjnej Republiki Brazylii;
5) Królestwa Bahrajnu;
6) Królestwa Eswatini;
7) Królestwa Hiszpanii;
8) Meksykańskich Stanów Zjednoczonych;
9) Państwa Izrael;
10) Państwa Katar;
11) Państwa Kuwejt;
12) Państwa Libii;
13) Republiki Albanii;
14) Republiki Argentyńskiej;
15) Republiki Armenii;
16) Republiki Chile;
17) Republiki Dominikańskiej;
18) Republiki Ekwadoru;
19) Republiki Gwatemali;
20) Republiki Hondurasu;
21) Republiki Indii;
22) Republiki Iraku;
23) Republiki Kazachstanu;
24) Republiki Kolumbii;
25) Republiki Kosowa;
26) Republiki Kostaryki;
27) Republiki Libańskiej;
28) Republiki Macedonii Północnej;
29) Republiki Malediwów;
30) Republiki Malty;
31) Republiki Mołdawii;
32) Republiki Namibii;
33) Republiki Panamy;
34) Republiki Paragwaju;
35) Republiki Peru;
36) Republiki Południowej Afryki;
37) Republiki Salwadoru;
38) Republiki Surinamu;
39) Republiki Zielonego Przylądka;
40) Rumunii;
41) Stanów Zjednoczonych Ameryki;
42) Wielkiego Księstwa Luksemburga;
43) Wielonarodowego Państwa Boliwia;
44) Wspólnoty Bahamów.

 

W przygotowaniu jest już kolejne rozporządzenie gdzie liczba krajów z zakazem lotów ma zmniejszyć się do 31 pozycji, zakaz ma zostać zniesiony m.in. w stosunku do Malty, Albanii i Rumunii, ale na listę ma zostać wpisana Francja. Została również podjęta decyzja o podniesieniu progu zakażeń na 100 tyś. mieszkańców z 50 do 90, więc na podstawie nowego współczynnika będą teraz planowane kolejne decyzje o zakazie lotów do danego państwa. Nowe rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 17 września 2020 roku.

Ilość komentarzy: 2 - dołącz do dyskusji!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Niestety, ale z lotami i decyzjami władz jest jakieś szaleństwo. Tydzień temu byliśmy we Francji i Monako. Lot był z Krakowa do Nicei. Tydzień przed wylotem dowiedzieliśmy się o planowanych zakazach lotów do ponad 40 krajów i początkowo na liście była Francja! W zasadzie do dnia ogłoszenia rozporządzenia nie wiedzieliśmy czy gdziekolwiek polecimy. Pieniądze wydane na rezerwacje oczywiście by przepadły. Jak ludzie mają wrócić do normalnego życia? Zajmujemy się organizacją wyjazdów firmowych i od marca nie mamy pracy. Klienci mają budżety, ale ludzie boją się podróżować m.in. ze względu na takie decyzje rządu.

Dołącz do naszego newslettera!

Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI