Blog Branża turystyczna Reklamy Oficjalna prezentacja miast i stadionów na EURO 2012. Polskie chyba lepsze, co?

Oficjalna prezentacja miast i stadionów na EURO 2012. Polskie chyba lepsze, co?

reklama euro2012

Prezentacja 8 miast na EURO gotowa. Od kilkunastu tygodni w Internecie można oglądać i oceniać (zbiorczo lub każdy z osobna) osiem filmików, obrandowanych w szaty UEFA, które reklamują polskie i ukraińskie miasta na EURO2012. Taka prezentacja właściwie ma wymiar prestiżowy i reklamowy a skierowana jest raczej do tych turystów, którzy chcą podróżować za duchem i klimatem piłkarskim, bo wiadomo, biletów raczej na mecze już nie ma.

Krótka i zwięzła kampania pokazuje nasze miasta chyba ciekawiej, ale wynika to dlatego, że kładzie nacisk na zabytkową tkankę naszych miast. Pokazuje starówki z lotu ptaka, zabytki i pomniki. Ukraińskie miasta wypadają tu słabiej – głównie Charków i Donieck, gdzie zdjęcia są naszym zdaniem jakby mniej spektakularne. NAwet co do pięknego Lwowa mamy wątpliwości, że mało tu Starego Miasta.

Oczywiście, jak to bywa często wśród internautów Youtube, pojawiły się w komentarzach mniej lub bardziej udane żarty. Te udane – że mamy tu prezentację trzech miast ukraińskich, trzech polskich i… dwóch niemieckich. Mniej udane żarty dotyczą niechlubnych kart historii.

I tak dla porównania, zapewne z tych samych zdjeć zrobiona, telewizyjna prezentacja na potrzeby transmisji ceremonii losowania

Enhanced by Zemanta
Napisz pierwszy komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Dołącz do naszego newslettera!

    Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI