Blog Branża turystyczna ciekawe strony www Blogerzy podróżujący apelują: Chcemy swojej kategorii w plebiscycie na Blog Roku

Blogerzy podróżujący apelują: Chcemy swojej kategorii w plebiscycie na Blog Roku

 

Co tam się dzieje w blogosferze podróżniczej! Odbierają kategorię „podróże”. Teraz podróże to „lifestyle”. Najfajniejsza obecnie grupa blogerów nie pozostawi tego bez  e-echa.

>> ZOBACZ RÓWNIEŻ: BLOGERZY TURYSTYCZNI MAJĄ GŁOS I ŚLĄ ŻYCZENIA…

W największym obecnie plebiscycie blogowym (obok konkursu wiadomosci24.pl) czyli „Blog Roku Onet.pl” w edycji za 2012 zlikwidowano kategorię „podróże”, definiując blogi o tej tematyce w „stylu życia”. Teraz najlepsze: jurorką ma być Anna Mucha. Oraz Marek Kamiński, przy czym Marek w zupełnie innej – absolutnie nieturystycznej. Więc powstała ciekawa akcja.

Ponad 30 autorów blogujących i podróżujących postanowiło dać swój głos. Zarówno na facebooku jak i akcji quasi-viralowej apelują o ” zauważyć, iż charakter naszych blogów jest precyzyjnie określony i jako taki zasługuje na osobną kategorię”

Na facebookowej grupie „Polskie Blogi Podróżnicze” czytamy:

Jeśli bywacie w blogosferze, to zapewne wiecie, iż jak co roku na platformie onet.pl odbywa się konkurs Blog Roku. Jest on nie tylko szansą zaprezentowania się szerszej publiczności, ale i poddania się bardziej lub mniej profesjonalnej ocenie jurorów (jeśli ktoś dzięki sms’om czytelników zliczanym w pierwszym etapie konkursu znajdzie się w pierwszej dziesiątce!). W tym roku dla blogów związanych z podróżowaniem ta ocena będzie „mniej profesjonalna”, gdyż usunięto dotychczasową kategorię „Podróże”, a blogi w niej się mieszczące zaproszono do kategorii „Lifestyle”, wspólnie z blogami związanymi z modą, rodzicielstwem itp. *

My, blogerzy „podróżniccy” skupieni wokół platformy „Polskie Blogi Podróżnicze” zdecydowaliśmy się na mały happening: tego samego dnia, o tej samej porze (tj. we czwartek 10-go stycznia, godz. 11 czasu polskiego) publikujemy post zatytułowany „Podróże to prawdziwy lajfstajl”, którego zamiarem jest zwrócenie Waszej uwagi na ten fakt. Nie mamy pretensji o nic, pragniemy jedynie zauważyć, iż charakter naszych blogów jest precyzyjnie określony i jako taki zasługuje na osobną kategorię.

Ciekawe pytanie i mini-viral. Autorzy – można się domyśleć – Podróżniccy.com 🙂 A my chyba znamy odpowiedź. Tak, podróże to styl życia. Podróżowanie to styl życia na nawet sposób na życie.  Trend z zachodu (te trendy są jak fronty pogodowe – prawie zawsze wchodzą do nas) pokazuje, że podróżowanie z blogowanie, pisaniem e-booków, poradnictwem, fotografią i vlogowałem włącznie to bardzo popularny lifestyle. Popularny, znaczy się lubiany i podglądany. Ale żeby zaraz obok blogów o modzie i skandalach towarzyskich?

Kuba Górnicki jeden z inicjatorów akcji rozumie, że to decyzja organizatorów, aczkolwiek twierdzi, że dla blogerów nie zrozumiała.
– Jeszcze samo zlikwidowanie podróży nie jest złe, ale wsadzono je do najgorszej z możliwych kategorii czyli „Lifestyle”. Próby dodania bloga do innych kategori (np. pasje) kończą się i tak  przeniesieniem do lajfstajlu.

Odpowiedź Onetu:

Ustalając kategorie konkursu zawsze bierzemy pod uwagę różne aspekty, starając się jednak utrzymać maksymalnie 10 kategorii, mimo, że niezmiernie trudno jest w nich zamknąć całą tematykę poruszaną w blogosferze. Po wielu dyskusjach uznaliśmy, że podróżowanie jest częścią stylu życia i że może znaleźć się w takiej kategorii. Cenimy jednak każde, również odrębne, zdanie na ten temat. Chętnie się z nimi zapoznajemy i już teraz zachęcamy Was do dalszej dyskusji i proponowania swojego zestawu, Waszym zdaniem, najbardziej odpowiednich 10 kategorii, które moglibyśmy rozpatrzyć w przyszłym roku.

Sami myśleliśmy o dołączeniu naszego bloga do konkursu. Podróżujemy (o kilka lat za późno, piszemy, rysujemy, jemy, checkinujemy się przed Wami publicznie + bezinteresownie popełniamy posty z poradami i inspiracjami). Zaczyna nas to uzależniać. To chyba nasz lifestyle ; )

Jeszcze nie rozmawiałem z Anią jak się będzie czuła w kategorii „lifestyle”. Ale zapytam. Póki co jedziemy jutro do Paryża i nasz lifestyle będzie taki, że znów gumowce i parasol. Tradycyjnie deszcz…

BLOGI, KTÓRE BIORĄ UDZIAŁ W AKCJI „PODRÓŻE TO LIFESTYLE”

1. www.adamantwanderer.blogspot.com
2. www.bezdomu.wordpress.com
3. www.busemprzezswiat.pl
4. www.careerbreak.pl
5. www.cuba-miamor.blogspot.com
6. www.dalekoniedaleko.pl
7. www.drwartacz.blogspot.com
8. www.emiwdrodze.wordpress.com
9. www.ethno-passion.blogspot.com
10. www.guideless.tv
11. www.koralinatropiprzygody.wordpress.com
12. www.lbtu.blogspot.com
13. www.lkedzierski.com
14. www.loswiaheros.pl
15. www.magda-tomek.com
16. www.mywanderlust.pl
17. www.naszcalyswiat.pl
18. www.nawlasneoczy.wordpress.com
19. www.nowak.com.au
20. www.podrozniccy.com
21. www.pojechana.wordpress.com
22. www.poloniasardynia.blox.pl
23. www.ruszajwdroge.pl
24. www.skokwbokblog.com
25. www.thefamilywithoutborders.com
26. www.torellexpedition.pl
27. www.travelerlife.wordpress.com
28. www.vagabundos.pl
29. www.wedrowni.ufale.pl
30. www.wokoloswiata.blogspot.com
31. www.wypadnaweekend.blogspot.com
32. www.zlaptrop.com
33. www.zyciewtropikach.com
34. www.knappe.pl
35. www.crolove.pl
36. www.poprostupodroz.com
37. www.tuhanoi.blogspot.com
38. www.raffywdrodze.pl

Napisz pierwszy komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Dołącz do naszego newslettera!

    Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI