Blog Lotnictwo nowe loty w europie Sensacyjne i ambitne plany WizzAir: Dubaj, Kazachstan, Armenia…

Sensacyjne i ambitne plany WizzAir: Dubaj, Kazachstan, Armenia…

W sieci piszczy od domysłów i spekulacji od kiedy Wizzair Ukraine zapowiedział kilkanaście dni temu znaczącą rozbudowę swojej bazy w Kijowie i powstanie drugiego po Budapeszcie wielkiego huba lotniczego.

Przypomnijmy, że niedawno upadły narodowe linie lotnicze Ukrainy czyli  Aerosvit. Tym samym różowy przewoźnik idzie strategią z Węgier, gdzie chce przejąć rolę narodowego przewoźnika. Uda się? Podobno najmocniej ma się bać Air Baltic, bo Wizzair mocno chce namieszać nad niebem Bliskiego Wschodu, Kaukazu i byłych państw radzieckich.

Oficjalnie Wizzair Ukraine rozpoczął starania o uruchomienie tras z Kijowa do: Tel Avivu, Stanbułu, Wilna, Pragi, Warszawy, Larnaki, Neapolu, Salonik, Moskwy, Kiszyniowa, S. Petersburga, Baku, Erewania, Mińska, Batumi i…. uwaga Dubaju oraz Astany (To byłoby około 4h lotu).

UWAGA! AKTUALIZACJA! 03.04 WizzAir potwierdził: „Będziemy latać do Dubaju”. Zobacz skąd

nowe-trasy-wizzair-ukraine

Miłośnicy tanich lotów zacierają ręce, bo lot poniżej 1000 zł w takiej sytuacji w tak dalekie rejonu wydaje się całkiem realny (Z Dubaju tanio dolecimy przecież do Indii czy na Sri Lankę natomiast z Astany tanio dostaniemy się do Azji Środkowej oraz Chin)

Pytanie czy nogi to wytrzymają Wszystko ma się wyjaśnić w ciągu najbliższych miesięcy. Loty do Armenii, Salonik, Batumi czy Stambułu mają być uruchomione podobno jeszcze jesienią 2013, reszta w 2014 roku

NASZA SONDA – WYPOWIEDZ SIĘ!

A teraz szczerze… Jakbyście mieli możliwość lotu z Polski (z przesiadką w Kijowie) do jakiegoś nowego miejsca liniami Wizzair za 500 zł-600 zł w dwie strony – co byście wybrali?

a) Dubaj
b) Stambuł
c) Erewań
d) Astana
e) Baku

Aktualizacja 22.03: Mlecznepodroze.pl potwierdzają, że Wizzair jeszcze TEGO ROKU chce polecieć do Dubaju

Ilość komentarzy: 3 - dołącz do dyskusji!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dołącz do naszego newslettera!

Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI