Pogoda Urlop wakacje w czerwcu Gruzja – jaka pogoda w czerwcu? Temperatury wody i powietrza

Gruzja – jaka pogoda w czerwcu? Temperatury wody i powietrza

Czerwiec w Gruzji, w Batumi to czas, kiedy temperatury znacznie już wzrastają (swoje apogeum osiągają w lipcu i sierpniu). Średnia najwyższych temperatur ma około 24 stopni, a najniższych – 15 stopni. Woda w Morzu Czarnym jest już nagrzana i ma średnio 22 stopnie (znacznie cieplejsza, bo średnio osiągająca 25 stopni będzie dopiero w lipcu i sierpniu oraz we wrześniu z temperaturą 24 stopnie).

Czerwiec zdaje się być najbardziej idealnym miesiącem na odwiedzenie Gruzji. Przyjemna – ciepła, a nawet bardzo ciepła pogoda, słońce świecące 8 godzin dziennie, nagrzana woda w morzu sprzyjają odpoczynkowi na plaży i zażywaniu kąpieli morskich. Ci, którzy jednak wolą wyższe temperatury wody i powietrza powinni się tu wybrać w kolejnych miesiącach letnich.

Uwaga! Wgłąb kraju temperatura odpowiednio spada o 2-3 stopnie. Panuje tu klimat przejściowy a wpływ na niego mają ogromne masywy Kaukazu.

ŚR. TEMPERATURA MAKSYMALNA ŚR. TEMPERATURA MINIMALNA ŚR. TEMPERATURA WODY ILOŚĆ DNI DESZCZOWYCH ILOŚĆ GODZIN SŁONECZNYCH W DNIU
24°C 15°C
22°C 14
8

GDZIE SPAĆ? Porównaj najtańsze noclegi w Gruzji | Zarezerwuj hotel w Gruzji

Byliście w Gruzji w czerwcu? Podzielcie się swoimi doświadczeniami – polecacie ten okres innym?

Jeden komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dołącz do naszego newslettera!

Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI