Pogoda urlop wakacje we wrześniu Gruzja – jaka pogoda we wrześniu? Temperatura wody i powietrza

Gruzja – jaka pogoda we wrześniu? Temperatura wody i powietrza

Klimat Gruzji jest niezwykle zróżnicowany, tak jak zróżnicowana jest jest rzeźba terenu tego niedocenianego, a bardzo pięknego kraju. Na zachodzie panuje klimat podzwrotnikowy morski (gorące lato, ciepła zima, znaczne opady), w głębi lądu klimat jest bardziej suchy i upalny. Latem temperatury mogą tu osiągnąć nawet ponad 40 stopni w cieniu! W górach, jak to zwykle bywa, jest chłodniej, a czasem nawet mroźno.

Wrzesień w Batumi jest miesiącem bardzo przyjemnym, idealnym wręcz na odpoczynek ale też na zwiedzanie kraju. Średnia najwyższych temperatur wynosi 24 stopnie a najniższych 15. Woda w Morzu Czarnym jest nagrzana i ma średnio 13 stopni. Jeśli jednak zdecydujecie się pojechać do Gruzji we wrześniu, musicie się liczyć z opadami deszczu. Warto jest więc wziąć ze sobą kurtkę przeciwdeszczową.

Gruzja we wrześniu. Jaka pogoda, temperatura i klimat?

ŚR. TEMPERATURA MAKSYMALNA ŚR. TEMPERATURA MINIMALNA ŚR. TEMPERATURA WODY ILOŚĆ DNI DESZCZOWYCH ILOŚĆ GODZIN SŁONECZNYCH W DNIU
24°C 15°C
24°C 13
7h

GDZIE SPAĆ? Porównaj najtańsze noclegi w Gruzji | Zarezerwuj hotel w Gruzji

Byliście na wakacjach w Gruzji (Batumi) we wrześniu? Podzielcie się swoimi doświadczeniami. Polecacie ten okres innym?

Ilość komentarzy: 2 - dołącz do dyskusji!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • cezary says:

    Woda 13?

  • Celina says:

    Wrzesień jest według mnie najlepszym miesiącem na odwiedzenie Gruzji. Pogoda jest letnia aczkolwiek upały nie dokuczają, jest mnóstwo świeżych i pysznych owoców, których w Polsce nie znajdziemy nawet w dobrych marketach, a i turystów jest jakby trochę mniej niż w miesiącach wakacyjnych. Same plusy. A deszczowe dni? W Batumi są, w Kachetii zdarzają się rzadko, Tbilisi też jest raczej słoneczne. Góry mogą być już bardziej kapryśne o tej porze. Warto być w Gruzji we wrześniu.

Dołącz do naszego newslettera!

Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI