Blog Lotnictwo nowe loty w europie Berlin: Nowe lotnisko Berlin-Brandenburg rusza już w czerwcu. To będzie gigant!

Berlin: Nowe lotnisko Berlin-Brandenburg rusza już w czerwcu. To będzie gigant!

lotnisko berlin brandenburg
Plan nowego lotniska (IATA: BER / ICAO: EDDB) CellarDoor85 (Robert Aehnelt)

4 mld Euro sypnęli Niemcy ze swojego budżetu na ekspresową budowę najnowocześniejszego lotniska w Europie. Obiecują aż 173 połączenia do 50 krajów.

To oczywiście dobra wiadomość dla mieszkańców zachodniej Polski i Wrocławia, Poznania czy Szczecina. Gorsza dla naszych portów lotniczych – raczej nie mają szans konkurować z olbrzymem, który przejmie ruch po dwóch likwidowanych – Tempelhof i Tegel. Nowe lotnisko powstanie w oparciu o infrastruktuję Schonefeld.

Deutsch: Der im Bau befindlichen Terminal des ...
Deutsch: Der im Bau befindlichen Terminal des Flughafens Berlin Brandenburg (BER). English: Construction site of the main terminal of the new Airport Berlin Brandenburg (BER). (Photo credit: Wikipedia)

Ciekawi jesteśmy jak będzie wyglądałą operacja „przeprowadzka”. Władze portu zapowiadają, że zamierzają jednej nocy z 2 na 3 czerwca z obu lotnisk do nowego portu przetransportować specjalistyczny sprzęt, samochody straży pożarnej, pojazdy do obsługi samolotów, dźwigi o wadze nawet 60 ton itd. W tym samym czasie trzeba zapełnić jednocześnie 150 biur, pomieszczeń i zakładów usługowych na terenie nowego portu lotniczego. Port nosić będzie imię Willyego Brandta a obsługiwać ma w początkowej fazie do 27 milionów pasażerów rocznie, a po ewentualnej rozbudowie do 50 milionów. Mają rozmach!

Niemcy nie kryją, że uderzą z promocją do Polaków. Teraz autostradą prawdopodobnie można dojechać szybciej do stolicy Niemiec niż na lotnisko Okęcie.

Enhanced by Zemanta
Napisz pierwszy komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Dołącz do naszego newslettera!

    Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI