PROMOCJE Promocje tanich lotów i biletów lotniczych Promocje w Wizzair Izrael na jesienią za 308 zł. Nad Morze Czerwone za 464 zł

Izrael na jesienią za 308 zł. Nad Morze Czerwone za 464 zł

petra nabatejczycy

Postanowiliśmy znów przyjrzeć się Izraelowi. W kontekście tanich lotów. Otóż… Ciepłe miejsca w październiku da się znaleźć. Ciepłe w listopadzie… już trudno. A w grudniu – prawie niemożliwe. Mowa oczywiście o tanich lotach bezpośrednich. Wyjątkiem będzie południowy Izrael lub południowa Jordania.

Wykorzystując tanie loty z Polski do Tel avivu (Wizzair) za 308 zł możemy spróbować dostać się od razu na południe do Ejlatu lub na pustynię Negev. Opcjonalnie przekroczyć granicę i zatrzymać się w Akabie! Bardzo duża dostępność na loty w tej cenie z Katowic (w listopadzie i w grudniu). Trochę mniejsza z Warszawy (listopad).
Przy braku członkostwa w WDC zapłacicie około 100 zł więcej.

aqaba meczet

Uwaga! Hotele w Akabie i wszystko jest o połowę tańsze, niż w Ejlacie, jednak musicie się nastawić na opłaty wyjazdowe/wjazdowe graniczne w okolicach 15 dolarów, wiza jordańska 10 euro, taksówka ze strefy nadgranicznej 12-16 euro.
Trzeba po prostu skalkulować. Obydwa kurorty są nad Morzem Czerwonym, w obu woda ma nawet w zimie ponad 20 stopni i w obu występują rafy koralowe.

Autobus z Tel Avivu do Ejlatu kursuje kilka razy dziennie. Cena w zależności od trasy od 78 do 86 zł, czas – 5 lub 6 godzin spektakularnej trasy po pustyni.

POLECAMY: Komunikacja publiczna w Izraelu. Nasz poradnik praktyczny

Plusy zatrzymania się w Ejlacie: Bezpośedni dojazd z Tel Avivu (lub lot), Nie trzeba się przejmować procedurami granicznymi, jest swobodna młodzieżowa atmosfera, dużo klubów i dyskotek, ciekawe zabytki (mityczne kopalnie Króla Samolona, wąwozy czy możliwość jednodniowej wycieczki na Pustynię Negev)

Plusy zatrzymania się w Akabie: Nawet o połowę tańsze hotele, tańsze wydatki na życie i transport (strefa wolnocłowa), bezpłatne plaże, możliwość odbycia jednodniowej lub dwudniowej wycieczki do Petry czy na pustynię Wadi Rum.

wizztelaviv

Czytaj również nasze wpisy i relacje: » Wszystko o Izraelu » Wszystko o Jordanii

Napisz pierwszy komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Dołącz do naszego newslettera!

    Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI