Fakultatywne w Chorwacji Chorwacja: Wycieczki fakultatywne. Park Narodowy Jeziora Plitwickie

Chorwacja: Wycieczki fakultatywne. Park Narodowy Jeziora Plitwickie

Plitwickie jeziora jesieńPark Narodowy Jeziora Plitwickie powstał w 1949 roku i znajduje się w centralnej części Chorwacji niedaleko wschodniej granicy z Bośnią i Hercegowiną na wzniesieniu (najwyższy punkt ma 1280 m n.p.m). Jego krajobraz jest zupełnie inny od tego, który można zobaczyć na wybrzeżu, a unikatowość miejsca potwierdza wpisanie go na listę UNESCO w 1979 roku.

W parku znajdują się liczne turkusowe jeziora (jest ich tu 16), wapienne skały, liczne jaskinie, wodospady (w tym 80 metrowy Wielki Wodospad) no i wspaniała nieskażona niczym przyroda : pastwiska, łąki, porośnięte lasem wąwozy, mieszkają tu nawet niedźwiedzie. To miejsce doskonałe dla miłośników przyrody pragnących spędzić trochę czasu na łonie natury. Ponieważ park odwiedzany jest przez wielu turystów, przygotowano tam liczne trasy (piesze, stateczkiem i kolejką) dostosowane do indywidualnych potrzeb oraz możliwości podróżników (by przejść najdłuższą trzeba przeznaczyć na to 8 godzin, a na najkrótszą zarezerwować około 2 godziny).

JAK WYGLĄDAJĄ WYCIECZKI FAKULTATYWNE DO PN JEZIOR PLITWICKICH?

Przykładowy ramowy program wycieczki:

1. Wyjazd autokarem  z hoteli we wczesnych godzinach rannych
2. Na miejscu kilkugodzinny spacer po Parku Narodowym, odpoczynek, czas wolny, podzianie wspaniałych krajobrazów jaskiń, wapiennych skał, przepięknych turkusowych jezior i licznych wodospadów wśród dziewiczej przyrody.
3. Powrót do hoteli w godzinach wieczornych.

RODZAJ WYCIECZKI: PRZYRODA
CO ZABRAĆ ZE SOBĄ: NAKRYCIA GŁOWY, OKULARY PRZECIWSŁONECZNE, WYGODNE BUTY
CENY: około 60-65€

A WAM, JAK PODOBAŁO SIĘ NA WYCIECZCE W PN JEZIOR PLITWICKICH? CZY WARTO SIĘ NA NIĄ WYBRAĆ?

Napisz pierwszy komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Dołącz do naszego newslettera!

    Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI