Blog Lotnictwo nowe loty w europie Będzie nowa tania linia lotnicza w Europie!

Będzie nowa tania linia lotnicza w Europie!

nowe linie lotnicze eurowings

Będzie nowa tania linia lotnicza w Europie! I to powołana do życia przez teoretycznie „pewną firmę”. Jaką jest Lufthansa. Zdziwieni?

Jak ktoś nie rejestrował to kilka dni temu miał miejsce spory strajk pracowników niemieckiej Lufthansy. Okazuje się, że rozchodzi się głównie o plany koncernu wobec nowej marki lotniczej – Eurowings, która ma do 2017 zacząć skutecznie konkurować z Ryanair czy Wizzair. Choć wydaje się, że musi zacząć od konkurencyjnej choćby Germanwings, która ma również bazę na lotnisku Koln/Bonn.

Piloci „Lufy” strajkują, ponieważ szokujące wydają się plany przewoźnika wobec nowej spółki-córki, która ma przejąć sporo… międzykontynentalnych połączeń Lufthansy. W wtedy będą zarabiać sporo mnie.
Jeszcze nie wiadomo, jak chcą to zrobić, ale Eurowings ma latać na Karaiby, do Afryki czy Ameryki Północnej. Do 2017 roku nowe linie mają mieć do dyspozycji 23 samoloty Airbus A-320 (teraz Airbus A330-200 na najdalsze kierunki).

eurowings mapa polaczenNowe linie mają latać na początku pod skrzydłami jeszcze innej firmy –  Sun-Express. Wszystko to trochę skomplikowane, ale najważniejsze jest to, że szefowie Lufhansy zapowiadają, że ceny lotów będą prawie o połowę niższe niż tych samych w ramach Lufthansy. To oznacza, że cenowo mogą zacząć konkurować bez problemu z Easyjet czy nawet Wizzair.

Aaaa i najważniejsze. To nie będą całkiem nowe linie, tyko jakby „odświeżone”. Marka już istnieje. I to nie od wczoraj

Napisz pierwszy komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Dołącz do naszego newslettera!

    Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI