Fakultatywne Tunezja wycieczki fakultatywne. Jakie wybrać? Wycieczki fakultatywne w Tunezji: Wycieczka na Saharę 2 dni | Opinie | Ceny

Wycieczki fakultatywne w Tunezji: Wycieczka na Saharę 2 dni | Opinie | Ceny

Możliwość zobaczenia Sahary, El Jem, Matmaty w 2 dni na wycieczce fakultatywnej z Sousee, Monastiru, Mahdii czy Hammametu – największej gorącej pustyni na Ziemi, podziwiania bezkresu rozgrzanych słońcem piasków tworzących charakterystyczne „riple marki”- zmarszczki pustyni, wydmy jest przeżyciem niezapomnianym.

Spotęgowane jest to również faktem iż właśnie tutaj w miejscowości Matmata w specjalnie zbudowanym miasteczku kręcone były epizody do Gwiezdnych Wojen Georga Lucasa. Pustynne miasteczko obecnie zachowane w niezmienionym stanie stało się ważnym punktem na trasie zwiedzania wielu turystów. W Matmacie zobaczyć można wydrążone w skałach piaskowca domy troglodytów, obecnie udostępnione turystom, a także niemal księżycowy krajobraz spowodowany znajdującymi się tam kraterami. Będąc w jednym ze skalnych mieszkań autochtonów turyści mają okazję spróbować wypieczonego na miejscu chleba z oliwą oraz słodkiej pysznej i orzeźwiającej miętowej herbaty.

sahara 2 dniMajaczące na horyzoncie Góry Atlas, wyschnięte słone jeziora, ukształtowane przez piasek i wiatr kwiaty pustyni, jadalne i przepiękne owoce kaktusa, wszechobecny piasek i prażące słońce, a także zielone i bogate w wodę oazy to wszystko co pustynia oferuje każdemu pragnącemu przeżyć przygodę podróżnikowi.

Po drodze można zobaczyć góskie oazy i wykąpać się w czystych wodach w górskich źródłach. Świetnie wspomina się przejazd przez ogromne słone jeziora – Szotty czy nocleg z jednej z pustynnych oaz. Pobudka zazwyczaj bardzo wcześnie, ale dzięki temu o świcie organizowane są wycieczki do gajów oliwnych.

Południe Tunezji to naprawdę niesamowite miejsce. To szansa na zobaczenie zupełnie innego świata za stosunkowo niską cenę dla Polaków. Dużo drożej kosztują wyprawy tego typu w Maroko, Egipcie, Jordanii czy Libii.

JAK WYGLĄDAJĄ WYCIECZKI FAKULTATYWNE NA SAHARĘ?

Przykładowy ramowy program wycieczki dwudniowej:

1. Wyjazd z hotelów w Sousse, Monastirze, Mahdii albo Hammamecie bardzo wcześnie rano w kierunku El Jem, gdzie zaplanowano zwiedzanie rzymskiego amfiteatru- trzeciego co do wielkości na świecie amfiteatru tego typu, zachowanego po dzisiejsze czasy.
2. Przejazd do Matmaty, zwiedzanie miasteczka gdzie kręcone były Gwiezdne Wojny, możliwość podziwiania wydrażonych w skałach domy mieszkańców pustyni.
3. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.
4. Drugi dzień rozpoczyna się od wczesnego śniadania w hotelu. Następnie kierując się na północ wycieczka przemierzać będzie przez największe w Tunezji wyschnięte słone jezioro zwane Szott el-Dżerid. Specyficzne warunki atmosferyczne i geologiczne tworzą tutaj barwne miraże, które wprawne oko może nawet dostrzec.
5. Odpoczynek w górskiej oazie pośród bujnej roślinności, za dodatkową opłatą możliwość przejażdżki bryczką.
6. Ostatni punkt wycieczki to czwarte święte miasto islamu- Kairuan, tam czas na podziwianie Wielkiego  Meczetu, na zdjęcia i spacer wąskimi uliczkami starego miasta.
7. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych.

RODZAJ WYCIECZKI: POZNAWANIE KULTUR, PRZYGODA
CO ZABRAĆ ZE SOBĄ:
WYGODNE BUTY, NAKRYCIA GŁOWY, OKULARY PRZECIWSŁONECZNE
CENY:
około 150-170 DT

A WAM, JAK PODOBAŁO SIĘ NA WYCIECZCE NA SAHARZE? CZY WARTO SIĘ NA NIĄ WYBRAĆ?

 

Ilość komentarzy: 8 - dołącz do dyskusji!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 • Aga says:

  Czy w autokarze jest wc

 • nikolasu says:

  Jedna z lepszych wycieczek na której byłam, poprpstu widoki przepiekne. Zdecydowanie jest to wycieczka, dla osob ktore lubia chodzić dużo, a nawet jak ktoś nie lubi to dla samych widoków bardzo się opłaca, naprawdę!
  Jezeli chodzi rade dotycząca o ubiór to naprwno nakrycie głowy! bez tego ani rusz! Osoby lubiące byrt sportowe, nie krępować się, jak są przewiewne to naprawdę będzie wam o wiele bardziej komfortowo niż osobom w sandałkach lub klapkach…
  byłam jedyna osoba, ktora miała długie spodnie ( ale luźne z lnu) i nie jedna osoba mi zazdrościła bo mowili ze w krotkich spodenkach się smażą. Myśle, ze jeszcze powinnismy mieć świadomość ze w górach Atlas itp jest około 50-53°C, aczkolwiek prosze się nie przerażać ta temperatura bo ona zdecydowanie nie ejst odczytywalna w ten sposob co myslimy, to jest takie nasze 35°C. Ogolnie bardzo polecam wycieczkę to była wycieczka mojego zycia i naprawdę opłaca się!

 • Mikejka says:

  Witam , czy mogłabym prosić jakieś informacje ? Chodzi o gdzies o 7.07.19 bądź coś w okolicy tej daty

 • Ewa says:

  Witam. Podobnie jak P. Ania proszę o takie info. Pobyt 27.08 do 04.10.2018 r. Chcemy jechać na Saharę. Gdzie i do kogo się zgłosić?

 • Anna says:

  Witam , Czy mógłby mi ktoś podawać nazwę firmy która orgnizuje takie wycieczki ? Nasza grupa składa się z 16 osób , wyjazd mamy 27.09.2018-04.08.2018 dziękuje za pomoc

 • Warte swoich pieniędzy. Wycieczka długa, męcząca (1200 km) mało snu (pobudka o 4oo) ale wspaniałe wrażenia,. pustynia Góry Atlas (koniecznie jeepy) spotkania z (niezbyt skażoną komercją) Tunezją Berberów. Po roku znów powtórzymy ten sam wyjazd. Z zawodu jestem przewodnikiem turystycznym (na innym obszarze) więc chyba się znam na atrakcjach turystycznych?

 • Magda says:

  Miasteczko „Gwiezdnych wojen” to nie Matmata, jak mówi tekst, ale Kasserine 🙂 Poza tym wszystko się zgadza 🙂 Wycieczka na Saharę to niezapomniane przeżycie, polecam! Pozdrawiam, Magda.

Dołącz do naszego newslettera!

Hej! I jak Ci się podoba na naszym blogu? Jeśli wszystko OK to mamy propozycję: Dołącz do ponad 13o tys. śledzących nas osób. Wysyłamy mail jedynie raz na tydzień. Zero spamu, tylko nowe wpisy, super okazje, triki, promocje lotnicze i podróżnicze poradniki. *POLITYKA PRYWATNOŚCI